פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.

• אפוטרופסות לאישה שיש לה אח בחו"ל

שלום רב, אנו שוקלים בזהירות רבה הגשת בקשה לאפוטרופסות לאמי. משקולים רגשיים אנו מנסים לדחות זאת...

הודעה חדשה
    א אריה 03:43
    03:43
  • מתנהלת תביעה האם לערב

החסוי. עבר תאונה לפני ששנים ומתנהלת תביעת תאונת דרכים.העו,ד המייצג עושה בעיות.האם מקובל לערב את...

י יוסי 22:30, 7 בינואר 2017
    22:30, 7 בינואר 2017
  • ביטול אפוט,..... .......

אני משמשת כאפוט, לאחי בגיל 64.אחי מתפקד בכל המובנים רק שבגלל פכ פגיעת ראש יש לו ליקוי. קל...

ש שולי 18:54, 7 בינואר 2017
    18:54, 7 בינואר 2017
  • חתימה על כתב הסכמה בארה"ב

שלום רב, אני עתידה להתמנות כאופוטרופוסית על אימי, בפני מי, אחי שחי בארה"ב, צריך לחתום על...

• מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

א. הוא יכול לחתום בפני הקונסול ב. האם אינו יודע עברית? ג. ניתן להעביר לו נוסח הסכמה למינוייך ולתרגמו לאנגלית נושא למחשבה: חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תוקן ולא ח לתשובה המלאה...

מ מאירה 12:31, 4 בינואר 2017
    12:31, 4 בינואר 2017
  • צ צבי 16:02, 18 בדצמבר 2016
    16:02, 18 בדצמבר 2016
  • מינוי אפוטרופוס תוך כמה זמן?

תוך כמה זמן מדובר אחרי הגשת תסקיר לבית משפט לענייני משפחה?

אין כל סיבה לעכוב לאחר קבלת תסקיר .אם נתקבל תסקיר חיובי ולא ניתנה החלטה, אפשר להגיש בקשה למתן החלטה

צ צבי 10:44, 18 בדצמבר 2016
    10:44, 18 בדצמבר 2016
  • מינוי אפוטרופוס תוך כמה זמן?

תוך כמה זמן בערך בית משפט לענייני משפחה ימנה אפוטרופוס לגוף ורכוש (זמני +קבוע) בהנחה שאין...

אם במקביל תגיש בקשה למינוי אפוט' זמני המינוי יהיה מיידי ובאשר לקבוע לוקח מספר חודשים עד אשר מתקבל תסקיר פקידת סעד . לכן , בית המשפט נוהג למנות אפוטרופוס זמני מיידית. לתשובה המלאה...

צ צבי 09:53, 18 בדצמבר 2016
    09:53, 18 בדצמבר 2016
  • האם אפשר לבית משפט לענייני משפחה ימנה לחוסיה אפוט' זמני לקבוע באופן אוטמטי או/ו בלי תסקיר של עו"ס?

מקום שהוגשה בקשה למינוי אפוטרופוס זמני ובית המשפט השתכנע כי המינוי דרוש בדחיפות כדי לשמור על ענייניו של החסוי , יתן צו למינוי זמני עד לקבלת תסקיר. לרב מתבקשת תגובת בני המ לתשובה המלאה...

א אליהו 16:07, 8 בדצמבר 2016
    16:07, 8 בדצמבר 2016
  • אפוטרופוס לבני אין קשר עם הגרוש בכלל

אני אם חד הורית עם משמורת מלאה לילד בן4 שאינו מכיר בכלל את אביו{האבא לא מעונין להכיר בילד}...

אם האב מעולם לא נרשם ולא הוצהר כאביו של הקטין , הרי שאין לך בעיה בכלל כי לא מופיע אב ברישום בתעודת הזהוי של הקטין. אם הוכר כאב אך לא משמש כאב ולא מצוי בקשר עמו , אז אין מ לתשובה המלאה...

צ צgffd 21:34, 30 בנובמבר 2016
    21:34, 30 בנובמבר 2016
  • קניית נכס על שם קטין שהוא גם נכה

שלום, יש לנו בן קטין (בן חמש וחצי ) נכה. אנו מעוניינים לגשת בשמו למכרז של רמ"י ולבנות....

ניתן ואפשר לרכוש נכס על שם קטין נכה אך יש לזכור שעיסקה זו כרוכה באישור בית המשפט . בית המשפט לאחר קבלת תגובת האפוטרופוס הכללי יצטרך להשתכנע שהרכישה היא לטובתו ולא נעשה ש לתשובה המלאה...

י יוסי 15:19, 28 בנובמבר 2016
    15:19, 28 בנובמבר 2016
  • ביטול אפוטרופוסות זמנית בבית משפט

לאחי יש לו אפוטרופוס זמני איך אפשר לבטל את האפוטרופוס בבית משפט ועדכון בנק ?האם מספיק לאחר...

השאלה באיזו עילה? אתם יכולים לטעון שהדרך הנכונה היא לא מינוי אפוט' אלא המשך הדאגה לשלומה וטיפול בענייניה על ידי ילדיה עדיפה. יש לציין שהחוק תוקן (תיקון מספר 19) ובית לתשובה המלאה...

י יוסף 17:58, 20 בנובמבר 2016
    17:58, 20 בנובמבר 2016
  • מה הכוונה לרווחת החסויה?

האם זה נדרש להוציא כספים על מנת למינוי קבוע?

להחזקתה ולרכישת מוצרים לשימושה ולא להגשת בקשה

ש שמעון 15:11, 16 בנובמבר 2016
    15:11, 16 בנובמבר 2016
  • הגשת בקשה למינוי אפוטרופוס קבוע

אני אפוטרופוס של אחותי עד חודש ינואר 2017 של מינוי אפוטרופוס זמני האם אפשר להגיש בקשה למינוי...

אפשרי להגיש בקשה למינוי קבוע גם לאחר פקיעת הצו הזמני אך מומלץ לעשות זאת עוד טרם פקיעת הצו מאחר ועלול להיווצר מצב בו לא ניתן יהיה לבצע פעולות לרווחת החסויה.

ש שמעון 12:01, 16 בנובמבר 2016
    12:01, 16 בנובמבר 2016
  • ביטול בקשה לאפטרופוס מבית משפט

הגשנו בקשה לבית משפט למינוי אפוטרופוס לאבי שהינו בן 89 והומלץ לעשות לו קוצב לב והוא התנגד....

ראשית אם אביכם במצב בו הוא מקבל החלטות ראציונליות הרי שאינכם יכולים להכריח אותו לקבל טיפול שהוא לא מסכים לו . אם לאו, הרי שלא תהיה ברירה אלא להמשיך בתהליך המינוי. אם הוא לתשובה המלאה...

י יהודית 15:40, 8 בנובמבר 2016
    15:40, 8 בנובמבר 2016
  • תקינות מסמך הדורש חתימה על ויתור סודיות

אני משמש אפוט' לאחותי המבוגרת שמטופלת במכון קוגנטיבי.הם דורשים שאחתום על ויתור סודיות שנוסח...

היתי מוסיפה למסמך רק הערה שהנתונים ימסרו אך ורק למכון ולא לשום גורם אחר ושהם מתחיבים שלא להעביר כל אינפורמציה אלא לגורמים המטפלים בו לצורך טיפול

י יואב 06:28, 8 בנובמבר 2016
    06:28, 8 בנובמבר 2016
  • אפוטרופוס ע"י בן זוג

האם לאדם שבתהליך למנות לו אפוטרופוס עיי בן זוגו היא יכולה לישכור עורך דין ולתת לו יפוי כח ליפני...

האם לאדם שבתהליך למנות לו אפוטרופוס עיי בן זוגו היא יכולה לישכור עורך דין ולתת לו יפוי כח ליפני המינו עיי בית המישפט ואם היא יכלה לתת לי ייפוי כוח לנהל את עניינה האם היי לתשובה המלאה...

מ ל מאיה לוין 22:12, 30 באוקטובר 2016
    22:12, 30 באוקטובר 2016
  • האם חובה למנות אפוטרופוס לאבי?

אבי הפך סיעודי ואינו מתקשר. העובדת הסוציאלית ביקשה מאיתנו- בניו- לבחור באחד מאיתנו לאפוטרופוס-...

שוב ושוב אני טוענת שאין צורך למנות אפוטרופוס בכל מקרה ומקרה חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובע מפורשות: אימתי יתמנה אפוטרופוס 33. (א) בית המשפט רשאי למנות אפוטרופ לתשובה המלאה...

א ד אלי דיין 23:24, 18 באוקטובר 2016
    23:24, 18 באוקטובר 2016
  • פתיחת חשבון דמי שכירות לטובת מחיית החסויה

שלום, אמי ואבי הורישו את הזכויות בדירתם לשלושה יורשים (לא בחלקים שווים). כמו כן העניקו זכות...

מאחר ו וכספי השכירות הם כספי החסויה, הרי שלא ניתן לנהל את עזבונה העתידי והדירה מתוך תכנון זכויות היורשים שכן, אלה הם כספים ששייכים לה ולכן יעברו לאחר פטירתה ליורשיה החוקי לתשובה המלאה...

ח חנה 08:42, 7 באוקטובר 2016
    08:42, 7 באוקטובר 2016
  • האם אפשר למנות 3 אפוטרופוסים לחסוי או יותר?

אפשר אך לא מקובל ולא רצוי. למה למנות כל כך הרבה אנשים? זה ישתק את היכולת לפעול לטובת החסוי.

י יעקב 15:30, 16 בספטמבר 2016
    15:30, 16 בספטמבר 2016
  • אפוטרופוס לענייני גוף בלבד

לפני כ-5 שנים קבלתי מינוי לאפוטרופוס לענייני גוף בלבד, לאמי שאובחנה כחולת אלצהיימר. איני רוצה...

יתכן שתוכלי לטפל בענייניה על פי יפוי כח אם איש לא יחטט וינבור ויבדוק אך אני ממש לא ממליצה לעשות זאת . העובדה שלאימך יש אפוטרופוס לגוף והיא לא במצב קוגנטיבי המאפשר לה לקבל לתשובה המלאה...

ר רבקה 19:55, 15 בספטמבר 2016
    19:55, 15 בספטמבר 2016
  • מהם חובות האפוטרופוס והאם חובות האם עוברים אל האפוטרופוס?

שלום רב, במידה ואני נמנית כאפוטרופוס על אמי, האם כל החובות שלה עוברים אליי? האם יש הפרדה...

באופן עקרוני מינייך כאפוטרופא לאימך לא מעביר את חוביתה אלייך אישית . יש צורך למלא הצהרה ולדווח אודות מצבה הכלכלי והוא שלה ולא שלך. אם יתבעו אותך לא יתבעו אותך אישית אלא כ לתשובה המלאה...

ט טלי 11:54, 13 בספטמבר 2016
    11:54, 13 בספטמבר 2016
  • אישור רשמי לאפטרופסות של אמא על ילדיה הקטינים

חברת הביטוח מבקשת אישור אפוטרופסות רשמי של אמא על ילדיה הקטינים? האם מן הסתם האפוטרופוס הטבעי...

ברור שאין צורך . על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרוסות הורים הם אפוטרופסים טבעיים של ילדיהם הקטינים. תמוהה דרישת חברת הביטוח ואינך יכולה ואינך צריכה להמציא אישור כזה.

ט טליה 18:10, 28 באוגוסט 2016
    18:10, 28 באוגוסט 2016
  • אפוטרופסות לצורך תביעה סיעודית לחולה אלצהיימר

אמי מאובחנת כבר מספר שנים כחולת אלצהיימר, ומתגוררת עם מטפלת זרה. לעת עתה לא ביקשנו...

המלצתי החד משמעית לנסות ולהימנע ממינוי אפוטרופוס . הסיבות שמנית נכונות לחלוטין. יש להדגיש ולזכור כי ברירת המחדל בחוק היא כי בני משפחה מטפלים בהורים . עשו מאמץ להתעקש מול לתשובה המלאה...

ש שי 20:35, 27 באוגוסט 2016
    20:35, 27 באוגוסט 2016
  • דרישה לקבלת פריטה מהאפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים

שלום רב, מינו את אבא שלי ואותי לפני חודשיים כאפוטרופסים על החסויה שהיא אחותי ומבקשים מאיתנו...

אתם יכולים להגיש פרטה חלקית ולפרט את ההכנסות העומדות לרשותה תוך ציון העובדה שאין לה רכוש ונכסים

ע עינת 17:36, 27 באוגוסט 2016
    17:36, 27 באוגוסט 2016
  • בקשה למינוי אפוטרופוס והשכרת דירה

שלום אימי מאושפזת במוסד לחולי אלצהיימר והגשתי בקשה למינוי אפוטרופוס (אני ביתה היחידה). הבקשה...

קודם כל בעת הגשת בקשה למינוי אפוטרופוס כדאי לבקש גם בקשה למינוי אפוטרופוס זמני ובדרך כלל ניתן מינוי זמני לחצי שנה . אני מציעה להכין הסכם שכירות לשם השכרת דירה ובמקביללאח לתשובה המלאה...

א אני 15:02, 27 ביולי 2016
    15:02, 27 ביולי 2016
עמוד מתוך12