נוכלות של סוכן הגירה - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • ולאד ברצ׳ינסקי

  נשלח ע"יולאד ברצ׳ינסקי 07:35, 18 בפברואר 2014

  שלום רב, בתאריך 17.01.2014, אני ואישית ועוד חבר נוסף פנינו לחברה שנקראת סי.אן אימיגריישן שנותנת שירותי הגירה לקנה ואוסטרליה. הוזמנו לפגישה מאחר ולטענתם אינם מוסרים מידע בטלפון. מרגע הראשון עוד לפני שכמעט הסוכן התחיל לדבר הוא דרש שנשלם לו 500 ₪, כאשר שאלנו על מה, מה לא נאמר לנו לפני הפגישה כי יש לשלם 500 ₪ שבינתיים לא ברור על מה. הסוכן הסביר כי התשלום הוא עבור הבדיקה לסיכויים להגירה וציין זאת מספר פעמים מאחר ושאלנו מספר פעמים גם כן. רק לאחר ששילמנו. וביקשנו מספר פעמים נתן לנו הסוכן מספר הסברים כלליים בגין התהליך הכלל תשלום של 30 אש״ח בגין השירות (מה שנראה לי שחשוב לציין לפני שדורשים את התשלום עבור הבדיקה). יום עסקים למחרת כאשר טרם הצגנו את כל המסמכים הנדרשים וטרם בוצע כל פעולה מצדם ב-8:00 בבוקר פניתי לסוכנות וביקשתי לא לבצע את הבדיקה ולקבל את כספי בחזרה. לאחר כשבוע וחצי חזר אלי הסוכן וציין כי את הכסף הם לא מחזירים והכסף נגבה על זמנו היקר ואיזה חוצפה יש לי בכלל לבקש את הכסף ושלא אפנה יותר בנושא. חשוב לציין כי יש בידי הקלטה של השיחה כמו כן הקלטה של שיחה נוספת שבה נאמר מספר פעמים ע״י הסוכנות כי הפגישה היא חינם והתשלום נגבה אך ורק עבור הבדיקה. האם אני יכול לעשות משהו במקרה זה? פרט נוסף, מבדיקה שערכתי לגבי הגירה לאסטרליה יכול לעסוק אך ורק מי שיש לו רשיון מטעם הרשות להגירה האוסטרלית, שלסוכנות זו אין. תודה מראש ולאד ברצ׳ינסקי

  השב
 • 10:52, 8 באוגוסט 2014

  וואו! זה כל כך דומה למה שקרה לנו עם אותה חברה! מה היו מעשיך אחר כך? יש לי פגישה שניה איתו ועוד חודש, אבל יש לי הרגשה שצריך לעבור לעורך דין אחר. אתה יכול להמליץ על מישהו?

  תגובה
 • 11:04, 16 במאי 2015

  טוב ששילמת רק 500 ש"ח. אנחנו התפתינו ושילמנו את ה 30 אלף. אחרי התשלום, מסבירים לך שיש עוד מלא תשלומים (לנו יצא עוד כ 12000) למבחנים, תעודות יושר מחו"ל על תקופות ממושכות (חצי שנה) וטיפול בתיק מהצד הקנדי.
  עכשיו אנחנו חושבים לתבוע כי יש לנו את כל ההבטחות שלהם מוקלטות (הם בפירוש אמרו שלא יהיו עוד שום תשלומים מחוץ ל 30 אלף).
  אז תרגיש טוב עם עצמך- לפחות נעקצת רק ב 500 ש"ח.

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.