חזרה מרילוקיישן של שנתיים - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

• לי נשלח ע"ילי 07:59, 6 ביוני 2012

שלום, אנחנו חוזרים מרילוקיישן של שנתיים וחודש. וניתקנו זיכה עם ישראל, ומרכז החיים שלנו היה בחו"ל. האם אנחנו נחשבים תושבים חוזרים לצורכי מס? האם אנחנו יכולים להעביר את הכסף שברשותינו (בנמצא בבנק באירופה) לישראל? האם זה נכון שכשאנו חוזרים אנו יכולים לקחת איתנו סכום שאינו עולה על 90 א' ש"ח לאדם? תודה רבה,

השב
  • עו"ד עדי ברקאי

16:00, 6 ביוני 2012

לי שלום רב - אתם רשאים להכניס לישראל כל סכום ללא הגבלה. גם אין מגבלה על הכנסת כספים באופן פיסי, אלא שאם את נושאת על גופך סכום של 100 אלף ש"ח ומעלה (בשקלים או במט"ח), יש להצהיר על כך במעבר הגבול (מסלול אדום). לגבי מעמדכם כתושבים חוזרים מול רשות המיסים, אני מציע שתפנו לפורום המתאים (העוסק במיסים). בברכה,

תגובה

מנהל הפורום: עו"ד איתי ברכה

שותף במשרד עו"ד ברכה סיון ושות' ומנהל מחלקת גילוי מרצון. את ניסיונו הרב בתחום צבר דרך עבודתו במשרד
למידע נוסף

053-9374676 חיוג
הודעה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.