בכניסה למועדון לא הסכימו להכניס את הגברים - פורום אפליה במועדונים

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 13:36, 10 בפברואר 2016

  שלום אני ועוד 5 חברים היינו 3 גברים ו3 נשים הגענו למועדון ואת הגברים לא הסכימו להכניס רק אותי ואת החברות שלי הסכימו להכניס. אמרו לנו בכניסה שרוצים שיהיה יחס שווה של נשים וגברים במועדון ולכן לא מכניסים יותר גברים. זה נשמע לנו מאוד מוזר. האם מותר להם לעשות את זה? האם תירוץ כזה מקובל? האם לא מדובר באפליה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורי מיטלר

  עו"ד אורי מיטלר,מנהל הפורום

  09:48, 14 בפברואר 2016

  ככלל, המקרה המתואר מנוגד לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים ומהווה עילה לתבוע פיצוי ללא הוכחת נזק של עד 50,000 ₪. יחד עם זאת יש לברר מולך פרטים נוספים בטרם הגשת תביעה. בעניין זה יש גם לזכור כי גם אם המקרה עונה על האמור בחוק יש לבדוק האם ניתן להוכיח את טענתך.

  תגובה

הפורום יעסוק באפליה במועדונים ומקומות ציבוריים. הפורום ידון בסוגי אפליה וההתמודדות אותם בראי הרשות: המחוקקת, השופטת והמבצעת.  
במטרת החוק והכלים הגלומים בו בכדי לצמצם את תופעת האפליה בישראל.
דרכי התמודדות בשטח עם מקרי האפליה על כל צורותיהם.
מטרת הפורום היא ללמד את הציבור בכדי שיכיר ויעמוד על זכויותיו בהיתקלו בתופעת אפליה, בין אם הוא עצמו מופלה ובין אם אחר, לתת כלים כיצד לפעול במקרה של אפליה, כיוון שלא אחת האדם המופלה פשוט לא מודע לאפשרויות הפעולה שלרשותו וכך נוצר מצב שאדם הופלה, אך לא יכול להוכיח זאת ולהגביר את המודעות בציבור לתופעה ולדרכי אכיפת החוק עליה.