לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ירון

ויתור סודיות - חברות הביטוח

עו"ד אמיר שושני שלום רב, ברצוני לשאול שאלה לגבי דרישה של חברת הביטוח לאחר תאונה שבסופה הרכב הוכרז טוטלוס. חברת הביטוח המדוברת היא צד ג והיא המבטחת של הנהג שפגע בי וגרם לנזק. על מנת להעריך את שווי הרכב העברתי לחברת הביטוח לפי בקשתם את ויתור סודיות משרד התחבורה ,טופס 10/10 לקבלת מידע עבור עיקולים ושיעבודים. היסטוריה ביטוחית מרגע הבעלות על הרכב (הרכב ללא תביעות). תביעה זו מתנהלת כבר זמן רב ומתעכבת מסיבות שלא ברורות לי . לאחרונה יצאה דרישה נוספת מחברת הביטוח לגבי ויתור סודיות מול חברות הביטוח השונות על מנת לראות האם יש ירידות ערך בידיים הקודמות. ראוי לציין שאני בצעתי בדיקה לרכב לפני הקנייה ואני משוכנע שהרכב ללא תאונות יחד עם זאת אינני משפטן ולא מבין בדקויות שיש במסמכים אלה ומיותר לציין שאינני סומך על חברת הביטוח ואף חושש שברצונם להזיק לי ולהוריד את גובה הפיצוי. האם בקשה זו של חברת הביטוח היא לגיטימית? האם זה לגיטימי מצד חברת הביטוח לדחות את תביעה או לקצץ בתמלוגים רק בגלל שלא העברתי טופס שכזה? תודה והמשך יום נעים.

אמיר שושני, משרד עורכי דין

דרישת חברת הביטוח נראית לי מוזרה. ייתכן שיש להם חשד שהם מבקשים לאמת אותו. בשלב זה אני מציע שתהיה מיוצג.

ירון

שלום רב, בהחלט אשקול את נושא הייצוג משום שגם לי מוזרה כל ההתנהלות של חברת הביטוח. ברצוני רק לשאול האם זה חוקי מצד חברת הביטוח לדחות את תביעה או לקצץ בתמלוגים רק בגלל שלא העברתי טופס ויתור סודיות?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח ותביעות רכוש