חדשות עורכי הדין - מבזקים

 • עו"ד מיכל נבון

  חברת הקופונים מסרה צ'קים ללא כיסוי, והסתבכה עם השוק האפור

  חברה משפחתית שעסקה בשיווק קופונים בעיקר למוצרי קוסמטיקה וטיפולים, הסתבכה עם השוק האפור לאחר שמסרה לספקיה צ'קים ללא כיסוי. 

  התברר כי לצ'קים שהחברה מסרה אין כיסוי, והמשפחה זומנה לפגישה משותפת עם הספק וחברת ניכיון הצ'קים.

  עוה"ד מיכל נבון, המייצגת את חברת ניכיון הצ'קים, הגישה תביעה בסדר דין מקוצר לביהמ"ש השלום בראשון לציון נגד בני המשפחה למימוש הסכם החוב שנחתם עימם, ובמקביל הגישה בקשה ללשכת ההוצאה לפועל בראשון לציון - להטיל עיקולים זמניים על בית המשפחה ברמת גן.
  בהוצאה לפועל נעתרו לבקשת עוה"ד נבון והוטל עיקול על הבית, שערכו נאמד בכ-2 מיליון שקלים. 

   

   

 • עו"ד יואב אלמגור

  משרד הביטחון יפסיק לתמוך בנכי המשטרה

  לקראת סוף אפריל, קצין התגמולים של משרד הביטחון יפסיק לטפל בתביעות שוטרים ואנשי קבע אשר הפכו לנכים במהלך שירותם. על פי הוראות החוק החדש, השוטרים יופנו להגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי לטיפול בפציעותיהם ובמחלותיהם, בדומה לשאר אזרחי ישראל.

  לדברי עו"ד יואב אלמגור, מדובר בחוק טרגי המהווה אות קלון למדינה המתייחסת כך לשוטריה.
  לדבריו, העברת שוטרים לתבוע את נכותם מול המוסד לביטוח לאומי  תוביל לירידה דראסטית בתנאיהם של נכי המשטרה.

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  'אסף הרופא' יפצה יולדת ב-131 אלף ש"ח מפני שלא הוסבר לה מהי 'לידת ואקום'

  תושבת נס ציונה הגיעה עם צירים לביה"ח 'אסף הרופא', אך לאחר שהלידה התעכבה, החליט הצוות הרפואי לבצע בה 'לידת ואקום'. לאחר הלידה התגלה, כי ילדתה הפעוטה סובלת משיתוק בידה השמאלית.
  הורי הילדה פנו לעוה"ד דוד פייל ושיאן קוריאט ממשרד עורכי הדין דוד פייל, אשר הגישו בשמם תביעה נזיקית נגד ביה"ח 'אסף הרופא' ונגד משרד הבריאות המפעיל אותו. 
  כב' השופטת סיגל דומניץ סומך מבימ"ש השלום בתל-אביב דחתה לאחרונה את תביעת הפיצויים לילדה, אך קיבלה את הטענה כי הצוות הרפואי פגע באוטונומיה של היולדת, ופסקה שעליו לפצותה ב-131 אלף שקלים.

   

 • גיא פלנטר - עו"ד פלילי

  בימ"ש השלום בנתניה - ביטול כתב אישום בעבירות אלימות במשפחה

  בימ"ש השלום בנתניה ביטל לאחרונה כתב אישום שהוגש כנגד מנהל ייצור בחברה מוכרת, ללא עבר פלילי.
  המתלוננת טענה, כי בעלה היכה אותה באגרופים וגרם לה לחבלות בגופה ובפניה. כמו-כן המתלוננת הציגה עדויות של שתי חברותיה לפיהן ראו את החבלות. בשל כך, הבעל הואשם בעבירה של תקיפה שגרמה חבלה של ממש בנסיבות מחמירות.

  משרד עו"ד גיא פלנטר יצג את הנאשם. עוד בטרם תחילת המשפט, בוטל כתב האישום לאחר שהסניגור הציג, בין היתר, תמונה המנציחה את פניה של המתלוננת, הסותרת לגמרי את הטענה כי נחבלה בפניה.

   

 • עו"ד חנה דוד

  נתפס בגין שכרות יממה לאחר ששתה - כתב האישום בוטל עקב מחדלי המשטרה

  המשטרה הציבה מחסום ושוטרים עם מכשיר ינשוף בכביש 1 באזור מעלה אדומים. השוטרים עכבו נהג, ובבדיקת הינשוף עלה, כי ריכוז אלכוהול באוויר הנשוף  שבריאותיו עומד על 355 מיקרוגרם. הנהג טען להגנתו כי לא שתה אלכוהול בכל מהלך השבת, אך ייתכן שמדובר באלכוהול שנשאר בגופו לאחר שתייתו מליל אמש בחתונת אחותו.

  נגד הנהג הוגש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות. עו"ד חנה דוד, שייצגה את הנהג, הציגה ליקויים חמורים בחומר הראיות של המשטרה, ובשל כך ולאחר שהתברר כי הסיכויים שהנאשם יורשע בבית המשפט קלושים - הסכימו נציגי התביעה המשטרתית לחזור בהם מהתביעה, וכן מהאישום כנגד הנהג, בתנאי שהנהג יחזור בו מהכפירה, וכך היה. 
  כבוד השופטת שרית זוכוביצקי אורי מבית משפט השלום לתעבורה בירושלים קיבלה את בקשת המשטרה, והורתה על מחיקת כתב האישום. 

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  תביעה: הרופאים לא אבחנו שלנערה יש סרטן

  נערה אובחנה בטעות כסובלת מדלקת עצמות, בעוד שלמעשה חלתה בסרטן. 
  בשל הטיפולים המיותרים והעיכוב באבחון, היא נאבקת על חייה. 
  בימים אלה הגישו עוה"ד דוד פייל ועדי ברוורמן-אברג'יל ממשרד דוד פייל ושות' לביהמ"ש המחוזי בת"א תביעה בסכום של מיליוני ש"ח נגד קופת חולים כללית ומשרד הבריאות, בטענה שאבחון שגוי של הצוותים הרפואיים בבתי החולים שניידר ותל השומר גרם לטיפול שגוי בנערה חולת סרטן, וכן לעיכוב קריטי בטיפול במחלתה האמיתית, שהתפשטה והחמירה ביותר.

   

 • עו"ד אבי גפן

  על אף הסכם ממון - האשה זכאית למחצית מערך ההשבחות של הבית

  בעל שחתם על הסכם ממון עם אשתו, לפיו אין לאשה אף חלק בביתם, גלה כי אשתו תבעה ממנו מחצית מהבית במסגרת תביעה רכושית, לאחר שהשניים היו נשואים זה לזו כ-15 שנה.  

  עו"ד אבי גפן הגיש בשם האשה תביעה רכושית לביהמ"ש למשפחה בת"א, במסגרתה האשה בקשה חלוקה שווה של כל נכסי בני הזוג, כולל הדירה, וכן תביעה לביטול הסכם הממון.

  כב' סגן נשיא ביהמ"ש למשפחה בתל-אביב, נפתלי שילה, דחה את הבקשה לביטול הסכם הממון, אך פסק כי מחצית מההשבחות שנעשו בבית לאורך השנים ינתנו לאשה. 
  האיש החליט להגיש ערעור על ההחלטה. הערעור טרם נדון.

   

 • עו"ד רועי לביא

  ישב 14 שנה בכלא ושוחרר שחרור מוקדם

  אסיר שריצה מאסר של ארבע עשרה שנה בכלא, שוחרר שחרור מוקדם.

  עו"ד רועי לביא, אשר יצג את האסיר, נדרש להתייצב מול האינסטנציות המשפטיות-מנהליות השונות, כדי לשכנע שאת האסיר הזה ניתן לשחרר שחרור מוקדם.

  בפעם הראשונה, הוועדה סברה שהתוכנית השיקומית אינה מספיקה דיה, ובקשה התייחסות מפורשת מהרשות לשיקום האסיר לגבי אופי הטיפול נוכח העבירות. בפעם השנייה, עדיין הועדה החליטה לא לשחרר. משרד עוה"ד לביא לא ותר. עוה"ד הגיעו לבית המשפט המחוזי, וזה קבל את העתירה כנגד ועדת השחרורים, וקבע ש"הוועדה שגתה", ועליה לדון מחדש בעניינו של האסיר בדחיפות. 

  בהתאם לכך עוה"ד הגיעו לוועדה בפעם הרביעית. בפעם הזו, הועדה הורתה באופן חד-משמעי על שחרורו של האסיר. הפרקליטות בקשה לעכב ההחלטה, ואולם, לאחר ימים מספר הודיעה שאין בכוונתה לעתור כנגד החלטת הוועדה.

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  עיריית נהריה תפצה בעל חנות אביזרי רכב ב-60 אלף ₪ בשל הצפות מי גשמים

  בעל חנות לאביזרי רכב הממוקמת בחניון בנהריה, נפגע לדבריו בצורה קשה מההצפות בשני החורפים האחרונים, נגרמו לו נזקים לרכוש, והפדיון בחנותו פחת בעשרות אלפי שקלים.
  עוה"ד ראובן מלאך הגיש לבימ"ש השלום בקריות תביעה לפיצויים בשם התובע נגד עיריית נהריה. עו"ד מלאך טען, כי הנזקים שנגרמו לתובע בשל ההצפות, אירעו בשל רשלנות עיריית נהריה.

  השופטת פנינה לוקיץ' מינתה שני מומחים שיאמדו את נזקי התובע. בעקבות תוצאות בדיקתם פסקה לאחרונה השופטת, כי על עיריית נהריה לפצות את בעל החנות בקרוב ל-60 אלף שקלים.

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  נדרס בדרכו לרצוח את אשתו. האלמנה תפוצה בלמעלה מחצי מליון ₪

  השופט ד"ר גיא שני מבית משפט השלום בראשון לציון פסק לאחרונה פיצויים בסכום של למעלה מחצי מיליון שקלים לעזבונו של מנוח שנהרג בעת שרכב על אופניו בכביש החוף בשעות החשיכה, ונפגע מאמבולנס שפגע בו והרגו, במהלך חורף שנת 2009.
  לנסיעתו חסרת זהירות זו של המנוח, נרקומן בעברו - קדמה שיחת טלפון, בה מסר לאשתו (התובעת) כי הוא יוצא כדי להורגה. 

  בתביעה מטעם עיזבון המנוח, שהגישה האלמנה באמצעות עו"ד דוד פייל ועו"ד איתן פרגו, נטען כי מדובר בתאונה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. 
  בית המשפט פסק לעזבון פיצויים בסכום של של 506,850 ₪, בצירוף שכ"ט עו"ד. 

   

 • עו"ד רות גדרון

  גרם לתאונה, וקבל עונש מקל

  נגד נהג הוגש נגדו כתב אישום בגין תאונה, תוך שלא ציית לאור אדום ונגרמו חבלות קלות לאנשים ולרכוש כולל בית עסק שהנאשם התנגש בו לאחר התאונה. 
  כמו כן, בד בבד הוגשו כנגד הנאשם עוד שני דו"חות בגין אי מתן זכות קדימה ובגין אור אדום נוסף.

  המינימום ע"פ חוק לתיק התאונה הוא 3 חודשי פסילה לתיק התאונה וקנס של  1,500 ש"ח לשני הדו"חות ללא התאונה.

  עו"ד רות גדרון יצגה את הנאשם, ולאחר דין ודברים, הגיעה להסדר עם התביעה בכל שלושת התיקים, שכולל את הרכיבים הבאים: קנס 1,200 ש"ח, פסילה 50 יום, פסילה ע"ת.

  (4804-05-16 כב' השופט האוזרמן, בית המשפט לתעבורה בת"א).

   

 • עו"ד מיקי שיפמן

  תביעה: האשה מסרבת להתיר לגרוש לצאת מהארץ על אף ששילם מזונות במועדם

  עו"ד מיקי שיפמן הגיש בשם הבעל תביעה נגד האשה, במסגרתה בקש להפחית את תשלום המזונות בלמעלה מ-50% משום שהכנסתו נגדעה.
  ע"פ הטענה, הבעל סרב להעביר את ילדי בני הזוג למסגרת חינוך חרדית, ובתגובה האשה פתחה נגדו תיק בהוצל"פ להבטחת תשלומי המזונות, והוציאה נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.
  כתוצאה מכך, הבעל לא היה יכול לטוס במסגרת עבודתו, ובסופו של דבר אבד את מקום עבודתו והכנסתו מפגעה מאוד.

   

 • עו"ד אבי גפן

  ביהמ"ש: האחים יאלצו להחזיר כספים שמשכו מחשבון אביהם ולחלוק בהם עם אחותם

  בדיון בביהמ"ש למשפחה נחשפה מריבת אחים שבמרכזה מחלוקת - האם בניו של מושבניק שהלך לעולמו, מעלו בכספיו, או שמא עשו בכספים שימוש הוגן לצרכיו.
  האחות פנתה לעו"ד אבי גפן אשר הגיש בשמה תביעה לביהמ"ש למשפחה, ובה ביקשה להורות לאחיה לחשוף את דפי חשבונות הבנקים המשותפים לו ולאב המנוח, ולברר האם בוצעו בהן העברות כספים חריגות.

  עו"ד גפן חשף בפני ביהמ"ש סתירות בגרסאות האחים, וביניהן את העובדה שהאב כלל לא היה תלוי בבניו עד שנתיים לפני מותו, וכי הבן המשיך לעשות כרצונו בחשבון האב גם לאחר מותו. 
  בהתאם לכך, קבע בית המשפט כי על האחים להחזיר את מלוא הכספים שנלקחו מחשבונות המנוח לעיזבון, ולחלוק בהם עם אחותם - לאחר סילוק חובות העיזבון - אם קיימים.

   

 • עו"ד רות גדרון

  הואשם בנהיגה בחוסר זהירות, ולא קבל נקודות וקנס

   

  נהג הואשם בנהיגה בחוסר זהירות - עבירה הגוררת 6 נקודות. מדובר בברירת משפט עליה יש לשלם 500 ₪ קנס.
  עו"ד רות גדרון, אשר יצגה את הנהג, הגיעה להסדר עם התביעה, לפיו סעיף העבירה הומר לסעיף מקל שלא גורר כלל נקודות וקנס. 

  (5521-03-166  כב' השופט אלכס אחטר, בית משפט לתעבורה בחדרה).

   

 • ארז רופא ושות' משרד עורכי דין

  זיכוי מחמת הספק מאחריות לתאונה

  בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה קבל לאחרונה (12.2.2017) טענה תקדימית של העדר שליטה עקב התעלפות שמקורה ורטיגו, ואבדן הכרה, וזכה את הנאשם מחמת הספק מאחריות לתאונה.

  מדובר בהחלטה תקדימית אשר יכולה להביא לחוסר אשמה במקרים דומים.

  את הנאשם יצגו עו"ד ארז רופא ועו"ד הדר מלכה.

  (ת"ד 840-01-16 מדינת ישראל נ' לביא)

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה: שוכנעה לעבור טיפול פילינג, והורדמה הרדמה כללית בניגוד לידיעתה

  תושבת נתניה בשנות ה-60 לחייה שוכנעה לעבור טיפול פילינג עמוק בקליניקה נ.א.ר.א ברמת גן, אצל מומחה לפלסטיקה.

  עו"ד רן שפירא ועו"ד מאיה אסולין ממשרד אלמוג-שפירא המייצגים את האישה, טוענים, כי הרופא המנתח ואנשי הצוות הרפואי בקליניקה לא טרחו לומר לאשה, כי היא עומדת להיות מורדמת בהרדמה כללית, וזאת חרף רגישותה המיוחדת להרדמה כללית.
  מייד לאחר הניתוח החלה האישה לחוש מיחושים, גרד ואדמומיות קבועה בפניה, שלא חלפו עד היום.

  בימים אלה הגיש עו"ד רן שפירא תביעה בשמה של האישה נגד הרופא המנתח, הקליניקה וחברת הביטוח המבטחת אותם. התביעה נדונה בביהמ"ש השלום בתל אביב.

   

 • עו"ד מלי חיימוב

  חברת בנייה עיכבה בפ"ת תחילת ביצוע תמ"א, נתבעה ופוטרה

  חברת בנייה הבטיחה היתר לתמ"א 38 תוך חצי שנה. לאחר 6 שנים של עיכובים באמתלות שווא - הדיירים תבעו, פיטרו את החברה, וזכו בהוצאות משפט.

  עו"ד מלי חיימוב יצגה את הדיירים. בכתב התביעה, ביהמ"ש המחוזי בת"א התבקש לבטל את ההסכם, ולפצות את הדיירים ב-880 אלף שקלים.
  לאחר דיון בתביעות ההדדיות, הציעה כב' השופטת רות לבהר שרון שבית המשפט יפסוק על פי פשרה, אלא שאז הסכימו הצדדים לקיים התייעצות, והגיעו לפשרה לפיה ההסכם יבוטל, וכל צד יוותר על תביעותיו הכספיות. בנוסף, חייבה כב' השופטת לבהר שרון את החברה בהוצאות משפט על סך 10 אלפים שקלים.

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  בן 18 נתפס נוהג במהירות של 204 קמ"ש והושם במעצר - למרות זאת, יגויס לצה"ל

  צעיר לפני גיוס נתפס נוהג ב-204 קמ"ש והושם במעצר. לאחר התערבות פרקליטו, עו"ד ראובן מלאך, הוקלו תנאי מעצרו והותר לו להתגייס לצה"ל חרף האישום.

  עו"ד מלאך טען, כי הצעיר לא מהווה סכנה לציבור - קל וחומר לאחר שרישיונו נשלל - ועל כן אין מקום להרחיקו מהציבור ולהענישו בטרם נקבע כי הוא אשם. 
  כיום נמצא הצעיר במעצר בית לילי עד למועד המשפט שנקבע לפברואר. בחודש מרץ הוא אמור להתגייס לצה"ל. 

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  ערעור רמב"ם נדחה - ביה"ח ייאלץ לפצות משפחת חולה שהתאבד בכמיליון שקלים

  לפני כשנה נתן ביהמ"ש השלום בתל אביב פסק דין חריג, שקבע כי על בית החולים רמב"ם בחיפה לפצות משפחת חולה שהתאבד בעקבות תוצאות בדיקות שנשלחו אליו בדואר, במקום להסבירן בפגישה פנים אל פנים. 
  (את התביעה לבימ"ש השלום הגישו עוה"ד דוד פייל ושיאן קוריאט)

  משרד הבריאות המפעיל את בית החולים ערער על פסק הדין לביהמ"ש המחוזי בתל אביב, והוא החליט להחזיר את הדיון בתיק לביהמ"ש השלום.
  בימ"ש השלום דן בתיק שנית, ואשרר את הקביעה לפיה, ביה"ח רמב"ם יפצה את משפחת החולה בכמיליון שקלים. 

   

 • סולומונוב ושות', משרד עורכי דין ונוטריון

  קופ"ח כללית שלמה 17,000,000 ₪ לניצולי שואה במסגרת תובענה ייצוגית

  משרד עו"ד סולומונוב נהל תביעה ייצוגית נגד קופת חולים כללית בשם ניצולת שואה. הטענה, בשם ניצולי השואה הזכאים להחזר, היתה כי הם זכאים להחזר מקופת חולים כללית, על כך שגבתה מהם כספים ביתר בגין תרופות וטיפולים רפואיים. 

  עד כה הקופה שלמה 17,000,000 ש"ח לניצולי השואה במסגרת התובענה הייצוגית.
  הסכום אינו סופי ועל קופת החולים להמשיך ולשלם לניצולי השואה (וליורשיהם) את הכספים אשר גבתה מהם ביתר, וזאת בהתאם להסכם הפשרה אשר קיבל תוקף של פסק דין.

   

 • עו"ד רועי לביא

  החלטה: אסיר השפוט למאסר עולם קצוב יוכל לצאת לחופשה חריגה

   

  ביהמ"ש המחוזי בלוד נתן לאחרונה (26.1.2017) החלטה, הקובעת כי אסיר יוכל לצאת לחופשה חריגה.

  אדם השפוט למאסר עולם קצוב (לאחר שהורשע בין היתר ברצח אשתו) בקש לצאת לאזכרת אביו המנוח. שב״ס עמדו על רגליהם האחוריות שלא להוציאו לאזכרה. לטענת שב"ס, עליו להמתין לוועדת אסירי עולם לבחינת מסוכנותו, והיא תתן החלטה בנושא. בנוסף, נטענו טענות בירוקרטיות אחרות, זאת על אף העובדה שהוועדה היתה אמורה להתכנס ימים לאחר מועד טקס האזכרה. לאחר דין ודברים מסרו, כי יהיו מוכנים להוציאו בליווי סוהרים.

  עו"ד רועי לביא התנגד להוצאה בליווי, עמד על היעדר מסוכנות מטעם העותר, ולבסוף בית משפט דחה את התנגדות שב"ס ובקשתם למחיקת העתירה, קבל עמדת האסיר והוציאו לחופשה חריגה.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה: מד"א השאיר מטופל ללא השגחה, והוא צנח לפיר מדרגות

  ע"פ התביעה, איש בן 46 התלונן על כאבי ראש עזים. הוא פונה ע"י צוות מד"א לביה"ח שיבא תל השומר, ומסיבות שטרם הובררו, הוא נפל מעבר למעקה אל פיר המדרגות בעומק של כ-5 מטרים, ונפצע קשה בגפיו, ובעמוד השדרה. 
  כתוצאה מהתאונה, ולאחר שיקום ממושך - נותר האיש נכה ומוגבל, והוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כנכה בשיעור 100%.

  עו"ד רן שפירא ממשרד אלמוג-שפירא הגיש בימים אלה, בשמו של האיש, תביעה בסך 2.5 מליון ש"ח נגד מד"א ובית החולים שיבא תל השומר.
  בתביעה נטען שצוות מד"א חרג מכל פרקטיקה מקובלת בכך שהותיר את התובע - שסבל מכאבי ראש עזים ומחוסר התמצאות בסובב אותו - ללא השגחה.

   

 • עו"ד רות גדרון

  נהיגה בשכרות (נהג חדש) - התיק הסתיים בעונש מקל

  תיק נהיגה בשכרות 89 מ"ג בדם (מקביל ל- 520 בינשוף) של נהג חדש, הסתיים ב - 6 חודשי פסילה (אחרי ניכוי פסילה מנהלית), וקנס סמלי של 500 ש״ח.
  זאת, בעקבות כשלים מהותיים שהציגה עו"ד רות גדרון לתביעה.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה נגד קופת החולים: הרופא לא זהה התקף פסיכוטי קשה של צעיר

  צעיר שחזר לבית הוריו ממסיבת יום העצמאות, החל להתנהג באופן מוזר. הוריו המודאגים התקשרו למוקד הפסיכיאטרי של קופת החולים ברמת חן, שם נאמר להם להתייצב באופן מיידי לבדיקת רופא התחנה. 

  בתביעה אותה הגיש עו"ד רן שפירא ממשרד אלמוג-שפירא נטען, כי רופא התחנה אשר פגש בהורים ובבנם, הסתפק במתן מרשם לכדור הרגעה, ושחרר את הצעיר לביתו למהלך סוף השבוע, אולם הכדור לא השפיע על הצעיר כנדרש, ובשלב מסוים הוא רץ לחלון הדירה שבקומה רביעית, וקפץ לרחוב. כתוצאה מהנפילה הוא נפצע באורח קשה, ונותר נכה ומוגבל.
  נטען, כי הקופה התרשלה, וצוות המוקד הפסיכיאטרי התרשל בכך שלא זהה שהתובע לקה בהתקף פסיכוטי קשה וראשון מסוגו, וכי היה מקום להורות על אשפוזו.

   

 • עו"ד מיקי שיפמן

  תביעה: החזר דמי מזונות על תקופה בה הילד גר עם האב

  אב גרוש שילם מראש את המזונות, אך כשבנו התעקש לגור עימו, גרושתו סירבה להחזיר לו את הכספים.
  באמצעות עו"ד מיקי שיפמן, הגרוש פנה לביהמ"ש, ודרש החזר של דמי המזונות.
  בהליך שהתנהל לאחרונה בביהמ"ש למשפחה, נקבע בסופו של דבר, כי על האשה להשיב לידי בעלה לשעבר את דמי המזונות והמדור ששולמו על ידו מראש על התקופה שבה הילד לא גר עמה.

   

 • גיא פלנטר - עו"ד פלילי

  הערר התקבל - אושר חידוש רישיון לאקדח

  אזרח מן השורה, מתנדב במשמר האזרחי, לא השלים בזמן את הליכי חידוש רישיון האקדח שלו, ומשפקע תוקף רישיונו, נאלץ להפקיד את האקדח בתחנת משטרה.
  האיש הגיש שתי בקשות לחידוש הרישיון לכלי הירייה, אך שתיהן סורבו על ידי פקידי המשרד לבטחון הפנים בטענה של אי עמידה בתבחינים שנקבעו.
  ערר שהוגש על ידי משרד עורכי דין גיא פלנטר התקבל, ואושר ללקוח לחדש את הרישיון לכלי הירייה.

   

 • עו"ד מלי חיימוב

  שחקן לשעבר בליגת העל בכדורגל חויב להשיב למשקיע כספים

  ביהמ"ש השלום בתל אביב חייב לפני מספר ימים, בפס"ד מתוקן, שחקן בליגת העל לשעבר בכדורגל, וחברה בבעלותו, להחזיר למשקיע כספים שנלקחו ממנו לשם השקעה במסעדה ברחוב דיזנגוף. עו"ד מלי חיימוב ייצגה את התובע.
  השופט עדי הדר חייב את בעלי המסעדה להשיב לתובע את הכספים שטרם הוחזרו לו - על סך 69,000 שקלים.

 • עו"ד מיקי שיפמן

  נהג אגד התחתן מחדש עם אשתו הראשונה והיא נתקלה בקשיים במימוש הפנסיה לאחר מותו

  נהג אגד התגרש מאשתו הראשונה לפני שנים רבות, וכל אחד מהם מצא זוגיות אחרת. ברבות השנים, הם נפרדו מבני זוגם, חזרו זה לזו ואף התחתנו שוב.
  האיש גילה כי הוא חולה בסרטן, וכמה שבועות לאחר חתונתם השנייה - נפטר.

  האשה פנתה לקרן הפנסיה של אגד כדי לקבל את קצבת השאירים המגיעה לה, אך היא נתקלה בסירוב. נאמר לה כי הזכאות ניתנת רק לבני זוג הנשואים לפחות שנתיים.
  לאחר מאבק משפטי ארוך שניהלה האלמנה מול קרן הפנסיה של אגד, באמצעות עו"ד מיקי שיפמן, הצליחה האשה לקבל את מבוקשה.

   

 • עו"ד עופר חורש

  העלאת קנסות לנהגים - הוספת חטא על פשע

  לאחרונה משרד התחבורה קבל החלטה להעלות את הקנסות המוטלים על נהגים באופן משמעותי למדי. כך למשל, שר התחבורה הודיע, כי הקנס על נהיגה במהירות מופרזת יועלה ל-1500 שקלים.  

  לדברי עו"ד עופר חורש, מדובר בהוספת חטא על פשע.
  "נהגי ישראל הפכו לארנק של הממשלה. חסר תקציב? בואו נטיל קנסות - ונעלה אותם עוד ועוד ועוד..." אומר עו"ד חורש.

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  תביעה: באיכילוב התעלמו מבדיקות הדם והתינוק הפך נכה. בגיל 25 תובע

  ע"פ תביעה שהוגשה ע"י עוה"ד דוד פייל וגלית מושקה-פרדל, הצעיר בן ה- 25 סובל מבעיות מוטוריות ונוירולוגיות רבות, אותן היה ניתן, לדבריהם, למנוע ע"י התייחסות לממצאים שהצביעו על רעד אשר הופיע מיד עם לידתו של התובע, ונמשך עד שחרורו מבית החולים לפני כ-25 שנה. 

  ע"פ טענת עוה"ד, הטיפול בפוליציטמיה היה ידוע ורווח כבר בשנות ה-80. לדבריהם, אילו התובע היה מטופל לפי הסטנדרטים שהיו מקובלים אז, ניתן היה למנוע את הנזק שנגרם לצעיר.
  התביעה הוגשה בסכום המקסימלי הנתון לסמכותו של בימ"ש השלום- עד 2.5 מליון ₪.

   

 • עו"ד רות גדרון

  הואשם בנהיגה בשכרות, ובסופו של דבר קבל עונש מקל

  אדם שהוגש נגדו כתב אישום בגין נהיגה בשכרות (635 מק"ג), ונשפט בהעדרו, נדון ל-3 שנות פסילה ו-5000 ₪ קנס.

  ב"כ הנאשם, עו"ד רות גדרון, הגישה בקשה לביטול הכרעת הדין וגזר הדין, ואכן הם בוטלו, העבירה שונתה לסעיף מקל יותר, ומפסילה של 3 שנים, העונש הפך ל-6 חודשי פסילה (ועשרה ימים) וכן 1000 ₪ קנס.
  (תת״ע 2477-12-12 כב׳ השופט משה גינות).

   

 • עו"ד גיא אופיר

  בקשת האשה לעיקול פיצויים בשל תאונת דרכים של הבעל - נדחתה

  ביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה קבל את בקשתו של ב"כ של הבעל, עו"ד גיא אופיר, לדחות את התביעה שהגישה האשה, וקבע כי: "פיצויים המשולמים במסגרת תביעה ע"פ חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אינם נושא לאיזון בין בני הזוג". 
  ביהמ"ש חייב את האישה לשלם לבעלה בנפרד את הוצאות המשפט ושכ"ט עו"ד. 

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  כלל דחתה תביעה של קשישה בת 90

  ע"פ כתב התביעה, קשישה עיוורת בת 90 מנהריה עברה אירוע לב חמור והפכה לסיעודית. היא בקשה להפעיל את פוליסת הסיעוד בה היא מבוטחת ע"י כלל.

  כלל כתבה, כי האשה לא תקבל את הגמלה מפני שנכשלה ב-4 מתוך 6 מבחני תפקוד.
  בימים אלה הגיש עו"ד רפאל אלמוג ממשרד אלמוג-שפירא תביעה נגד 'כלל-ביטוח' על סך של כ-50 אלף שקלים - התגמולים שלטענתו חברת 'כלל' נמנעה מלשלם לקשישה חרף נכותה, וכן החזר על תשלום הפוליסה החודשית ש'כלל' ממשיכה לגבות ממנה.

   

 • גיא פלנטר - עו"ד פלילי

  מחיקת אישום של גרם מוות ברשלנות - פרשת קריסת עמוד הכדורסל על הנער

  בפרשת קריסת עמוד הכדורסל על הנער, ביחס לנאשם מספר 4, ממונה הבטיחות של עיריית תל אביב, שיוצג על ידי עו"ד גיא פלנטר ועו"ד רעות רחמן ממשרדו, במסגרת הסדר טיעון, נמחק האישום של גרם מוות ברשלנות, והצדדים עתרו במשותף לסיים את ההליך הפלילי ללא הרשעה, בעבירה פחותה, שאין בינה לבין התוצאה הטראגית קשר סיבתי.

  אתמול (28.12.2016) ביהמ"ש השלום בת"א (כב' הנשיא אביחי דורון)  קבל את הסדר הטיעון, ומנהל הבטיחות סיים את ההליך ללא הרשעה.

   

 • עו"ד רועי לביא

  הצלחה בעתירת אסיר: שב"ס הסיר הגדרת אסיר המרצה מאסר עולם כאסיר סג"ב

  לקוח של עו"ד רועי לביא, המרצה עונש מאסר עולם בגין עבירות רצח וסחר בנשק הוגדר מאז מעצרו וברבות הזמן כאסיר סג"ב (סיכון גבוה לבריחה), כך במשך 8 שנים. 8 שנים שהאסיר  מנסה בעצמו להסיר את ההגדרה, אך נדחה ע"י שב"ס ובית המשפט.

  בדיון שהתקיים בעניינו של האסיר לאחרונה נדחה, שכן עו"ד לביא ציין, כי אם שב"ס לא יעבירו לידיו את המידע שהוא מבקש, עליהם להוציא תעודת חסיון.
  מאז הדחייה, גורמים בשב"ס הודיעו כי בכוונתם להוציא תעודת חסיון, וכי הם פועלים בעניין.
  לפני מס' ימים, התקבלה הודעה במשרדו של עו"ד לביא לפיה שב"ס מסיר את הגדרת הלקוח כסג"ב.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה נגד לניאדו - נכוותה בעכוזה בלידה

  אם צעירה גלתה לאחר לידתה השנייה, כי בעכוזה יש פצע. היא קבלה טיפול תרופתי, אך הפצע לא החלים, והתברר כי מדובר בכוויה מדרגה 3 שנגרמה מחומרי חיטוי בהם השתמש הצוות הרפואי במהלך הזרקת האפידורל. לאשה נותרה צלקת.

  עו"ד רן שפירא, ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא המייצג את האישה, הגיש תביעה נגד ביה"ח לניאדו. התביעה נדונה בביהמ"ש השלום בראשון לציון.

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  ברח מהשוטרים, נעצר, כשל בבדיקת ינשוף, אך זוכה בשל מחדלי המשטרה

  נהג בעל הרשעות קודמות רבות עוכב לבדיקת שכרות שגרתית, אך סירב להיבדק בטענה כי הוא לוקה באסתמה. לאחר דין ודברים עם השוטרים במקום, פתח הנהג במנוסה, אך נתפס ונעצר. הוא הובא לתחנת המשטרה, שם ביצע בדיקת ינשוף אשר קבעה כי נהג בשכרות.
  נגד הנהג הוגש כתב אישום חמור, במסגרתו דרשה המשטרה להטיל עליו מאסר בפועל. במהלך דיון ההוכחות, חקר עו"ד ראובן מלאך את השוטרים המעורבים, ונחשפה שורה של מחדלי חקירה.
  בסופו של דבר, הוחלט לבטל את כתב האישום. 

   

 • עו"ד רות גדרון

  שינוי עילת סגירה של תיק פלילי לחוסר אשמה

  המשטרה קבלה את בקשתה של עו"ד רות גדרון לשינוי עילת סגירת תיק פלילי. בתחילה התיק נסגר, כי לא נמצאו ראיות מספיקות, אבל לאחר התערבותה של עו"ד גדרון, עילתה הסגירה שונתה לחוסר אשמה.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה: חברת 'הראל' דחתה תביעת סיעוד של קשיש שעבר אירוע מוחי וסובל מאלצהיימר מתקדם

  עו"ד רפאל אלמוג ממשרד אלמוג-שפירא  הגיש תביעה לבימ"ש השלום בת"א, במסגרתה נטען כי חברת הביטוח 'הראל' מתנערת מתביעת קשיש סיעודי, תוך שהיא מתעלמת ממסמכים רפואיים המעידים על מצבו הקשה. 
  לדברי עו"ד אלמוג, הקשיש לקה לפני מספר שנים באירוע מוחי, ומאז מצבו התדרדר, ורופאיו קבעו שהוא סובל מאלצהיימר מתקדם ומהווה סכנה לעצמו.
  הראל שלחה לבית הקשיש מומחית מטעמה, שקבעה כי הוא לא זכאי למעמד של חולה סיעודי. נטען, כי הוא סובל מצליעה קשה ברגל וכי על פי מבחני התפקוד הוא לא עונה להגדרת סיעודי ככתוב בפוליסה בה הוא מבוטח. 

  עו"ד אלמוג, הגיש כאמור, תביעה לביהמ"ש, ובקש להשית על הראל ריבית עונשית בשל התנהלותה בניגוד לחוק ביודעין.

 • עו"ד אבי גפן

  הגרושה רכשה בית עם בן זוגה החדש, והגרוש זכה להפחתה במזונות

  בהסכם הגירושין של שני בני זוג, נקבע כי אין לבקש הפחתה במזונות.
  לאחרונה, האיש הגיש תביעה להפחחת מזונות באמצעות עו"ד אבי גפן. לטענת עו"ד גפן, האשה ובן זוגה החדש קנו יחידו דירת יוקרה, כך שמדובר בשינוי נסיבות מהותי.
  ביהמ"ש לענייני משפחה קבל את בקשתו של האיש באופן חלקי, ופסק כי רכישת הדירה ע"י האישה אכן מהווה שינוי נסיבות מהותי, ועל כן יש להפחית מהמזונות אותם משלם האב כ-700 ₪ לילד לחודש.

 • עו"ד יואב אלמגור

  לאחר מאבק ממושך - קצין הנפגעים הוכר כנכה מערכת הביטחון

  קצין נפגעים של המשטרה שהודיע לכ-400 משפחות על מות יקיריהן בתאונות דרכים , קרס בסופו של דבר.
  במשרד הביטחון סירבו להכיר בו כנכה מערכות הביטחון אלא רק לאחר מאבק משפטי ממושך. 
  עו"ד יואב אלמגור הגיש בשם הקצין את הערעור לבית המשפט השלום בחיפה, והצדדים הגיעו להסכמות - במסגרתן הוכרה הפוסט טראומה של הקצין כנכות מלאה בשל השירות. 

 • ליאן קהת ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

  התנגדות לצוואה - נכתבה תחת לחץ והשפעת משככי כאבים

  אשה רווקה ללא ילדים חלתה בסרטן סופני, ובימיה האחרונים, נטלה מינונים גבוהים של משככי כאבים וקנביס רפואי. 
  לטענת אחיה, אשר הגיש לאחרונה התנגדות לקיום צוואה - אחת מאחיותיו ניצלה את חולשת אחותו הגוססת, והשפיעה עליה לכתוב צוואה בה היא מורישה 90% מרכושה לאחיינה, תוך הבטחה כי היא תזכה למקום מובטח בגן עדן.

  לדברי עו"ד ליאן קהת, המייצגת את האח בתביעתו - האחות ובנה, שהם חרדים, נצלו את מצבה של המנוחה והשפיעו אליה לכתוב את הצוואה שכתבה.
  עו"ד ליאן קהת הגישה לביהמ"ש התנגדות לביצוע הצוואה.

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  פסיקה: אלמנת הצבע שנפטר מסרטן ריאות, תקבל 30,000 ₪ בחודש

  אדם שעסק למעלה מ-40 שנה בצביעת מכוניות ולקה בסרטן הריאות, פנה למוסד לביטוח לאומי בבקשה להכיר במחלתו כתאונת עבודה, ונדחה. לטענת המל"ל התובע היה מעשן כבד, ועל כן מחלתו נגרמה ככל הנראה מהעישון. 
  העובד פנה לעוה"ד דוד פייל ואושרה קידר, אשר הגישו בשמו תביעה נגד המל"ל לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אך לאחר ארבעה חודשים בלבד מהגשת התביעה נפטר העובד ממחלתו. 

  בעקבות כך הגישו עוה"ד פייל וקידר תביעה לביה"ד לעבודה בשם האלמנה ובשם עזבונו של המנוח. 
  השופט הבכיר דורי ספיבק מביה"ד האזורי לעבודה בתל אביב קבל את התביעה, ופסק כי על המל"ל לשלם לאלמנה תגמולי שארים עד סוף ימיה. משמעות ההחלטה היא שהאלמנה תקבל כ-30 אלף שקלים בחודש.

   

 • דוד טובול משרד עו"ד ונוטריון

  האם שישבה שנה במעצר וזוכתה, תובעת את המדינה

  אשה בת 60, תושבת הדרום, ישבה במעצר במשך שנה בעקבות כך שנחשדה באלימות כלפי בתה. לאחר שהתברר, כי המשטרה והפרקליטות התרשלו בטיפול בתיק, היא זוכתה וכעת תובעת מליוני ₪ מהמדינה.
  עו"ד דוד טובול מייצג את האשה. לדבריו, מדובר ברשלנות בחקירה של המשטרה שממש צועקת לשמיים.

   

 • עו"ד רועי לביא

  החלטה בעתירה: אסיר מסוכן שהורשע ברצח יצא לביקור אחיו

  בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דן לאחרונה בעתירה של אסיר השפוט לשני מאסרי עולם (נקצבו ל-40 שנה) בגין רצח אחיו, גיסתו ופציעת אחיינו, וקבע כי הוא יצא לביקור אחיו (אח אחר) על אף מידעים המצביעים על מסוכנות גבוהה והתנגדות ועדת אסירי עולם וועדת אלמ"ב בעניין.
  עו"ד רועי לביא ייצג את הלקוח, אשר בקש לצאת לבקר את אחיו, שנמצא במצב בריאותי קשה מאוד.

   

 • שוק-שקד, נחמן - משרד עו"ד ופטנטים

  65,000 ש"ח פיצוי על שימוש בתמונה של אחר

  לפני מספר ימים, ביהמ"ש המחוזי מרכז לוד קבע בפסק דין, כי בעל חנות תכשיטים בבית שמש עשה שימוש בתמונה של בעל חנות תכשיטים אחרת על גבי לוח שנה שהפיץ. נקבע, כי בעל החנות ישלם פיצויים בסך 65,000 ש״ח והוצאות בסך 8,000 ש״ח.

  עוה"ד שוק-שקד ונחמן יצגו את התובעים.

 • עו"ד רן רייכמן

  התביעה לביטול חלק בהסכם גירושין נדחתה

  משרד עו"ד רן רייכמן יצג אשה גרושה בבית המשפט לענייני משפחה באשדוד.
  הגרוש של האשה הגיש תובענה לביטול אחד החלקים בהסכם הגירושין ביניהם.
  בית המשפט דחה את התביעה, וחייב את הגרוש בהוצאות משפט של 30,000 ₪.

   

 • עו"ד רות גדרון

  נהג ברכב שרשיונו פקע, וקבל הסדר מקל

  כנגד אדם הוגש כתב אישום בגין נהיגה ברכב שהרשיון שלו פקע למעלה משנתיים. לאחר שלושה ימים, נעצר הנאשם כשהוא נוהג שוב באותו הרכב, שוב ללא ביטוח.
  בשל התקופה הארוכה והישנות המקרה, התביעה דרשה כי רשיונו של הנאשם יפסל. 
  עו"ד רות גדרון יצגה את הנאשם, ולאחר שבדקה את התיק, מצאה נסיבות מקלות. התביעה קבלה את עמדתה, והגיעה להסדר כולל בשני התיקים שלא כולל פסילה בפועל כלל. (תת"ע 10162-05-16 כב' השופט נהרי, בית המשפט לתעבורה בת"א)

   

 • עו"ד רן רייכמן

  בית הדין הרבני חייב את הבעל בכתובה

  לאחרונה ניתן פסק דין בבית הדין הרבני, בו התקיים דיון על חיוב הבעל בכתובה.
  עו"ד רן רייכמן ייצג את האשה. בסופו של דבר, הבעל חויב לשלם לאשה עבור כתובה ותוספת. הסכום שהבעל חויב בו הועמד על 180,000 ₪.

   

 • עו"ד תומר בכר

  התביעה נגד חברת הביטוח הסיעודי אושרה עד מיצוי

  עו"ד תומר בכר הגיש תביעה נגד הראל ביטוח ופיננסים, ובצעד חריג חברת הביטוח אשרה את מימוש הביטוח הסיעודי עד מיצוי וללא בדיקות ביניים של המצב הרפואי.
  בנוסף לכך אישרה חברת הביטוח, כי הפוליסה תחול רטרואקטיבית מאוקטובר 2014.