לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שרה וורצל

צוואה , חובות, לא הוצל"פ

כאם יחידנית כיום מיתגוררת בדירה ללא משכנתא שאימי ז"ל הורישה לבני היחידי בצוואה ישנו סעיף בו בני לא יכול להוציא אותי מהדירה עד יום מותי. הצוואה היתה לבני בלבד .כשניפטרה הותירה חובות עוד בהיותו קטין מה שהותיר אותי להבנתי את חוק שקרבת דם ראשונה אמורה לכסות את החובות. למרות שלי עוד 2 אחיות אני זו ששילמה את החוב שניסגר ב 3/23. נכון להיום במותי אין לי כלום להוריש . בעקבות ארוע מצער עם מותה של אימי קיים חוב בבלל על שמי . אין מצב שאעזוב את העולם ואותיר חובות כפי שאימי עשתה וזו דאגה שלא עוזבת אותי. שאלתי: בעשיית צוואה לצורך הענין שהרי אין לי כלום ושום דבר רק חוב האם יש אופציה בכתיבת הצוואה בה אני יכולה להשאיר את בני מחוץ לפרעון החוב? בצוואתה היה סעיף בו מותירה את חסכונותיה וחסכנות עתידיים לבני, סעיף שיקרי כי לא היו חסכונות כאמור אני שילמתי 80,000 ש"ח כ. אשראי וחוב בעוש. מאז מפנטזת על כתיבת צוואה בה מותירה את " חסכונותיי וכל רכושי" לאחותי הקטנה. קטונתי בהבנת הסוגיה ולכן אשמח למענה מה האופציות שלי . תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

אם אין לך דבר, אין צורך בצוואה. גם אם בצוואה תורישי רק דירה לבן, הילד יירש גם את החובות בהיותו יורש יחיד שלך. מה שמומלץ הוא להיוועץ עם עורכי דין העוסקים בחדלות פרעון (פשיטת רגל או הוצאה לפועל) ולנסות לבדוק איתם אפשרות של הסדר עם הנושים שלך, שייפתר כבר בחייך.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות