עובד שמתפטר זכאי לפיצויי פיטורים/מדריך

1. מהם המקרים בהם עובד מתפטר זכאי לקבל פיצויי פיטורים?

נהוג לחשוב שרק עובדים מפוטרים זכאים לפיצויי פיטורים. למעשה אין זה כך. היום כל העובדים המסיימים את עבודתם אצל המעסיק זכאים לפיצויי פיטורים, ובכל מקרה העובד זכאי לקבל את הצבירה בהסדר הפנסיוני על שמו, אלא אם הוא ויתר על כך במפורש.  

2. אם התפטרתי מתי אהיה זכאי לפיצויי פיטורים מלאים?

קיימים מקרים בהם עובד נאלץ להתפטר, ואז הוא יהיה זכאי לפיצויי פיטורים מלאים. כגון במקרה של הרעת תנאים, לצורך טיפול בילד לאחר לידה, עקב מעבר ליישוב פיתוח, עקב מצב רפואי, וכדומה.

3. אם התפטרתי מרצוני החופשי האם אהיה זכאי לפיצויי פיטורים?

כן. כיום כל עובד שמתפטר, זכאי לקבל את הצבירה בסעיף הפיצויים בהסדר הפנסיוני על שמו בלי קשר לסיבת ההתפטרות. צו ההרחבה לפנסיה חובה קובע, כי כל מעסיק חייב להפקיד כספים להסדר הפנסיוני של העובד על חשבון פיצויי פיטורים והעובד זכאי לקבל כספים אלה בסיום עבודתו. 

4. מה סכום הפיצויים שאקבל במקרה של התפטרות?

כאשר סיום העבודה הוא בגלל אילוץ (פיטורים, או התפטרות בנסיבות שמזכה בפיטורים) הכלל הוא שהעובד זכאי לשכר האחרון שלו (כולל עמלות) כפול מספר שנות עבודתו (כולל חלקי שנה). כאשר העובד עוזב מיוזמתו הסכום שהוא זכאי לקבל הוא הסכום הצבור לזכותו בסעיף הפיצויים בהסדר הפנסיוני. סכום זה מפורט בדו"ח הרבעוני שמקבל כל עובד מקרן הפנסיה וחברת הביטוח. סכום זה נצבר מדי חודש בחודשו ומורכב מתשלומים שהמעסיק משלם לחברת הביטוח או קרן הפנסיה, חלקם על חשבון העובד (מתוך הנטו) וחלקם על חשבון המעביד.

5. האם אני זכאי לקבל גם את צבירת פיצויים שהופקדו לא לפי צו ההרחבה לפנסיה?

כן. כל עוד לא הוסכם במפורש אחרת עם המעסיק. כיום כל הכספים המופקדים בהסדרים הפנסיונים מיועדים לקצבה, וסעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים קובע שהעובד זכאי לקבל את צבירת הפיצויים בהסדר פנסיוני המיועד לקצבה גם אם העובד התפטר. זאת גם פסיקת בית הדין לעבודה. בית הדין הארצי לעבודה התייחס לסעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים, וקבע כי "סעיף זה כל כולו, נועד לשמר את כספי הפיצויים "לזכות העובד", והאמור בו מתייחס לאיסור החזרתם למעביד". 

6. הסכם העבודה שלי כולל הסדר לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים. מה זה אומר?

הסדר לפי סעיף 14 משמעו שהעובד מקבל רק את הצבירה בסעיף הפיצויים בהסדר הפנסיוני גם במקרה של התפטרות. בדרך כלל מדובר בסכום נמוך יותר מפיצויי הפיטורים המלאים. במקרה של פיטורים חשוב לבדוק תמיד אם המעסיק עמד בתנאי ההסדר והפקיד את כל הכספים הנדרשים, אחרת זכותו של העובד תהיה לפיצויי פיטורים מלאים למרות ההסדר לפי סעיף 14.

7. אם המעסיק מסרב לשחרר את צבירת הפיצויים בהסדר הפנסיוני על שמי – מה אוכל לעשות?

במקרה שסיימת עבודתך, והמעסיק אינו מוכן לשחרר את פיצויי הפיטורים הצבורים בהסדר הפנסיוני על שמך, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי. הניסיון מראה שמכתב דרישה מעורך דין, המפנה את המעסיק לאסמכתאות המשפטיות הנכונות, משכנע בדרך כלל את המעסיק לשחרר את כספי הצבירה לזכותו של העובד. אם המעסיק אינו נענה למכתב הדרישה, ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה ולדרוש את שחרור הכספים. למרות שמדובר בהליך משפטי שמומלץ לנהלו באמצעות עורך דין, הוא כדאי שכן לאור הפסיקה והנסיון המקצועי, הסיכוי לקבל את כספי הצבירה הוא גבוה.

8. איך אבטיח שאקבל את צבירת הפיצויים בפוליסה על שמי כשאני עדיין עובד?

פעמים רבות הסכמי העבודה אינם מסדירים את החזרת צבירת הפיצויים בפוליסה לעובד. לעיתים ניתן להסדיר זאת עם חברת הביטוח במועד חתימה על מסמכי הביטוח או במהלך שינויים בהסדרי הביטוח. אם טפסי ההסדר הפנסיוני יכללו תנאי בדבר שחרור הפוליסה או הצבירה בפנסיה, יהיה על המעביד לכבד זאת.

9. איך אדע כמה כסף צבור על שמי בסעיף הפיצויים בהסדר הפנסיוני? 

חברות הביטוח וקרנות הפנסיה מחויבות לפרט נתונים אודות ההסדר הפנסיוני שלך בדו"חות הנשלחים אליך כל 3 חודשים. בדו"חות אלה ניתן למצוא את התשלומים שמשלם כל חודש המעסיק בכל סעיף, וגם בסעיף הפיצויים ואת הצבירה. הסכום הנקוב בסעיף שנקרא "צבירת פיצויים" מציין את צבירת הפיצויים על שמך.

10. האם אוכל לשחרר את הכספים בפוליסה ללא אישור המעסיק? 

ע"פ החוק, הכספים שנצברו בסעיף התגמולים (כולל הפקדת המעסיק בסעיף התגמולים) שייכים לעובד, ועל כן המעסיק אינו רשאי להורות לחברת הביטוח לא להעביר לזכות העובד את כספי התגמולים. יחד עם זאת, חברת הביטוח תבקש את אישור המעסיק לשחרור הכספים הצבורים בסעיף הפיצויים.

11. האם נכון למשוך את הפיצויים בסיום העבודה?

החלטות בדבר ההסדר הפנסיוני הן החלטות בעלות משמעות כבדה, ויש לקבל אותן לאחר ייעוץ פנסיוני מיועץ פנסיוני או סוכן ביטוח. משיכת הפיצויים מההסדר הפנסיוני עלולה לפגוע בביטוח הפנסיוני, ולכן יש לשקול היטב אם למשוך את הפיצויים.כאשר בוחרים שלא למשוך את הפיצויים הם ימשיכו להיות רשומים בדו"חות כצבירת פיצויים אצל מעסיק קודם והמעסיק הנוכחי לא יהיה רשאי למשוך אותם.