לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נורית

ביטוח צד ג' -גינה פרטית בבניין

אני בעלת בנין ובו דירת מרתף המושכרת למשרד, 4 חנויות בחזית הבניין המושכרות ושתי דירות מעל קומת החנויות. באחת אני מתגוררת והשנייה מושכרת. כל המושכרים מבוטחים על ידי השוכרים ואני מוטבת בפוליסה. למרות שהדירה המושכרת לצורך מגורים, מבוטחת על ידי השוכר, אני בטחתי אותה בביטוח משלי מאחר ורציתי שיהיה לי עבור שתי הדירות ביטוח כנגד רעידות אדמה ונזקי מים. לי כבעלת הבניין, יש גינה מטופחת המשתרעת על שטח של כחצי דונם ובה יש חדר בנוי בלוקים עם גג רעפים המשמש כמחסן. הגינה משמשת רק אותי ואת אורחי ואף אחד מהדיירים לא עושה בה שימוש. שאלתי היא, האם הביטוח של הדירה מכסה גם צד ג' למקרה שאחד מאורחי יורד לגינה (שימוש במדרגות-גרם תקני עם מעקה) ומתארח בה. בנוסף עלי לציין שחנית רכבי נמצא בגינה ומשם אני עולה לדירה. לדברי סוכן הביטוח שהייתי מבוטחת אצלו שנים רבות ועכשיו פרש לגמלאות, ביטוח הדירה כולל את הגינה כלומר אורחי המתארחים בגינה מבוטחים צד ג'. הסוכן החדש מתלבט. אשמח לתשובתך. תודה, נורית

אמיר שושני, משרד עורכי דין

גם אני מתלבט. כמעט בכל הפוליסות שראיתי היתה החרגה לפיה, למשל, בני משפחה לא מבוטחים כצד ג' ! אני מציע לך לקחת את החוזה לבדיקה של עורך דין (אל תסתפקי בסוכן. בטח לא אם הוא מתלבט). אם יש לך ספק - עדיף ביטוח מיותר על חוסר בביטוח חיוני.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח ותביעות רכוש