אפורופוסית של נערה - פורום אפוטרופסות

 • אלינור נשלח ע"יאלינור 11:42, 7 בפברואר 2013

  אני בת 27 ויש לי אחות בת 15 שגרה עם אימה ולא מסתדרת איתה. האבא ניתק קשר. האם אני יכולה להיות האפוטרופסית שלה?

  השב
 • עו"ד מירי ברוך

  12:34, 7 בפברואר 2013

  אלינור שלום רב!

  קיים בחוק הסדר של מינוי אפוטרופוס בנוסף להורה, במקרה בו הורה נמנע, ללא סיבה סבירה, מלמלא את חובותיו, אולם הסדר זה מתייחס למצבים חריגים בהם מתקיימת "סיבה מיוחדת" לכך.
  בגבולותיה של "סיבה מיוחדת", ניתן לראות לדוגמה, מקרים בהם ברור שקיים חשש שהקטין ייפגע בבריאותו הנפשית/הגופנית במידה כזאת שאינה מאפשרת השלמה עם המשכו של המצב הקיים, או במקום בו ההורה מגלה אי-אכפתיות לגבי חובה מחובותיו כהורה, או היות ההורה בלתי מסוגל מטעמים אובייקטיביים למלא את החובה האמורה.
  אני ממליצה לך להתייעץ עם עו"ד מומחה בענייני אפוטרופסות אשר יבדוק את מצבכם האמתי לאור הוראות החוק והפסיקה הקיימת בעניין, ויעזור לכם למצוא את הפתרון הטוב ביותר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 25/10/16. עמכם הסליחה.

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.