לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
yniv

שימוש בחשבון

שלום, אני חייב מוגבל באמצעים ועם תיק איחוד כבר חצי שנה עם חוב כ 350 אלף שח. נכון ליום לפני הכרזת ההגבלה, היה לי שלוש חשבונות בנק , ששניים מהם בטיפול משפטי, והשלישי עם חוב כ 2900 שח. היום התחלתי לעבוד ואני צריך לקבל משכורת (הבנתי מהחברה שאקבל המשכרות רק דרך העברה בנקאית), פניתי לבנק השלישי , ודפקה השלישי מכיוון שיש לי חוב בבנק קטן, וביקשתי להסדיר החוב ב 5 תשלומים, ולהמשיך להשתמש בחשבון לצורך הפקדה ומשיכה בלבד , אבל לצערי הפקיד סירב (לאחר שהתייעץ עם המנהל שלו) ואמר " שהחשבון חסום והועבר לטיפול משפטי, נא לגשת לעורך דין של הבנק". הצעתי שיקזזו כל החוב (2900 שח) מהמשכורת הראשונה גם סירב ,ואמר: "לא תוכל להשתמש בחשבון יותר , החשבון חסום ,וביקש שוב ממני להסדיר דרך העורך דין של הבנק , וגם לאחר ההסדר לא תוכל להשתמש בחשבון בחזרה". האם מותר לבנק לעשות דבר זה, גם לאחר שאפרע החוב ? והאם יש דרך שאוכל להשתמש בחשבון? אני מציין שבתיק האיחוד אני משלם כל חודש כ 1500 שח . במידה ואי אפשר , האם אני יכול לפתוח חשבון בדואר?, (זכור לי שחודש אחרי ההגבלה ניסתי לפתוח חשבון בדואר וגם סירבו) מה אפשר לעשות!!! :(((( תודה יניב

סמדר בוכובזה עו״ד

יניב היקר שלום רב מבלי להתייחס לעובדות שלא הוצגו בפניי מדוע אינך הולך על פשיטת רגל? כך שבעוד שנים בודדות יימחקו לך החובות! בחייב מוגבל החובות בעיקרון נשארים לכל החיים. זה הרעיון של חייב מוגבל כשמו כן הוא - אתה מוגבל! בהינתן צו כינוס למשל בהליך פשט״ר תקבל כן זכות לפתוח חשבון בנק... ממליצה לך בחום להתחיל לגלות עניין בהליך פשט״ר

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הוצאה לפועל