לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלינור

מימון לימודי תואר שני כחלק משיקום מקצועי

שמי אלינור בת 24 סטודנטית לתואר שני בקרימינולוגיה. לפי החלטת ביטוח לאומי אני זכאית ל- 30% נכות כללית לצמיתות בשל שיתוק מוחין שעברתי והימפרזיס ספסטית מימין. עד היום למרות המגבלות הפיזיות של מחלתי עבדתי בעבודות פיזיות שכוללות עמידה ממושכת ונשיאת משאות כבדים. לאור החמרה במצבי והופעת כאבים ברגל ימין החלטתי להתפטר מעבודתי וקיבלתי אישור מרופא תעסוקתי כאסמכתא להחמרה זו. הרופא תעסוקתי קבע מייד שנאסר עליי לעבוד בכל עבודה פיזית לכל סוגיה והאיר את עייני לזכותי לשיקום תעסוקתי. לדבריו אני רשאית לפנות לביטוח לאומי בבקשה למימון התואר השני שלי אשר אני מתקשה לשלם עליו בשל עזיבתי ובשל ההגבלות בחיפוש אחר עבודה שמתאימה למצבי. חשוב לציין, שעד לנקודה זו עבדתי אך ורק בעבודות פיזיות מתוך ידיעה ששירות לקוחות אינו הצד החזק שלי וכך האופציות שלי כסטודנטיות אינן רבות. שאלתי הינה האם ניתן לפנות לביטוח לאומי בבקשה לסיוע במימון התואר שני מתוך ידיעה ברורה שזהו מקצועי לעתיד? אם כן האם יש אדם שיכול לסייע לי בתהליך כך שאוכל לממש זכות זו ולקבל את מה שמגיע לי על פי חוק?? אשמח לתגובה ותודה מראש.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

באפשרותך לפנות למחלקת השיקום במוסד לביטוח לאומי, אך יהיה עלייך לשכנעם כי לימודי התואר השני נחוצים להשתלבותך בשוק העבודה ואין די בתואר הראשון הנמצא באמחתך

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי