פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)

• חידוש רישיון לאחר פסילה

1. ב 2006 במשרד רישוי מסרו שרק לאחר שנתיים של פסילה על ידי המרב"ד יש צורך במבחן עיוני חוזר...

• מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

החוק מדבר ברישיון שפג תוקפו לאחר שנה שאז יש צורך במבחן עיוני ומעשי . שאלתך השנייה אינה ברורה. למי שיש בעייה פסיכיאטרית , רופא המרב"ד יקבע אם הוא כשיר לנהיגה אם לאו ויתכן לתשובה המלאה...

א אלברט 20:51, 8 בספטמבר 2016
    20:51, 8 בספטמבר 2016
  • נמוכת קומה מבקשת רשיון נהיגה.

שלום רב, אני נמוכת קומה מטר שלושים. בטופס הירוק הרופאה סימנה שהמצב הבריאותי בסדר גמור, אין לי...

הרופאה רשאית לכתוב מגבלות רפואיות ופיזיות אך אנני מוצא מגבלת גובה לצורך קבלת רישיון נהיגה

l lu 14:35, 8 בספטמבר 2016
    14:35, 8 בספטמבר 2016
  • דיווח על מחלות למכון הרישוי

על איזה מחלות צריך להצהיר במכון לרישוי אם בכלל? חוץ מבעיות עיניים כמובן

מחלת כפיון (אפילפסיה). היפוגליקמיה סמפטומית שהחולה לא ער לה ו/או אינו יודע לזהות את סימניה בבירור. הפרעות בקצב הלב שאינן נשלטות. מצב לאחר שבץ מוחי. דמנציה מתקדמת עם פ לתשובה המלאה...

ר רן 11:51, 6 בספטמבר 2016
    11:51, 6 בספטמבר 2016
  • החזרת רישיון נהיגה לאחר השלילה

שלום בעוד חודשיים אני אסיים שלילה של שנתיים וחצי . מה אני צריך לעשות כדי להחזיר את הרישיון האם...

עם מלאת שנה למועד בו נפסל הרישיון עליך להגיש בקשה לרישיון חדש על כל הכרוך בכך כולל מבחנים עיוני ומעשי

א אייל 11:20, 3 באוגוסט 2016
    11:20, 3 באוגוסט 2016
  • 3 ניירות שלחו לי המכון לבטיחות לדרכים

שלום רב 3 ניירות שלחו לי המכון לבטיחות לדרכים אחד לרופא שלי אחד והשני לנורלג והשלישי הצהרה...

הטפסים שעליהם צריך לחתום רשם בית משפט יכולים להחתם גם על ידי מזכיר ראשי של בית משפט או עורך דין.

ד דני 16:51, 1 ביולי 2016
    16:51, 1 ביולי 2016
  • ערעור על דחיית המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

קיבלתי דחיה עקב בעיה בעיניים (תסמונת די נדירה שעדיין מנסים לפענח אותה). כיצד מערערים ומה...

שאלתך אינה מפורטת ולכן קשה להשיב עליה. קיבלת דחייה - האם נדחתה בקשתך לקבלת רישיון פרטי או רישיון בדרגה גבוהה יותר או שמא החליטו לפסול רישיון קיים ? התשובות חשובות לשקלול לתשובה המלאה...

ג גלית 11:50, 5 ביוני 2016
    11:50, 5 ביוני 2016
  • מכון רפואי לבטיחות בדרכים במקרה של תסמונת דום נשימה בשינה

למנהל הפורום עו"ד גלעד שלום, ככל הנראה אני סובל מתסמונת של דום נשימתי במהלך השינה. מה...

שלום ניצן. המונח "דום נשימתי" אינו מונח בינארי של כן/לא אלא מדורג על פי עוצמתו וחומרתו. עליך לעבור בדיקות במעבדת שינה כדאי לאבחן את הפסקות הנשימה בשינה ולהבין את מקורן. י לתשובה המלאה...

נ ניצן 17:14, 30 במאי 2016
    17:14, 30 במאי 2016
  • שביתת בוחני הנהיגה וטסט

לפני יותר מחצי שנה הייתי במרבד בעיקבות ניתוח ראש שעברתי לפני כ חודשיים קיבלתי תשובה שאני צריכה...

שלום מיכל. אם את מחזיקה ברישיון כדין ולא קיבלת כל הודעה על פסילה או התלייה של רישיונך, אין מניעה שתמשיכי לנהוג . רצוי שלפני כן שתבדקי היטב את הודעות רשות הרישוי אליך או ש לתשובה המלאה...

מ מיכל 23:52, 10 במאי 2016
    23:52, 10 במאי 2016
  • אפליפסיה והוציאת רישיון לאופנוע A1

יותר מ 10 שנים לא קיבלתי התקף, כיום אני נוהג על רכבי פרטי, בעבר הייתי בשלילה על אלכוהול...

שלום שלומי. אני מניח שלפקידה היה רישום במחשב על בעייה רפואית בעברך ועל הצורך שתעבור בדיקות במרב"ד לצורך הוצאת רישיון לאופנוע כבד.אי לזאת, ולאור מה שכתבת, תידרש , ככל הנרא לתשובה המלאה...

ש שלומי 20:41, 4 במאי 2016
    20:41, 4 במאי 2016
  • מה ההליך לגבי הוצאת רישיון לאופנוע 125 סמ"ק לסכרתי טייפ 1

שלום, אני סכרתי טייפ 1 ובעל רישיון רכב יותר מ - 3 שנים. אשמח להסבר מה ההליך לגבי הוצאת רישיון...

ניר. אם הינך מחזיק ברישיון לרכב פרטי והסוכרת שלך מטופלת ומאוזנת ( אם באינסולין, תזונה מתאימה , פעילות גופנית וכיוב') אין מניעה שתגיש בקשה לרישיון לדו גלגלי.פנה למשרד לתשובה המלאה...

נ ב ניר בראל 22:03, 14 באפריל 2016
    22:03, 14 באפריל 2016
  • קבלת רשיון חזרה לאחר פרכוס חד פעמי

בחודש ספטמבר האחרון חוויתי פרכוס כתוצאה מאוטם מוחי קל ורשיוני נשלל באופן אוטומטי. מאז האירוע...

שלום דוד. מבלי שאראה את המסמכים הרפואיים שבידך, קשה יהיה להביע דעה. המכון הרפואי פועל על פי כללים שחלקם מבוססים על כללי משרד הבריאות הקנדי. בין היתר, ובהתייחס לסוגי הרישי לתשובה המלאה...

ד א דוד אביטל 19:34, 8 באפריל 2016
    19:34, 8 באפריל 2016
  • קבלת תיק סיכום רפואי והחלטת מרב"ד

הגשתי בשם אבי ערר על החלטת משרד הרישוי שניתנה ביום 07/03/2016, בעקבות המלצת המרב"ד. אני...

יהודית . לא פרטת מהי שאלתך אך בכל מקרה , קבלת פרוטוקול ועדת הערר עם החלטה המפורשת , הכרחיים לשיקול המשך ההליך. חומר זה תוכלי לקבל מהמרב"ד אחרי שתיק המרב"ד שהועבר לווע לתשובה המלאה...

י יהודית 11:54, 23 במרץ 2016
    11:54, 23 במרץ 2016
  • למי לפנות: כתובת, טלפון, טופס... כדי להגיש ערעור על החלטת המרב"ד

שלום, אני יודע שיכול להגיש ערעור על החלטת המרב"ד, רק איני מוצא איך להשיג טופס ושובר ולמי...

יצחק: כנס לאתר משרד הבריאות שם תוכל לשלם את השובר באמצעות כרטיס אשראי

י יצחק 19:54, 29 בפברואר 2016
    19:54, 29 בפברואר 2016
  • יחס משפיל לבני ולי בועדת ערר

אתמל הייתי עם בני בועדת ערר בקשר למגבלות נהיגה בשל מחלת נוון שרירים מתקדמת. בני קיבל נהיגה בהגה...

רבקה : צר לי שחשת יחס משפיל מהוועדה. על אופן ההתייחסות קשה לי לענות. בכל מקרה , על החלטת ועדת הערר ניתן להגיש ערעור מנהלי לבית המשפט המנהלי בשאלות משפטיות.

ר ז רבקה זבולון 10:05, 29 בינואר 2016
    10:05, 29 בינואר 2016
  • פסילת רישיון על אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה

אם קיבלתי הודעה ממשרד הרישוי שפוסלים לי את הרישיון בשל אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה, זה אומר...

לא דודי ,לפחות לא בהכרח. "אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה" הינה הגדרה כוללת לכל הנימוקים שאינם רפואיים קליניים לדחיית בקשה לרישיון. זה יכול לנבוע אמנם מנימוקים פ לתשובה המלאה...

ד דודי 06:27, 15 בינואר 2016
    06:27, 15 בינואר 2016
  • ערעור על ועדת ערר

אם גם ועדת הערר דחתה אותי , לאן מערערים ומה הסיכויים?

שולה , ערעור על החלטת וועדת הערר הוא ערעור מנהלי ומוגש לבית המשפט לעניינים מינהליים. הערעור הוא אמנם בשאלות משפטיות בלבד ולא רפואיות אך ערעור טוב התוקף באופן משפטי וחכם א לתשובה המלאה...

ש שולה 06:24, 8 בינואר 2016
    06:24, 8 בינואר 2016
  • סמכות ועדת ערר לביטול רישיון רכב פרטי

אם ערערתי על זה שלא נתנו לי רישיון למונית, יכול להיות שועדת הערר תיקח לי גם את הרישיון לרכב...

וועדת הערר סיגלה לעצמה סמכויות נרחבות ולדעתה (היא קיבלה גם חיזוק מבית המשפט), היא יכולה לבחון את מצבו של המערער מכף רגל ועד ראש ולהחליט כי היא אף פוגעת ברישיון קיים לבד מ לתשובה המלאה...

א אבי 06:20, 7 בינואר 2016
    06:20, 7 בינואר 2016
  • דיווח על שימוש בכדורים פסיכיאטריים והשפעה על החזקת רישיון הנהיגה

אני סובלת מ-PTSD ומטופלת אצל פסיכיאטר והתחלתי לקחת כדורים לפני חודש. האם זה מדווח למשרד התחבורה...

חובתו של כל רופא לדווח על חולה בטיפולו אשר מצבו הרפואי מסכן את נהיגתו. חובה זו חלה גם על הנהג עצמו. אי לזאת סביר שהמידע יגיע למשרד הרישוי. לאחר בדיקת המכון הרפואי , ישנו לתשובה המלאה...

א אנונימית 10:23, 21 בדצמבר 2015
    10:23, 21 בדצמבר 2015
  • דו"ח משוטר שלא הזדהה

שלום נסעתי בכביש וניסיתי להשתלב, והיה לי מספיק מקום פנוי להשתלב. הנהג מאחור החליט שלא בא לו...

אורית. על שוטר חלה חובה להזדהות. ככל הנראה , אותו אדם התחזה לשוטר. הפסיקה נזהרה בעדותו של "שוטר מעורב" כך שישנו סיכוי רב לבטל דו"ח שכזה, כמובן שהכל תלוי בנ לתשובה המלאה...

o orit 15:40, 20 בנובמבר 2015
    15:40, 20 בנובמבר 2015
  • זימון למכון בטיחות בדרכים לאחר בדיקה במעבדת שינה

שלום רציתי התייעץ לגבי בעלי קיבל הזמנה למכון לבטחות בדרכים מכיוון שעשה בדיקה של מעבדת שינה...

חגית: למכון הרפואי סמכות לערוך בדיקות לנהג בתחומים שונים. לכאורה אין קשר בין בעיות שינה לבדיקה הפסיכודיאגנוסטית אך יתכן שבמידע שהגיע למרב"ד לגבי בעלך ישנם חשדות לבעי לתשובה המלאה...

ח נ חגית נימני 05:52, 28 באוקטובר 2015
    05:52, 28 באוקטובר 2015
  • סמכות זימון של המרב"ד

שלום רב, האם למרב"ד יש סמכות לזמן נהג לבדיקות שתן לגילוי סמים גם אם אין בעברו של הנהג...

ירון: מלשון תקנות התעבורה עולה כי שיקול דעת המרב"ד הינו רחב ולכאורה ניתן לדרוש כל בדיקה .

י ירון 10:02, 25 באוקטובר 2015
    10:02, 25 באוקטובר 2015
  • רישיון נהיגה זמני עד טיפול של משרד הבריאות

אני בגיל 70 .שלחתי למשרד הרישוי את האישור הרפואי שהרופאה שלי כתבה .האישור נשלח באפריל .בחודש...

עמי. אני מציע שתפנה למשרד הרישוי ותבקש רישיון זמני עקב רשלנותם בטיפול בטופס שלך

ע עמי 17:46, 20 באוקטובר 2015
    17:46, 20 באוקטובר 2015
  • החזרת רישיון נהיגה ממרב"ד

ב8/14 היה לי שטף דם במוח ופירכוס אחד אושפזתי בתה"ש 6 חודשים לאחר 3 ניתוחים לשאיבה. ב 2\15...

שלום צילה. הרישיון לעולם לא מצוי במרב"ד. רשות הרישוי היא הסמכות להוציא רישיון. ואולם, אם ראית שעניינך "נופל בין הכסאות" הייתי מציע לך לפנות למרב"ד ולב לתשובה המלאה...

צ צילה 13:58, 3 באוקטובר 2015
    13:58, 3 באוקטובר 2015
  • רישיון נהיגה - מס' ימים לאחר התקף אפילפסיה הבן עבר טסט

שלום רב, בני בן 17 חווה לפני כ-10 ימים התקף פירכוס ראשון בחייו. לאחר בדיקות הומלץ לעת עתה על...

על פי החוק , על הנהג לדווח על שינוי במצב בריאותו למשרד הרישוי. סביר להניח שגם רופאו יעביר דווח זה. החומר הרפואי יעבור למכון הרפואי לבטיחות בדרכים שייתן את המלצתו לגבי כוש לתשובה המלאה...

י יעל 18:18, 6 בספטמבר 2015
    18:18, 6 בספטמבר 2015
  • שחרור מהצבא איזה מידע עובר למרב"ד

לאחרונה השתחררתי מהצבא "מטעמי בריאותיות" כך רשום הפטור. האם הסיבות לשיחרורי מועברות...

:יעל. אכן המידע עשוי לעבור למרב"ד כמו כל מידע המגיע לגורם רפואי ומשמעתו- פגיעה בכושר הנהיגה.

י ד יעל דיין 13:10, 3 בספטמבר 2015
    13:10, 3 בספטמבר 2015
עמוד מתוך4