עו"ד נעמה אריאל

22
שנות נסיון

עברית

הסדנא 13, רעננה

עו"ד נעמה אריאל חברה בלשכת עורכי הדין ובאיגוד הנוטריונים, והיא מנהלת כבר למעלה מ- 30 שנה משרד פרטי ברעננה, המספק מענה משפטי נרחב בתחומים: דיני משפחה, משפט אזרחי, נדל"ן, עסקאות מכר ותמ"א 38 (בדגש על ייצוג הדיירים מול היזמים והקבלנים). עו"ד אריאל גם חברה בוועדת ההיגוי הארצית של לשכת עורכי הדין העוסקת בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

משרד עורכי דין נעמה אריאל מתמחה כבר למעלה מ- 20 שנה בתחום המשפט האזרחי, ובדגש על תחום המקרקעין – עסקאות נדל"ן, תמ"א 38 וייצוג בעלי דירות מול קבלנים או יזמים, שכירות, פינוי מושכרים, עסקאות מתנה ועוד.

ראיונות וידאו

עו"ד נעמה אריאל

מה צריך לדעת לפני שנכנסים לדיור מוגן?

עו"ד נעמה אריאל

מה צריך לדעת עם רכישת דירה מיזם ללא היתר?

חדשות המשרד

 • החלטה תקדימית של הוועדה המחוזית לתו"ב - במסגרת יישום תמ"א 38, שטח הממ"ד יהיה גדול ויגיע לקצה המגרש

  19.10.2017


  החלטה תקדימית בוועדה המחוזית לתכנון ובניה מהווה בשורה לתושבי רעננה והסביבה, ועשויה להוות סנונית ראשונה לתמריצים ליזמים ולבעלי דירות המעוניינים ביישום תמ"א 38. הוועדה המחוזית קיבלה ערר, וקבעה תקדים - החלטה שונה מההחלטות המקובלות של וועדות תכנון ובנייה ברחבי ישראל.

  עו"ד נעמה אריאל ייצגה את היזמים ואת דיירי הבניין (ברחוב חנקין ברעננה), והגישה בשמם ערר על החלטת וועדה מקומית לתכנון ובנייה שהגבילה את גודלם של חדרי הממ”ד בדירות החדשות. 

  הערר החשוב התקבל, ונקבעה החלטה תקדימית, לפיה ממ"דים שייבנו על ידי היזמים, כחלק מההטבות הניתנות לדיירים המשתתפים בפרויקט תמ"א 38, בבניין מגוריהם, ייבנו על פני שטח גדול ולא יוגבלו לקו האפס. כלומר: בפועל, שטח הממ"ד יהיה גדול (9 מ"ר ולא 5 מ"ר) ויגיע עד לקצה המגרש. 

  תקדים זה יוכל לשמש את הדיירים והיזמים באזור רעננה והשרון ובאזורים אחרים ברחבי המדינה, כשישמש חיזוק לטענותיהם  ויאפשר מיצוי מקיף ונרחב של זכויות הבנייה במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית.