• עברית

התמחויות המשרד

חדשות המשרד – מבזקים

נהג שפגע בכלי רכב שעמדו בכביש בחושך ובגשם, זוכה - הנפגעים ננזפו

המשטרה העמידה לדין נהג שהתנגש בכלי רכב שעמד ללא אורות, בכביש חשוך, ביום גשום.
השופטת בבית המשפט לתעבורה בירושלים נזפה בנהג הרכב המעורב,  וזיכתה את הנהג שהועמד לדין.

עו"ד חנה דוד, שייצגה את הנהג הפוגע, מחתה על עצם העמדת הנהג לדין כשנתיים וחצי לאחר האירוע, וטענה שהתאונה הייתה בלתי נמנעת.

ביהמ"ש: אין ראיות לכאורה להגשת כתב אישום – רשיון הנהיגה יוחזר לנאשם

עו"ד חנה דוד עתרה לביהמ"ש לבטל החלטת קצין משטרה, אשר הורה על פסילת רשיון נהיגה של נאשם ל-60 יום בעקבות תאונת דרכים. ביהמ"ש קבל את הבקשה, שהוגשה לפי סעיף 48 לפקודת התעבורה, והורה להחזיר את רשיון הנהיגה לנאשם לאלתר.

סטודנט זוכה מנהיגה בשכרות: המשטרה התקשתה להוכיח שלא אכל ושתה לאחר עיכובו, ובסמוך לבדיקת הינשוף

סטודנט עוכב ע"י ניידת משטרה, ובבדיקת נשיפה נמצאה בגופו כמות של 290 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף, הנחשבת גבולית. הקצין שערך לו שימוע החליט לשלול את רישיונו אוטומטית ל-30 יום, ובנוסף הורה לו לשהות במעצר בית ל-5 ימים. הנהג ריצה את מעצר הבית והמתין למשפט, אך עו"ד חנה דוד מצאה כי חסרות בתיק מספר ראיות משמעותיות. לאחרונה הורה בית משפט השלום לתעבורה בירושלים על ביטול כתב האישום ועל מחיקת התיק.

נתפס נוהג בשכרות בשנית, אך קבל עונש קל בשל כשלים בכתב האישום

נהג תושב קריית מלאכי נתפס כשהוא נוהג בשכרות, לאחר שכבר הורשע בעבר בעבירה דומה.
עו"ד חנה דוד ייצגה את הנאשם, וטענה כי בתיק נפלו כשלים ראייתיים. בהמשך לכך, הצדדים הגיעו להסדר טיעון, לפיו הנהג יורשע בעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אשר העונש עליה הוא 3 חודשי פסילה חובה, לעומת שנתיים פסילה במקרה של עבירת נהיגה בשכרות.

השופטת שרית קריספין-אברהם מביהמ"ש לתעבורה בת"א קבלה את הסדר הטיעון, וגזרה על הנאשם עונש מאסר על תנאי וכן פסילה בפועל, אך לא מאסר בפועל. כמו כן, על הנאשם הוטל לשלם קנס נמוך בסך 1500 ש"ח.

התביעה דרשה עונש משמעותי לנהג מונית, ובסופו של דבר רשיונו נשלל ל-8 חודשים בלבד

נהג מונית מירושלים, שהואשם בנהיגה בשכרות ובתאונה עצמית, עמד בפני ענישה קשה: התביעה דרשה לשלוח אותו למאסר בפועל  ולשלול את רישיונו לתקופה ארוכה.

עו"ד חנה דוד, שייצגה את הנהג, מצאה ליקויים רבים ברישומי השוטרים, והצליחה לקעקע את גרסתם. וכך, הנהג, שטען כי התאונה נגרמה בשל ידוי אבנים לעבר רכבו, קבל עונש קל יחסית: שלילת רישיון נהיגה לשמונה חודשים, בהם רק שלושה חודשים למונית, וקנס סמלי בסך 500 שקלים.

הנהג עלה על אי-תנועה, הואשם בנהיגה בשכרות חמורה, אך יצא בעונש קל

נהג מירושלים עלה על שטח הפרדה ברחוב בעיר, פגע בעמוד תאורה וגרם נזק לרכוש ולרכבו. 
בבדיקת ינשוף שבוצעה לו, נמצאה כמות אלכוהול הגבוהה מפי שניים מהכמות המותרת בחוק. 

עו"ד חנה דוד אשר ייצגה את הנהג, מצאה ליקויים רבים בעבודת המשטרה, בהם העדר מסמך אשר מעיד כי הנאשם אכן עבר בדיקת ינשוף שבוצעה על פי הנהלים.
בסופו של דבר, השופט נאיל מהנא, מבית המשפט לתעבורה בירושלים - כבד את הסדר הטיעון בין הצדדים, ופסק לנהג עונש קל של פסילה קצרה, פסילה על תנאי וקנס של 1,000 שקלים.

 

הודה ששתה וודקה 6 צ'ייסרים, אך יצא בעונש קל

נהג נתפס במארב משטרתי, הודה ששתה וודקה ו-6 צ'ייסרים, אך הורשע בעבירה קלה יותר.
עו"ד חנה דוד, אשר ייצגה את הנאשם, הצביעה על ליקויים רבים במזכר אותו כתבה השוטרת במקום, ובעיקר העובדה שמפעילת הינשוף לא סימנה איקס לצד הסעיף, המציין כי נעשה שימוש בפיה חדשה עבור כל נשיפה שבוצעה.
בדיון שהתקיים בבית משפט השלום לתעבורה בירושלים, קבעה כב' השופטת שרית זוכוביצקי-אורי כי אי החלפת פיה במכשיר הינשוף טרם לביצוע בדיקות הנשיפה מהווה פגם מהותי, ועל כן יש לזכות את הנאשם מעבירה של נהיגה בשכרות, ולהרשיע אותו בעבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.
הנאשם חויב בתשלום קנס של 1,000 שקלים, בפסילה של שלושה חודשים בניכוי 30 ימי פסילה ובפסילה לשלושה חודשים על תנאי לשלוש שנים.

 

פרופיל המשרד

עו"ד  חנה דוד
בית הדפוס 12, בית השנהב, גבעת שאול, ירושלים
טל': 02-5877882   |  נייד: 4708166 - 050  I  דוא"ל: hanny5462@gmail.com