לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
waxd8

עצה לגבי ערבות לאחי ומחזור משכנתא

היי, צריך את עצתכם.. אחי ביקש ממני להיות ערב (אין לו מישהו אחר) ועקרונית אני מתכנן בחודש הקרוב לבדוק אופציה למחזור משכנתא. 1. האם החתימה שלי על הערבות לטובתם יכולה להיות לרעתי איכשהו בתהליך המחזור? 2. מכיוון שאני מכיר טוב את פרטי המשכנתא (למטה) שלדעתי קצת גדולה עליהם אני די חושש והשאלה היא בתנאים האלה- האם אני נחשב ערב מוגן? מה קורה אם הם נתקעים ללא כסף (אשמח לפירוט) זוג חרדים ללא ילדים (צפויים בהמשך) הוא בחור ישיבה והיא עובדת. הון עצמי: 100,000 ש"ח הלוואה מההורים: 70,000 ש"ח (בגדול, יכול להחזיר כמה ואיך שמסתדר לו) משכנתא: 364,000 ש"ח (70% מימון) הכנסה: 6,000 ש"ח צפויה לגדול קצת בהמשך החזר לפי תמהיל 33% פריים+67% קל"צ - 2,100~ ש"ח ללא ביטוחים אגב, הם מתכננים להמשיך להשכיר לאלה שגרים בנכס המבוקש היום ולשכור במקום אחר באותו מחיר. אני ואשתי (+2) עובדים ומוציאים פחות או יותר את מה שאנחנו מכניסים כך שאין לי כסף להרפתקאות :) דבר אחרון, לטענתו במבט מחוץ לזרם החרדי אי אפשר להתקיים מהכנסות כאלה אבל אצלם מסתבר, אפשר גם אפשר... תודה!

הדס קריספי לוין

תשובה בעניין ערב מוגן: ראשית, יש לבדוק אם הבנק יסתפק בערב מוגן אחד במסגרת הנסיבות שתארת. בעיקר אם אתה הערב היחידי שלהם. יכול שידרשו ערב נוסף או בטוחה נוספת. בקצרה, בהתאם להגדרת החוק "ערב מוגן" – הוא אחד מאלה: (1) ערב יחיד, שבחוזה הערבות בינו לבין הנושה נקוב סכום שאינו עולה על 87,638.31 שקלים חדשים; (2) ערב יחיד, שבחוזה הערבות בינו לבין הנושה נקוב סכום שאינו עולה על 730,319.22 שקלים חדשים, ובלבד שהחיוב הנערב נועד לרכישת זכויות בדירה המיועדת למגורי החייב, ילדיו הבגירים או הוריו. בנוסף, חוק הערבות כולל סעיפים שנועדו להגן על הערבים. אחד מהם מגדיר מעמד של "ערב מוגן", באופן הבא: "ערב מוגן" אחראי רק לחלקו היחסי בחוב, בהתאם לספר הערבים הכולל לאותו חוב. לא ניתן להגיש תובענה נגד הערב המוגן, אלא לאחר שמוצו כל ההליכים המשפטיים נגד החייב. יחד עם זאת, אתה מוכרח לחשוב על המקרה הגרוע ביותר שבו אחיך אינו עומד בהלוואה ומפעילים נגדך הליכים למימוש. האם יש בידך את הסכום לו הנך ערב כדי לשלם לבנק ולהוציא אותו מהבוץ? משום שאם אין לך את הסכום הזה קח בחשבון שהבנק רשאי לרדת לנכסיך ואז אתה מוצא את עצמך באותו מצב ביש של ממש.... לשיקולך. בהצלחה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משכנתא