חדשות עורכי הדין - מבזקים

 • עו"ד נעמה אריאל

  החלטה תקדימית של הוועדה המחוזית לתו"ב - במסגרת יישום תמ"א 38, שטח הממ"ד יהיה גדול ויגיע לקצה המגרש

  החלטה תקדימית בוועדה המחוזית לתכנון ובניה מהווה בשורה לתושבי רעננה והסביבה, ועשויה להוות סנונית ראשונה לתמריצים ליזמים ולבעלי דירות המעוניינים ביישום תמ"א 38. הוועדה המחוזית קיבלה ערר, וקבעה תקדים - החלטה שונה מההחלטות המקובלות של וועדות תכנון ובנייה ברחבי ישראל.

  עו"ד נעמה אריאל ייצגה את היזמים ואת דיירי הבניין (ברחוב חנקין ברעננה), והגישה בשמם ערר על החלטת וועדה מקומית לתכנון ובנייה שהגבילה את גודלם של חדרי הממ”ד בדירות החדשות. 

  הערר החשוב התקבל, ונקבעה החלטה תקדימית, לפיה ממ"דים שייבנו על ידי היזמים, כחלק מההטבות הניתנות לדיירים המשתתפים בפרויקט תמ"א 38, בבניין מגוריהם, ייבנו על פני שטח גדול ולא יוגבלו לקו האפס. כלומר: בפועל, שטח הממ"ד יהיה גדול (9 מ"ר ולא 5 מ"ר) ויגיע עד לקצה המגרש. 

  תקדים זה יוכל לשמש את הדיירים והיזמים באזור רעננה והשרון ובאזורים אחרים ברחבי המדינה, כשישמש חיזוק לטענותיהם  ויאפשר מיצוי מקיף ונרחב של זכויות הבנייה במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית.

   

 • עו"ד יואב אלמגור

  חייל הסובל מתסמונת המעי רגיז הוכר כנכה צה''ל

  צעיר ששירת כטבח בצבא לקה בדיזנטריה קשה במהלך שירותו. 
  בעקבות המחלה הוא החל לסבול, לטענתו, משורה ארוכה של בעיות במערכת העיכול.

  לפני מספר שנים פנה הצעיר לקצין התגמולים במשרד הביטחון בבקשה להכיר בו כנכה צה"ל בשל בעיותיו הבריאותיות.  בקשתו נדחתה. עוה"ד יואב אלמגור הגיש בשם הצעיר ערעור על החלטת ועדת התגמולים במשרד הביטחון. גרסת התביעה התקבלה, ועקב כך השופט הורה למשרד הביטחון להכיר ב'מעי הרגיז' ממנו סובל הצעיר כנכות משירות צה"ל. 

  בנוסף, השופט חייב את משרד הביטחון לשאת בהוצאות המשפט של הצעיר ובשכר טרחת עורך דינו.

   

 • דוקטור ועו"ד מיכל סגל - ארנולד

  סכסוך בחברה משפחתית נפתר - החברה נשארה בידי המשפחה

  סכסוך בחברה משפחתית הסתיים בשלום לאחר מעורבותה של ד"ר מיכל סגל ארנולד, עו"ד ומגשרת, שמשרדה עוסק בחברות ובקניין רוחני. 

  החברה עמדה להימכר לאחר שסכסוכים בתוך החברה ובתוך המשפחה הביאו את אבי המשפחה לייאוש ולהכרה במבוי הסתום אליה הגיעה החברה. החלטתו באה בעקבות שנים ארוכות של סכסוכים בתוך המשפחה, שהקרינו אל תוך החברה והשפיעו עליה בהיבטים עסקיים וכלכליים רבים. הסכסוך היה כה עמוק, עד כי בני המשפחה לא דיברו זה עם זה, בהקשר העסקי וגם בהקשר המשפחתי, ואבי המשפחה, שהגיע לגבורות, רצה למכור את החברה, ולמצוא לו דירת נופש שבה יפרוש לגמלאות. 

  התיק הגיע לידיה של עו"ד סגל ארנולד מידיה של יועצת ארגונית שעבדה עם החברה, והבינה כי יש צורך בכלים משפטיים, כדי לעשות סדר בתוך המשפחה ובתוך החברה. עו"ד סגל ארנולד נפגשה עם בני המשפחה, ירדה לעומק הסכסוכים והציעה שורה של פתרונות משפטיים, לרבות מסגרת של העברת מניות לדור הבא, הגדרת תפקידים מדויקת של בני המשפחה, הכנסת מנכ"ל חיצוני ועוד. הסדרת הרכוש המשפחתי והעברתו לדור הבא התבצעה גם באמצעות צוואות שכתבו הורי המשפחה. 

  בסיכומו של דבר, החברה המשפחתית נשארה בידי המשפחה, השלום חזר אל המשפחה, והם חגגו את חגי תשרי יחדיו, דבר שנראה רק לפני כמה חודשים בלתי אפשרי.

   

 • עו"ד רות גדרון

  הואשם בנהיגה בשכרות, יצא בעונש מקל - פסילה 6 חודשים וקנס

  למשרדה של עו"ד רות גדרון אדם, שהוגש נגדו כתב אישום בגין נהיגה בשכרות 575 מק"ג. 
  חומר החקירה כלל דיווח אודות אי שיתוף פעולה מצד הנאשם. 

  לאחר דין ודברים עם התביעה, בכלל זה שיחות סביב כשלים ראיייתים בתיק, תוקן כתב האישום לקולא, ונגזרו על הנאשם העונשים הבאים: פסילה בת 6 חודשים, קנס כספי של 750 ש"ח, תנאי והתחייבות (ללא מאסר מותנה).

  (תת"ע 12762-01-17 גזר דין מיום 2.10.17, כבוד השופטת ציפורה משה, בית משפט לתעבורה ת"א)

   

 • עורך דין אריה לרנר

  הילד נמצא במשמורת משותפת, ובכל זאת האב ישלם 900 ₪ מזונות

  לקוחת משרדו של עו"ד אריה לרנר קיבלה לאחרונה פסק דין לפיו האב ישלם לאם מזונות קטין בסך של כ-900 שקלים לחודש, כולל מדור ולא כולל הוצאות חינוך והוצאות רפואיות.
  זאת, אע"פ שהילד נמצא במשמורת משותפת הכוללת זמני שהות שווים בין ההורים ועל אף העובדה כי משכורות ההורים זהות, וכן על אף פסק הדין ההיסטורי החדש ששינה את ההלכה הקודמת בנוגע להסדר מזונות הקטין במשמורת משותפת. 

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  פסיקה: הטיפול הרפואי בוולפסון היה רשלני. משפחת המנוחה תקבל 200,000 ש"ח

  אשה כבת 77 אושפזה בבית החולים וולפסון עקב חום וזיהום חריף בדרכי השתן. 

  לדברי עוה"ד דוד פייל ושיאן קוריאט, המייצגים את משפחת המנוחה - המנוחה לקתה בלבה כתוצאה מסוג מסוים של אנטיביוטיקה שניתן לה בבית החולים, ואשר ידוע כמגביר סיכון להפרעה בקצב הלב. 

  על פי התביעה, הרופאים שהיו מודעים להיסטוריה הלבבית של האישה ולגורמי הסיכון שהיו לה להתפתחות הפרעת  הקצב, החליטו לתת לה את סוג האנטיביוטיקה הזה, מבלי שנתנו את הדעת על תופעות הלוואי.

  בהמשך, האשה נכנסה למצוקה וביום הרביעי לאשפוזה, נמצאה במיטתה ללא נשימה וללא דופק. המנוחה עברה החייאה שלאחריה ליבה חזר לפעום, אך נגרם לה נזק נוירולוגי בלתי הפיך כתוצאה מאי אספקת חמצן למוח, והיא נותרה בתרדמת – עד ליום פטירתה כשנתיים וחצי לאחר מכן.

  לאחרונה בימ"ש השלום בתל אביב הכריע בתביעה, וקבע כי מותה של המנוחה ארע בשל התנהלות רשלנית של הצוות הרפואי בוולפסון, וכי על בית החולים לפצות את משפחת המנוחה ב-200 אלף שקלים. 

 • עו"ד רות גדרון

  הואשם בנהיגה באור אדום וגרימת תאונה, קבל קנס של 540 ₪ ותנאי בלבד

  למשרדה של עו"ד רות גדרון הגיע חייל, שהוגש נגדו כתב אישום בגין נהיגה באור אדום וגרימת תאונה עם 4 פצועים (כולל הנאשם עצמו). כתב האישום כלל סעיף המחייב פסילת מינימום של 3 חודשים.

  לאחר דין ודברים עם התביעה, תוקן כתב האישום ונגזר על הנאשם קנס של 540 ש"ח ותנאי סמלי. 
  רשיונו של הנאשם לא נפסל.

  (ת"ד 5286-08-16, כבוד השופטת אטליא וישקין, בית משפט לתעבורה מרכז)

   

 • שלומי באשי - משרד עורכי דין

  ביהמ"ש אישר עיקולים לגביית חוב של אב, שהסתלק מירושה כדי להתחמק מתשלום מזונות

  במשך שנים האב לא שלם את מזונות ילדתו, ואף הסתלק מירושת אביהם לטובת אחיו, כדי להתחמק מחוב המזונות הגדול שהיה תלוי ועומד כנגדו.
  כנגד האב והאח הוגשה לביהמ"ש תביעה בשם הילדה, במסגרתה ביהמ"ש התבקש להטיל עיקולים על חשבון האח, עד לגובה חלקו של האב בירושה. לאחר שהוצגו ההוכחות, התרשם השופט כי הסתלקות האב מן הירושה הייתה מכוונת ומגמתית, ולכן אישר את העיקולים, שבאמצעותם נתפסו הסכומים עד לגובה חוב המזונות המלא. 

  לאחר ביצוע העיקולים, הגיע האח למשרד הח"מ, ולאחר מו"מ ממושך, הושג הסכם לפיו שולם מלא החוב לילדה.

   

 • עורך דין אריה לרנר

  מחובות בסכום של 638,000 ש"ח - לצו הפטר

  עו"ד אריה לרנר ייצג בני זוג שהיו חייבים מעל ל- 638,000 ש״ח.
  לאחר דיון בביהמ"ש, ניתנה החלטה לפיה החובות של בני הזוג ימחקו כנגד תשלום כולל של 73,000 ש"ח בלבד.
  בימים האחרונים, הוחלט על מתן צו הפטר לבני הזוג.

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  תביעה נגד ביה"ח הפסיכיאטרי שער מנשה

  משפחה של צעיר שהתאבד תובעת את בית החולים שער מנשה. לטענת המשפחה, שורה של כשלים הביאה למותו הטרגי. 
  ‏התביעה הוגשה ע"י עוה"ד גלית מושקה-פרדל ועוה"ד דוד פייל, בה נטענו נטענות טענות קשות בנוגע להתנהלות בית חולים וצוותו. 

  מדובר בבחור בן 36 שנסה בעבר לבצע נסיון אובדני שלא צלח. ע"פ טענת התביעה, הצוות הרפואי לא עקב אחר מצבו הנפשי. כמו כן, בשלב כלשהו, הרופאה המתמחה החליטה על הפסקת הטיפול והמעקב אחריו בביה"ח, ועל העברתו לאחריותו של רופא המשפחה.

  בהמשך, הצעיר בצע נסיון אובדני ומצא את מותו.
  בעקבות האירוע הוקמה ועדה בדיקה של משרד הבריאות.

  בתביעה נטענת התרשלות בטיפול בצעיר ואי-מניעת מותו הטראגי. 

  עדיין לא הוגש כתב הגנה.

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  צעירה תבעה את ביה"ח ברזילי על ניתוח לפני עשרים שנה, וקבלה פיצוי

  צעירה עברה בגיל שנתיים ניתוח של כריתת שחלה וחצוצרה בביה"ח ברזילי באשקלון. בנוסף, הרופאים גם כרתו את התוספתן שלה. לטענת הוריה, הם הוחתמו בבהילות על טופס הסכמה לביצוע הניתוח  מבלי להבין את תוכנו, ומבלי שהוסברה להם משמעות חתימתם. 

  לדברי עוה"ד דוד פייל, שייצג את הצעירה, עצם העובדה שהרופאים לא הסבירו להורים את משמעות חתימתם על טפסי הניתוח מהווה פגיעה באוטונומיה, ולכן מגיע לצעירה פיצוי. 

  השופטת אירית מני-גור מביהמ"ש השלום בהרצליה ציינה בפסק דינה, כי חוק זכויות החולה עדיין לא נחקק באותם ימים, כך שלא נדרשה הסכמה מדעת של החולה, אך מאידך, היא השתכנעה כי הפרוצדורה לכריתת התוספתן בניתוחים דומים הייתה ידועה לרופאים עוד בטרם הניתוח, ועל כן חוסר ההסבר להורים מאפשר לטעון, כי בוצעה בבתם תקיפה. 

  השופטת העמידה את הפיצוי על 43 אלף שקלים.

   

 • עו"ד רות גדרון

  רשיון הנהיגה פקע לפני 12 שנים - הנאשם קבל עונש מקל: 4 חודשי פסילה על תנאי

  נגד אסיר הוגש כתב אישום בגין עבירות תעבורה, כשתוקף רשיון הנהיגה של הנאשם פקע לפני 12 שנים. הפגם לא תוקן, ולנאשם עבר תעבורתי מכביד (ריצה 6.5 שנות פסילה ב-3 תיקים). 

  לאחר מו"מ, מטעמי שיקום (ללא כשלים ראייתים), עו"ד רות גדרון, אשר ייצגה את הנאשם, הצליחה להגיע להסדר של 4 חודשי שלילה, פסילה ע"ת, מאסר ע"ת וללא קנס.

  (9209-07-16 כב' השופטת צפורה משה, בית המשפט לתעבורה בתל אביב. גזר דין מיום 7.6.17)

   

 • עו"ד מירב נוסבוים

  6 חודשי עבודות שירות לנאשם שגדל שתילי קנבוס

  בית משפט השלום בנתניה גזר עונש של 6 חודשי עבודות שירות על נאשם אשר גידל בשטח חקלאי 289 שתילי קנבוס במשקל כולל של 8.5 ק"ג, וכן החזיק בביתו בשתי הזדמנויות שונות קנבוס וחשיש.

  בית המשפט קבע, כי על אף שהתביעה צודקת בטענתה כי מדובר בעבירה חמורה מאד המצדיקה מאסר מאחורי סורג ובריח, יש לסטות ממתחם העונש הראוי בשל שיקולי שיקום והירתמותו של הנאשם להליך טיפולי.

  * הנאשם יוצג על ידי עוה"ד מירב נוסבוים ויוני נוסבאום.

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  הדו"ח שניתן לנהג היה מלא בטעויות - כתב האישום תוקן

  שוטרים עכבו נהג בטענה שעבר עבירת תנועה (אין מתן זכות קדימה בכיכר). הם גילו אצלו 'גראס', והוא התבקש למסור בדיקת שתן. מכיןן שסרב, הואשם בנהיגה בשכרות.
  עם זאת, על אף האישום החמור והסירובים לעבור בדיקת שתן, משפטו של הנהג, אותו ייצג עו"ד ראובן מלאך, הסתיים בעסקת טיעון מקלה. זאת, בשל כשלים בחקירת המשטרה.

  בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון, ודן את הנאשם ל-3 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, לפסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה למשך 5 חודשים בניכוי חודש בו היה בפסילה מנהלית על ידי קצין משטרה עם קרות האירוע ובסך הכל פסילה  ל - 4 חודשים, וכן פסילה מלקבל או להחזיק רשיון נהיגה למשך 4 חודשים על תנאי ל-3 שנים. 

   

 • עו"ד מירב נוסבוים

  זיכוי נאשם מעבירה של תקיפה חבלנית של רוכבת אופניים חשמליים

  בית משפט השלום בכפר סבא, זיכה לאחר הליך הוכחות ממושך, אדם שהואשם בתקיפת רוכבת אופניים חשמליים שחלפה על פניו בטיילת.

  בכתב האישום נטען, כי הנאשם הכה את המתלוננת בזרועה בעת שחלפה על פניו, ומששבה לברר את פשר העניין, תקף אותה במכות אגרופים בכל חלקי גופה דחף, אותה לשיחים ומשקמה שב ובעט בה והפילה לרצפה עד שהגיע עובר אורח והרחיקו מהמתלוננת.

  הנאשם טען כי צעד לתומו בטיילת, המתלוננת חלפה בסמוך מאד אליו במהירות גבוהה שגרמה לו כמעט ליפול, והוא פשט ידו כדי להתאזן, וייתכן שמבלי משים נגע במתלוננת. הנאשם ספר, כי המשיך ללכת אך לפתע הגיעה המתלוננת אליו בשנית ותקפה אותו בכך שבמכה לכיוון פניו, העיפה את משקפיו, והוא נאלץ להתגונן ולהרחיקה.

  כאמור, בסופו של יום זוכה הנאשם מחמת הספק.

  עו"ד מירב נוסביום ייצגה את הנאשם.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  ערר על החלטת הוועדה הרפואית - הילד בן ב-12 זכאי לגמלת מוגבלות בניידות

  ילד בן 12 חלה בלוקמיה, וחוליות גבו ומפרקיו החלו להתפורר כתוצאה מהטיפול האינטנסיבי בכימותרפיה. 
  בשל כאביו העזים נעזר הילד במשככי כאבים חזקים וביניהם קנאביס רפואי. 
  מומחים רפואיים קבעו, כי הוא לא מסוגל להתנייד ללא סיוע. 

  למרות זאת, בוועדה הרפואית של משרד הבריאות החליטו, כי הוא סובל מקשיים בינוניים בלבד בהתניידות  וסירבו לבקשתו לזכאות לגמלת מוגבלות בניידות. 
  בימים אלה הגיש עוה"ד רפאל אלמוג, ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, המייצג את הילד ומשפחתו, ערר נגד החלטת הועדה הרפואית בו הוא דורש מועדת הערר להעריך את נכותו של הילד ב- 100% ולהכיר בזכאותו לגמלת מוגבלות בניידות. 

  דובר משרד הבריאות מסר, כי תיקבע ועדת ערר בהקדם האפשרי. 

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  תביעה: רשלנות רפואית בצעיר בן 23, שהובילה למותו

  ביהמ"ש המחוזי בת"א דן בתביעה שהוגשה ע"י עוה"ד גלית מושקה-פרדל ודוד פייל בעקבות מותו של צעיר בן 23, אשר נפטר, ע"פ הטענה, בעקבות רשלנות רפואית.

  ע"פ התביעה, הצעיר התלונן בפני רופא המשפחה על כאבים רבים. בהמשך הוא הופנה לתל השומר, ואובחן כסובל ממחלת הנשיקה. למחרת הוא שוחרר לביתו ללא כל בדיקה נוספת, אך מצבו המשיך להיות קשה והוא הצליח להתנייד רק בכסא גלגלים.

  בתביעה מתואר כיצד חולשתו של הצעיר הלכה והחמירה, וכיצד הוריו נאלצו לקלח ולהאכיל אותו, תוך שהוא מתקשה אפילו להתהפך במיטתו. 

  לדברי עוה"ד מושקה-פרדל ופייל, הרופא סירב לבקשת האם לבקר את בנה בביתם, והעביר לה מרשם לכדור שינה עבור הצעיר. 

  באותו הלילה נמצא הצעיר על ידי הוריו כשהוא ללא רוח חיים במיטתו. בנתיחה שלאחר המוות נמצאו אצלו סימנים של דלקת קרום המוח.

  ע"פ הטענה, צוות בית החולים 'שיבא-תל השומר' לא פעל על פי הפרקטיקות הרפואיות המקובלות בכך שלא ביצע בדיקות נוספות לצעיר למחרת אשפוזו, וזאת חרף העובדה הידועה שמחלת הנשיקה עלולה להסתבך, כפי שאכן קרה. 

   

 • עו"ד מירב נוסבוים

  אי הרשעה לקטין שהודה בחמישה אישומים של סחר בסמים והחזקת סם לצריכה עצמית

  בית משפט השלום בפ"ת קבל את עמדת ההגנה, ונמנע מלהרשיע קטין אשר הודה בחמישה אישומים של סחר בסמים ובאישום של החזקת סם לצריכה עצמית.

  בית המשפט התייחס להליך השיקום שעבר הקטין, אשר שיתף פעולה עם קצינת המבחן, מסר לאורך תקופה בדיקות שתן נקיות והשתפר משמעותית בלימודיו, וכדי שלא להכתים הקטין בכתם של הרשעה פלילית ובכך לפגוע בעתידו, נמנע מלהרשיעו, והסתפק בהוראה על בדרכי טיפול שכללו התחייבות להימנע מעבירה, קנס וביצוע שעות לתועלת הציבור.

  את הקטין יצגה עו"ד מירב נוסבוים.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה - הרופאים זלזלו בתלונות הנער, והוא נשאר עם צלקת

  נער כבן 13 עבר לפני כשנה ניתוח אוזניים בבית חולים אסף הרופא, ולאחריו האזור נחבש בתחבושת לחץ.
  לדברי עוה"ד רן שפירא המייצג את הנער ומשפחתו, מיד לאחר החבישה הנער התלונן מספר פעמים כי היא מפריעה לו, אך הצוות לא בדק את הנושא. 

  רק למחרת בצהריים, התחבושת הוסרה, והתגלתה נפיחות באזור העיניים וכוויה משמעותית באזור מצחו של הנער. 
  לדברי עוה"ד שפירא, הנער שוחרר מבית החולים עם נזק קשה בפניו, שהפך לצלקת מכוערת שתעטר את פניו לצמיתות. 

  בהתאם לכך, הורי הנער הגישו תביעה נגד משרד הבריאות המפעיל את בית חולים 'אסף הרופא', בטענה לנזקי גוף עקב רשלנות רפואית.
  התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  הכרה בצרידות כתאונת עבודה

  מורה כבת 40, המלמדת במשרה מלאה, הגישה תביעה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל) להכיר בצרידותה כמחלת מקצוע. 
  לדבריה, היא נאלצה להרים את קולה לעוצמות גבוהות מאד, כדי להשתלט על עשרות ילדים, וכתוצאה מכך לקתה בצרידות כרונית. 

  המל"ל סירב להכיר בצרידותה כמחלת מקצוע. עקב הדחיה, הגישו פרקליטיה, עוה"ד דוד פייל ואושרה קידר, תביעה נגד המל"ל - לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. 
  בית הדין קיבל את קביעת המומחה, ופסק כי יש להכיר בצרידות המורה ככזו שנגרמה עקב עבודתה. 

 • עו"ד מירב נוסבוים

  אי הרשעה לנאשם צעיר אשר הודה בעבירה של תקיפה בצוותא

  בית משפט השלום בכפר סבא קבל את עמדת הסנגוריה, ונמנע מלהרשיע נאשם צעיר, אשר יחד עם שני חבריו תקף את המתלונן על רקע חשדו של חברו, כי המתלונן גנב את ארנקו.

  הנאשם הודה בכתב אישום מתוקן, ולבקשת ההגנה נשלח לתסקיר שרות המבחן. 

  בסופו של יום, בית המשפט אמץ את עמדת ההגנה, ונמנע מהרשעת הנאשם בשל גילו הצעיר בעת ביצוע העבירה, והעובדה כי מדובר באירוע חריג שאינו מאפיין אותו.

  בית המשפט קבע, כי חרף העובדה כי לא ניתן היה להצביע על כך שההרשעה תפגע בנאשם פגיעה קונקרטית, הרי שבשל גילו הצעיר עתידו פתוח בפניו לכל מקצוע ומשכך- גם אם אין פגיעה מיידית, הרשעה עלולה לפגוע בעתידו.

  עו"ד מירב נוסבוים יצגה את הנאשם.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה: האמבולנס הגיע עם בלוני חמצן ריקים, והחולה נפטר

   

  לבימ"ש השלום בת"א הוגשה לאחרונה תביעה ע"י עו"ד רן שפירא ממשרד אלמוג-שפירא.

  על פי התביעה, נהג משאית בשנות ה-60 לחייו, שסבל מסוכרת וממחלות נוספות, פנה לאשתו, כשהוא אוחז בחזהו ואומר שחסר לו אוויר. אשתו התקשרה מיד למוקד מד"א, וביקשה שניידת טיפול נמרץ תגיע בדחיפות לביתם. 

  לדברי עוה"ד שפירא, צוות מד"א הגיע במהרה, והחל לנסות לטפל בחמצן, אך אז הסתבר שמיכלי החמצן שעמם הגיע למקום - ריקים לחלוטין. לקח זמן עד שהגיע אמבולנס נוסף עם מיכלי חמצן, והאיש כבר היה במצב של חוסר הכרה.

  לאחר כשעה של מאמצי החייאה, נקבע מותו של האיש.
  ע"פ הטענה, מותו של המנוח נגרם כתוצאה מכך שלא טופל בחמצן בהקדם האפשרי.

 • עו"ד מירב נוסבוים

  זיכוי מעבירת איומים ואי נקיטת צעדי זהירות בחיה

  בית משפט השלום בנתניה זיכה אשה שהואשמה בכך שאפשרה לכלבה להסתובב ברחוב ללא רצועה ומחסום. לאחר שהכלב נשך את המתלונן, הוסיפה ואיימה עליו שתרצח אותו, וזאת לאחר שאמר לה שצריכים לקחת לה את הכלב.

  לאחר חקירות נגדיות ממושכות של המתלונן, קבע בית המשפט כי למרות שנראה שהמתלונן היה משוכנע בצדקתו, הרי שבעדותו נתגלו פערי מהימנות אשר אינם מאפשרים להסתמך עליה.

  בית המשפט התייחס לסתירות שעלו בגרסת המתלונן ולתיאורים שאינם הגיוניים, וזיכה את הנאשמת.

  את הנאשמת ייצגה עו"ד מירב נוסבוים.

 • גיא פלנטר - עו"ד פלילי

  התקבלה בקשה לביטול רישום משטרתי

  כנגד אזרח מן השורה נפתח רישום משטרתי בחשד לביצוע עבירה לפני כ-25 שנה של בעילת קטינה מתחת לגיל 14.
  תלונתה של המתלוננת ניתנה לאחר כ- 12 שנה מהמועד בו בוצעה לטענתה העבירה, ולאחר 8 חודשים מזמן הגשת תלונתה, נסגר התיק.

  ביוני 2017 הגיש משרד עו"ד גיא פלנטר בקשה בכתב לביטול רישום משטרתי בתיק הסגור, תוך פירוט נסיבות התומכות בבקשה וכן הסבר כיצד הנ"ל עומד באמות המידה שנקבעו לביטול רישום משטרתי.

  לאחרונה, ב-20.7.2017, התקבלה הבקשה והוחלט לבטל את הרישום המשטרתי.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה: נשלחה לביתה לאחר כאבי בטן עזים, והתוספתן התפוצץ

  אשה בשנות ה-30 לחייה הגיעה למוקד טר"ם בירושלים כשהיא מתלוננת על כאבי בטן והקאות. זאת, חודש לאחר שילדה תאומים. לטענתה, הרופא כלל לא בדק את בטנה, וקבע כי היא סובלת מדלקת בדרכי השתן. לאחר פחות מיממה, האשה הגיעה לביה"ח רמב"ם כשהיא סובלת מכאבים עזים בבטן המלווים בבחילה והקאות. 

  לאחר שנבדקה הוחלט בבית החולים לבצע בה ניתוח מיידי, במסגרתו התגלה תוספתן מנוקב ומוגלתי, עם סימנים להתפשטות זיהום בכל חלל הבטן. 

  הרופאים כרתו את התוספתן של האשה. לדברי עוה"ד רן שפירא, המייצג את האשה, לאחר המקרה היא אושפזה עוד פעמיים נוספות עקב כאבים עזים בבטנה, ומאז היא סובלת מכאבי בטן כרוניים הנובעים מהדבקות מעיים. 

  בשל האירועים, חלה הדרדרות במצבה הבריאותי והנפשי, והיא איבדה את מקום עבודתה. 

  בימים אלה הגיש עו"ד שפירא תביעה לפיצויים בשם האשה נגד מרפאת טר"ם. התביעה נדונה בבית משפט השלום בתל אביב.

   

 • טרייבנד טלי, עו"ד

  תביעה נגד המרכז הרפואי לגליל בנהריה - רשלנות רפואית

  ע"פ תביעה, בסך מליוני שקלים, שהוגשה באמצעות עו"ד טלי טרייבנד, אשה הגיעה לבית החולים בשבוע ה־ 37 להיריון עם כאבים חזקים מאוד.
  מספר רופאים בדקו אותה, אבל אף אחד מהם לא היה מומחה למיילדות.
  הלידה לא התקדמה כנדרש, והיא הסתיימה בניתוח קיסרי, בו חולץ היילוד ללא דופק וללא נשימה במשקל 2.335 קילוגרם. התינוק נולד עם שיתוק מוחין, היולדת שרויה בדיכאון קליני, וכעת בעלה צריך לדאוג לה ולתינוק שסובל בעיות נוירולוגיות קשות.
  בחוות הדעת הרפואית מטעם התביעה נכתב: "הטיפול והמעקב הרפואי אשר ניתנו לתובעת במהלך אשפוז הלידה היה רשלני, כושל, רצוף טעויות, לא מקובל על פי הקריטריונים המקובלים ...".

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  נתפס מגדל שתילי קנאביס נתפס, וטען שהוא סובל מפסוריאזיס

  תושב נצרת נתפס כשברשותו 60 גרם מריחואנה וחשיש, ובגינתו שלושה שתילי קנאביס.
  המשטרה הגישה נגדו כתב אישום על גידול וייצור סמים מסוכנים ללא קבלת רישיון.

  עו"ד ראובן מלאך, שייצג את הנאשם, טען בביהמ"ש, כי הנאשם סובל מפסוריאזיס ומשלפוחיות בעור אשר אינן מחלימות מתרופות רגילות, והשימוש בקנאביס מקל על מצבו הרפואי בצורה משמעותית.

  כמו כן, טען עוה"ד מלאך, כי מרשו נמצא בהליכים מתקדמים לקבלת רישיון שימוש בקנאביס רפואי ממשרד הבריאות, ואכן בסופו של יום קיבל הנאשם אישור לשימוש בקנאביס רפואי.
  לאחר דין ודברים, הגיעו הצדדים להבנות על פי הן יידחה המשפט במספר חודשים במהלכם יוגש תסקיר מעודכן על ידי שירות המבחן.

   

 • עו"ד עופר חורש

  נתפס נוהג ללא רישיון על משאית, וקבל עונש קל יחסית

  תושב רמלה עוכב לפני מספר חודשים על ידי שוטרים במחסום משטרתי - לאחר שלא עצר בתמרור עצור. הוא מסר זהות כוזבת לשוטרים, ולאחר שהובא לחקירה בתחנת המשטרה, התגלתה זהותו האמיתית. כן התברר כי לא היה לו רשיון נהיגה בתוקף משנת 2003, וכי לא היה לו רשיון נהיגה על משאית כלל. התביעה הגישה נגדו כתב אישום, ועתרה לעונש של מאסר בפועל, פסילה ארוכה של שנה לפחות, פסילה על תנאי וקנס. 

  בדיון שהתקיים בבית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה, טען עו"ד עופר חורש אשר ייצג את הנהג, כי עד כה הנאשם היה חולה ושהה בשיקום. 

  לדברי עו"ד חורש, הסיבה היחידה שבגינה לא הוציא הנאשם רישיון נהיגה חדש הינה סיבה כלכלית -מפני שהיה שקוע בחובות. 

  כבוד השופטת רות רז, מביהמ"ש לתעבורה בפתח תקווה, ציינה כי אמנם עומדות לנאשם הרשעות קודמות, אך מרביתן ישנות, ואין לחובתו הרשעה בעבירה דומה של נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף. 

  השופטת גזרה על הנאשם את העונש המינימלי הקבוע בחוק בעבירות שבהן הואשם: חודש מאסר על תנאי למשך שנה, שלושה חודשי פסילה בפועל, שלושה חודשי פסילה על תנאי למשך שנתיים, וקנס בסך 1500 שקלים.

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  חייל עשן מריחואנה, ונשפט ל-38 ימי מאסר בפועל בלבד

  חייל שהודה כי עשן 4 פעמים מריחואנה במהלך שירותו, נשפט ל-38 ימי מאסר בפועל בלבד. 

  השופטת הצבאית אל"מ אורלי ירון, הפחיתה מעונשו של החייל עקב פגמים בחומר הראיות, וכן מתוך התחשבות בנסיבות חייו הלא פשוטות, ובחרטתו הכנה של החייל. 
  את החייל ייצג עורך הדין ראובן מלאך. 

   

 • ביבר לקואה חייקין, משרד עו"ד

  תביעה: התנגשה בזגוגית במלון, ודורשת למעלה מ-100 אלף שקל

  תושבת בת-ים התנגשה בעוצמה בדלת זכוכית בלובי של מלון באילת, ודורשת מהמלון לפצותה. 

  על פי מכתב הדרישה לבית המלון, אשר שלחה פרקליטת האשה עו"ד ליטל ביבר חייקין, האשה פונתה על ידי קב"ט המלון למרכז לרפואה דחופה 'טרם' באילת, שם נמצא כי היא סובלת מכאבים ומנפיחות בפניה, וכן משבר באפה. 

  לדברי עו"ד ביבר חייקין, אם העניין יגיע לפתחו של בית המשפט, היא מעריכה שהפיצויים שייפסקו לאשה לא יפחתו מ-100 אלף שקלים.
  בימים אלה שוקדת עוה"ד ביבר חייקין על ניסוח כתב תביעה נגד בית המלון.

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  נהג בשכרות, אך ימשיך לרכוב על האופנוע כדי לעזור לבנו הנכה

  אדם נתפס נוהג בשכרות ברמה גבוהה, אך השופט התחשב בו, והתיר לו, על אף פסילה ממושכת, להמשיך לנהוג על אופנוע, כדי להסיע את בנו הנכה. 

  עוה"ד ראובן מלאך בקש מביהמ"ש להתחשב בנסיבות האישיות של הנהג, אב לילד נכה, אשר תלוי עד מאד בהסעות אותן מבצע האב. 
  ביהמ"ש לתעבורה בעכו התחשב במצבו של הנהג, ובשל טיב הראיות, שנה את האישום מנהיגה בשכרות, לנהיגה תחת משקאות משכרים.
  בהתאם לכך, השופט גזר על הנאשם שישה חודשי מאסר על תנאי לשנתיים, שישה חודשים פסילת רישיון בפועל על מכוניות בלבד, וכן ארבעה חודשי פסילה על תנאי.

   

 • עו"ד מיכל נבון

  תביעה נגד בנק לאומי - מנע שימוש מלקוח בכספת

  בעל חברה לניכיון שיקים מראשון לציון שכר מזה 3 שנים כספת בסניף הרצל של בנק לאומי בעיר, עבורו ועבור החברה שבבעלותו. 

  לדברי פרקליטתו, עוה"ד מיכל נבון, דמי השכירות על הכספת שולמו לבנק לשנתיים מראש, אך כאשר במהלך חודש דצמבר 2016, כשהגיע התובע לסניף הבנק ורצה להשתמש בכספת  - נאמר לו להפתעתו כי כניסתו לחדר מנועה. 

  לאחרונה, החליט התובע להגיש תביעה נגד בנק לאומי, באמצעות עוה"ד נבון. בתביעה נטען, כי בנק לאומי נקט הפרה בוטה של הסכם השכירות, וגרם להשפלתו.

  בנוסף, תובע התובע פיצויים מהבנק בסך 50,000 שקלים, חיוב הבנק בדמי השכירות שבהם הוא חויב בחודשים הארוכים בהם הוא נמנע מלהשתמש בכספת משל הבעיות שהערים הבנק בשימוש בה.
  התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה נגד כלל: יש לשלם לתובע תגמולים החל מ-2013

  מצבו הבריאותי של חבר קיבוץ ממרכז הארץ הדרדר קשות לאחר ניתוח בעמוד השדרה הצווארי אותו עבר בשנת 2010. 

  לדברי עו"ד רפאל אלמוג, המייצג אותו כיום, בשל חוסר ישע, התובע פנה לביטוח רק בשנת 2013. מומחית מטעם כלל קבעה, כי האיש אכן סיעודי ע"פ הגדרות הפוליסה, אך הוא לא היה כזה כשהיה מבוטח בחברה, וגם כיום איננו סיעודי. 

  לדברי עו"ד אלמוג, מצבו הרפואי של התובע החל שנים לפני שהגיש את התביעה נגד חברת 'כלל', ולראיה  הוא הוכר כסיעודי ע"י מס הכנסה כבר במהלך שנת 2011, וע"י המוסד לביטוח לאומי בשנת 2012. 

  בימים אלה מתנהלת תביעתו של החולה נגד 'כלל-ביטוח' בביהמ"ש השלום בתל אביב, בה מתבקשת חברת הביטוח לשלם לתובע את כל התגמולים שנמנעו ממנו החל משנת 2013, וכן להמשיך ולשלמם לעתיד - בצירוף ריבית עונשית.

   

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  סכסוך שכנים - סעיף האישום שונה

  בעקבות סכסוך שכנים, השכנה הגישה תלונה במשטרה על תקיפה וחבלות של ממש שגרם לה השכן. 

  עו"ד ראובן מלאך, שמייצג את הנאשם, טען כי במהלך החקירה התגלו סתירות רבות, ואף הועלה חשד שבעלה של המתלוננת זרק על השכן בלוק, וגרם לו לחבלה ברגלו.
  כבוד השופט וויליאם חאמד מביהמ"ש השלום בעכו, קבע בפסק דינו, כי התגלו סתירות רבות בעדויות המתלוננים, והצביע על כשלים חמורים באיסוף הראיות בזירת האירוע. 

  בשל כך הורה השופט לבטל את סעיף האישום נגד השכן על תקיפה וגרימת חבלות של ממש, ושינה אותה לעבירה קלה יותר - 'תקיפת סתם', בה הודה הנאשם במסגרת חקירתו. 

   

 • עו"ד אבי גפן

  ביה"ד הרבני: הבעל יפצה את האשה וישלם את כתובתה. הפלות אינן מוכרות כמום המשמש עילה לגירושין

  בית הדין הרבני דן בסכסוך גירושין, במסגרתו האשה דרשה כי בעלה יתן לה גט שכן הוא מקיים זוגיות עם אשה אחרת, ואף הביא עימה ילדים לעולם. 

  הבעל טען מצדו, כי האשה הינה בעלת מום, שכן היא לא מצליחה לשאת היריונות ולהביא ילדים לעולם, וכבר עברה שלוש הפלות. 

  בא כוחה של האשה, עוה"ד אבי גפן, טען כי הפלות אינן מוכרות כמום המשמש עילה לגירושין ע"פ ההלכה, ומכיון שהבעל נהל יחסים עם אשה אחרת, עליו לשלם לאשה את כתובתה, ואת תוספת כתובתה. 

  בית הדין הרבני קבל את הטענות, וקבע כי על הבעל לשלם לאשה 300 אלף שקלים דמי כתובה. 

   

 • עו"ד רות גדרון

  נסעה במהירות מופרזת, וקבלה קנס בלבד

  אשה נהגה במהירות של 113 קמ"ש במקום 70 קמ"ש.
  היא הגיעה למשרדה של עו"ד רות גדרון, ולאחר מו"מ ודין ודברים עם התביעה, ולאור עברה הנקי, לקיחת אחריות ותרומתה לחברה (ללא כשלים ראייתים), הגיעה עו"ד גדרון להסדר הכולל רכיב של קנס בלבד.
  ברירת המשפט 1,500 ש"ח, ללא פסילה בפועל וללא פסילה "על תנאי". 

  (8167-03-17 כב' השופטת שרית קריספין, בית המשפט לתעבורה בתל אביב. גזר הדין ניתן ביום 6.6.17)

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  תביעה: הרופאים הרסו את פיה של המטופלת

  התובעת, תושבת ראשל״צ כבת 40, אם לשלושה ילדים, פנתה לשיקום פה במרפאה בראשון לציון. במקום לשקם את פיה, הרופאים בצעו בו נזקים רבים: עקרו שן בריאה, סירבו לבדוק אותה חרף תלונותיה, ופטרו אותה במשככי כאבים.

  התובעת הגיעה לביה"ח תל השומר, ושם אובחן הנמק. 

  היא הופנתה לניתוח מתקן במרפאה בה טופלה, וכך עברה עוד שני ניתוחים שגם הם לא הצליחו לשפר את מצבה.
  לאחר כישלון הניתוחים המתקנים הובהלה האשה לביה״ח תל השומר כשהיא נתונה בסכנת חיים נותחה בהרדמה, ונזקקת כעת לניתוחים משקמים בעלות של כרבע מיליון שקלים.

  בימים אלה הגישו עוה"ד דוד פייל ועדי אברג'יל-ברוורמן ממשרד דוד פייל ושות' תביעה בסך מיליוני שקלים נגד רופאי המרפאה ונגד 'הראל ביטוח' המבטחת אותם. 
  התביעה נדונה בביהמ"ש השלום בתל אביב. עדיין לא הוגש כתב הגנה. 

   

 • אסולין-אריה, משרד עו"ד

  פסיקה תקדימית: האשה תהיה זכאית לחלקה באופציות של הבעל בעת מימושן בפועל

  בתיק שנהל משרד עוה"ד אסולין-אריה ושות',עו"ד, ביחד עם עו"ד שמואל מורן, ניתן אמש פסק דין תקדימי.
  בית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון, קבע לראשונה, כי בזמן פירוד בין בני זוג, האשה תהיה זכאית לחלקה באופציות שהבעל צבר במקום עבודתו, בעת מימושן בפועל ולא כפי שהיה נהוג עד עכשיו - במועד הפירוד. 

  זהו בפסק דין ראשוני וחדשני, אשר משנה מהותית את האופן שבו תיערך חלוקת אופציות בין בני זוג בעת פירוד.
  כב' השופט נחשון פישר קבל את עמדת עוה"ד אסולין-אריה ושות' ושמואל מורן, כי עיקרון השוויון מחייב את שינוי התפיסה ומניעת הפגיעה הכלכלית המהותית באשה. 

 • משה אלון ושות' - משרד עורכי דין

  זיכוי בלש מחמת הספק

  כנגד בלש במשטרת רמת גן הוגש כתב אישום, לפיו הבלש סטר לעצור כבול בתחנה.
  לאחר ניהול משפט הוכחות, הצליח עו"ד משה אלון, אשר יצג את הנאשם, לקעקע את גרסת המתלונן ואף הצביע על מחדלי חקירה אשר שילובם עורר ספק בדבר אשמתו של הבלש, והוא זוכה מחמת הספק מהאישומים המיוחסים לו.
  (28.5.2017, בימ"ש השלום, ת"א)

   

 • דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

  עברה ניתוחים לקיצור קיבה והפכה לסיעודית

  נגד בתי החולים אסף הרופא והשרון הוגשה תביעה בטענה, כי הרופאים בצעו באשה בת 45 שלושה עשר ניתוחים חוזרים של ניתוח קיצור קיבה, לאחר שלא הקפידו להוציא רשת מזוהמת מבטנה ובסופו של דבר היא הפכה לסיעודית.

  לטענת התובעים, עוה"ד ד דוד פייל ועדי אברג'יל-ברוורמן ממשרד עורכי הדין דוד פייל ושות', הרופאים לא הצליחו לשים קץ לזיהומים החוזרים והנשנים שתקפו את האשה שנבעו משאריות רשת מזוהמת שהושתלה בבטנה במהלך ניתוח קיצור הקיבה הראשון.
  גם לאחר שהועלתה הסברה כי הזיהומים נובעים מהרשת, הרופאים לא טרחו להוציא את כל חלקיה מגופה של האשה, והדבר גרם לזיהומים חוזרים ונשנים אשרו גררו ניתוחים נוספים.

  מהניתוח שנועד להציל את חייה של האשה, היה יצאה ללא תחושה בגפיה, וכיום מוגדרת כסיעודית.
  התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש המחוזי בתל אביב.

   

 • עו"ד רועי לביא

  שחרור בוועדת השחרורים - אסיר שרצה מאסר ממושך בשל התמכרות קשה לסמים

  מדובר באסיר שמרצה מאסר שביעי בכלא כתוצאה מהתמכרותו הקשה רבת השנים לסמים. הוא שולב בטיפול ו'נזרק' ממנו מספר פעמים. בסופו של דבר החל להשתנות. מזה כשנתיים ששנה את חייו. עד כדי כך שוועדת אלמ״ב (אלימות במשפחה) לא התנגדה לשחרורו ורש״א (הרשות לשיקום האסיר) היו מוכנים לקבלו.

  לאחר שיחה ארוכה בין הצדדים, הצליח עו"ד רועי לביא בשיתוף עם עו"ד ענבר קינן לשכנע את המדינה שלא תתנגד לשחרורו המוקדם. 

   

 • עו"ד עופר חורש

  נתפס נוהג בשכרות מבלי שהוציא רישיון מעולם, ויצא בפסילה בלבד

  נהג הואשם בנהיגה בפראות, בשכרות, מבלי שהוציא רישיון, וכשנגדו שני עונשי מאסר על תנאי בעבירות דומות. הנהג יצא בעונש פסילה ל-3 שנים בלבד. 
  ההסדר המקל התקבל לאחר שהתגלה, כי השוטרים כתבו מספר רכב שגוי, ולא היו בטוחים מי נהג ברכב.
  עו"ד עופר חורש ייצג את הנאשם.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה: החופה נפלה על ראש הכלה וגרמה לנזקים

  במהלך טקס חתונה, אחד העמודים בחופה התמוטט ופגע בראש הכלה. כתוצאה מכך איבדה הכלה את הכרתה, וצוות מד"א הוזעק למקום לטפל בה. לדברי עוה"ד רן שפירא ממשרד עוה"ד אלמוג שפירא ושות', המייצג את הכלה, בעל האולם סירב בתחילה להכניס את צוות מד"א לאולם ובכך עיכב את הטיפול בכלה לאורך דקות ארוכות.

  לדברי עוה"ד שפירא, בעקבות התאונה הקשה, עברה הצעירה הפלה בחודש השלישי להריונה, ומאז התאונה היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים, וביניהם: כאבי ראש קשים, בעיות תפקוד, חרדה ודיכאון, ונזקקת לטיפול פסיכיאטרי ופסיכולוגי שבועי. 

  בימים אלה הגיש עוה"ד רן שפירא תביעת לפיצויים נגד האולם ובעליו, ונגד חברת הביטוח המבטחת את האולם. טרם הוגש כתב הגנה.

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  מכתב לפני תביעה: הסייעת בגן הניחה מפזר חום על עמדת ההחתלה, והפעוט נכווה קשות בידו

  במכתב דרישה אותו שלח עו"ד רן שפירא לחברת ביטוח הפניקס בשם זוג הורים מבאר יעקב, נטען כי בנם נכווה קשות באצבעותיו, לאחר שהתקרב יתר על המידה למפזר חום שהונח על עמדת ההחתלה בגן הילדים.

  לדברי ההורים, הם נדהמו לגלות, כי מפעילי הגן לא הרחיקו את מפזר החום מעמדת ההחתלה על אף התאונה הקשה.
  בימים אלה עו"ד רן שפירא, המייצג את הורי הפעוט, שלח מכתב דרישה לפיצויים אל חברת הביטוח הפניקס המבטחת את הגן, במסגרתו הוא דורש כי הפעוט, שעל פי מומחה לכירורגיה פלסטית יסבול כל חייו מנכות באצבעות ידו, יפוצה כיאות. 

  תגובת חברת 'הפניקס' למכתב הדרישה טרם התקבלה.

   

 • עו"ד מיכל נבון

  תביעה נגד אספן-גרופ: נמנעה מרישום זכויות בעלי דירות בנכס שנים רבות

  בחוזה שנחתם בין רוכשי דירה בקומפלקס מגורים רחב ידיים בראשון לציון לבין החברה הציבורית 'אספן-גרופ', צוין כי החברה מתחייבת לרשום את זכויותיהם בנכס עד 12 חודשים מהמועד בו הדבר יתאפשר. בנוסף חויבו בעלי הדירות בתשלום של 1.5% מערך הדירה.

  לדברי עוה"ד מיכל נבון, המייצגת את בעלי הדירה, עד היום, כ-6 שנים לאחר מתן האפשרות לרשום הנכסים בטאבו ,לא ביצעה 'אספן-גרופ' את הרישום, ובשל כך נגרם לכל בעל נכס בקומפלקס נזק המוערך בין 150-250 אלף שקלים - בשל ירידת ערך. 

  התביעה נדונה בימים אלו בבימ"ש השלום בת"א.

   

 • עו"ד רות גדרון

  נהג במהירות מופרזת, וקבל תנאי וקנס בלבד

  אדם נהג במהירות מופרזת של 113 קמ"ש, במקום שהמהירות המותרת בו היא 60 קמ"ש.
  התביעה דרשה פסילה בפועל. בתחילת המו"מ הוצעה פסילה של חודשיים.
  עו"ד רות גדרון ייצגה את הנהג, ולאחר דיונים רבים ובהתחשב בעברו הנקי של הנהג
  , לקיחת אחריות ותרומתו לחברה, הוחלט לסיים את התיק בתנאי וקנס בלבד (כמו כן כתב האישום תוקן למהירות של 110 קמ"ש).

  (8442-08-16 כב' השופט דן סעדון, בית המשפט לתעבורה בתל אביב)

 • עו"ד ונוטריון ראובן מלאך

  הנהגת נסעה נגד הכיוון ודרסה עובד מע"צ, אך יצאה ללא עונש

  נהגת בת 40 נסעה נגד כיוון התנועה, ודרסה עובד מע"צ.
  עורך דינה, עו"ד ראובן מלאך, טען להגנתה, כי התאונה ארעה כתוצאה מהתקף פסיכוטי ראשון בחייה. 
  לאחרונה, המדינה בקשה לסגת מכתב האישום עקב מצבה הנפשי של הנהגת בעת התאונה.
  ביהמ"ש לתעבורה קבל את הבקשה, והותיר את הנהגת ללא עונש. 

   

 • ליאן קהת ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

  הבעל ערער על חיובו בגט בטענה לעלילת שווא - ביה"ד הרבני הגדול קיבל את ערעורו

  הבעל ערער על ההחלטה לחייבו בגט בטענה שאשתו טפלה עליו עלילת שווא. 
  ביה"ד הרבני הגדול קבל את ערעורו, והתיר את פסק הדין לפרסום. 

  פרקליטי הבעל, עוה"ד ליאן קהת וגילור נחום, ערערו על ההחלטה של בית הדין האזורי, וטענו כי האישה טפלה על הבעל מעשי אלימות אותם כלל לא ביצע, וכי לא נערך דיון בנוגע לטענות האישה שכולן שקריות ומוכחשות.

  דייני ביה"ד הרבני העליון קבעו לאחרונה, כי על פסק הדין של ביה"ד הרבני האזורי להתבטל, משום שהנוסח בו מעורפל, והדבר עלול לגרור צעדים הנוגדים את ההלכה. 

   

 • גיא פלנטר - עו"ד פלילי

  המחוזי הורה על אי הרשעה של איש הייטק

  בית המשפט המחוזי מרכז קבל ערעור שהוגש ע"י משרד עו"ד גיא פלנטר, הפך את החלטתו של בית משפט השלום בכפר סבא, והורה על אי הרשעתו של איש הייטק אשר הודה בהעסקת תושב זר שלא כדין (שוהה בלתי חוקי, תושב שטחים).

  בערעור נקבע, בין היתר, כי עניינו של המערער נופל בגדר אותם מקרים חריגים שמצדיקים את ביטול הרשעתו בדין.

   

 • אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

  תביעה נגד ביה"ח כרמל - לא ניתן להורים המידע המתאים, והילד נולד עם פיגור שכלי

  עו"ד רן שפירא ממשרד עוה"ד אלמוג-שפירא הגיש לאחרונה תביעה בשם זוג הורים נגד ביה"ח כרמל ושירותי בריאות כללית, במסגרתה נטען, כי בני הזוג ביקשו לבצע יעוץ גנטי כדי לבצע בדיקות שיוכלו לוודא, כי העובר יהיה נטול בעיות, אולם לאחר לידה תקינה אובחן הילד כשהוא לוקה בתסמונת גנטית נדירה, הכרוכה בפיגור שכלי ובעיות מוטוריות קשות. 

  לדברי עו"ד שפירא, רק לאחר הלידה התברר לבני הזוג, כי ניתן היה לאתר את התסמונת הנדירה באמצעות בדיקות גנטיות במי השפיר שנלקחו מהאשה, אך דווקא על הבדיקות הללו לא ניתן להורים כל מידע ע״י היועצת הגנטית עימה נפגשו. 

  התביעה נדונה בביהמ"ש המחוזי בתל אביב.