לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ירון

אחוזי נכות נכות כללית או נכות עבודה?

שלום, לפני כ15 שנה הייתי בחופשה באירופה ועבדתי שם תקופה קצרה בעבודה לא רשמית כמנקה בהוסטל כשבתמורה לעבודתי הוענקו לי מקום לינה ומזון אך לא קיבלתי כסף. כחודש לאחר שחזרתי משם לארץ (והייתי עדיין מובטל), אובחנה אצלי מחלת ראות קשה ואושפזתי ונותחתי ונכרתה לי חלק מהריאה וניתנו לי 20% נכות לצמיתות עקב הכריתה. הרופאים טענו אז שנדבקתי במחלה זו בעת שעבדתי בהוסטל באירופה והמחלה הפכה לפעילה רק כשהגעתי לארץ. ראוי לציין שבכל התקופות, שילמתי את דמי הביטוח הלאומי בארץ. 1. האם לפי תאור התרחשויות זה, אני זכאי להכרה כנפגע עבודה או להכרה בנכות כללית? 2. בנוסף, אני סובל מחסימה קשה בנחיר אחד באף שגורמת לי להפרעה ניכרת, והבנתי שזה מעניק לי 10% נכות נוספים. האם זה נכון? 3. האם לפי המתואר מעלה, ה30% נכות המצטברים, מעניקים לי איזה סכום חודשי מביטוח לאומי? 4. בנוסף, אני מאמין שיש לי נכות נשימתית פסיכולוגית כי הרי אני סובל גם מקשיי נשימה בגלל הנכות בריאה וגם מקשיי נשימה בגלל החסימה באף ואלה שתי סיבות שמשפיעות על הנשימה ויש להן אפקט מצטבר על הנשימה והרבה פעמים אני סובל מקוצר נשימה עקב כך. על כן, האם יש אפשרות שאקבל על נכות נשימתית פסיכולוגית זו עוד 10% (או יותר לפי דעתכם?) שיעניקו לי את ה40% במצטבר שיעניק לי דמי נכות? אשמח לתשובות מפורטות על כל סעיף כדי להבין את כל התמונה. בתודה גדולה מראש!

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

ירון שלום, קצרה היריעה מלהשיב על כל שאלתך. דרך החישוב לא נכונה. לפי החישוב הנכון (בהנחה שהנתונים מדויקים) בערך 36%. במקרה זה, לא תהיה זכאי לקצבת נכות. לעניין נכות מעבודה, מאחר ולא שלמת דמי ביטוח לאומי כעובד, לא תהיה זכאי.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי