לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אנונימי

אשפוז בכפייה ושאלות האם מותר לתבוע והאם ישנה עבירה על החוק ?

האם ניתן לאשפז אותי כאשר ההחמרה הנפשית שתרמה לצורך לאשפז אותי נובעת מלופוס (מחלה אוטואמונית) ולא ממצב נפשי?האם האשפוז הוא לא כדין עקב כך? והאם עדיף לא לתבוע אלא לפנות למשרד הבריאות שיבדקו את הנושא?2. האחים לא השגיחו עליי בלילה במהלך האשפוז,האם זאת עילה לתביעה גם אם לא נמצאה פגיעה פיזית ? ורק התעוררתי בלילה ממטופלת אחרת שנכנסה לחדר בו ישנתי שקפצה עליי פיזית מספר פעמים כשישנתי וכתוצאה מכך התעוררתי,או שהאחים אפשרו לקחיה של אוכל שההורים הביאו לי לאשפוז בקיצור לא השגיחו עליי כראוי בלילה ואפילו שיתפו פעולה עם המטופלים ונתנו להם ציוד ששיך לי. 3. הפסיכיאטר מנהל המחלקה לא הסביר לי שהתנפחות הפנים שלי הם תוצאה מהתרופות וכי זה עובר ,האם זאת עילה לתביעה ,הוא הסביר לאימא שלי ולא לי ,גיליתי זאת רק לאחר סיום האשפוז,בנוסף טענתי כל מהלך האשפוז שאני לא מוכנה שידברו עם ההורים שלי ויתנו להם דיווחים אודות מצבי הנפשי והתעלמו מכך .האם זאת עילה לתביעה האם זה כדין? 4.האחות נכנסה לי לחדר של המקלחת ופתחה את הדלת של התא בו התקלחתי וצפתה בי עירומה ,האם מותר לה לעשות כך?האם מותר לי לתבוע ויש תיק? האם משרד הבריאות יכול לטפל בזה?, 5. שתי האחים הגברים איימו עליי בכך שאמרו לי שהם מבטיחים לי שידאגו שלא אצא מפה ,האם מותר להם לאיים עליי ככה? האם אני יכולה לתבוע את מי אני יכולה לתבוע את האחים או את המוסד הפסיכאטרי בו אושפזתי או את הפסיכיאטר המחוזי? (אשמח אם תענו לגבי כל בעיה במידה ואפשר לתבוע בגינה למי היא קשורה ואת מי ניתן לתבוע?) 5. האחות אמרה לי שהיא תכניס גברים שייקחו אותי להתקלח בכוח וכי היא תכניס גברים אליי למקלחת?האם זה מותר לה לאיים עליי ככה ,האם היא עברה על חוק כלשהו?האם ניתן לתבוע? 6. הרופא מנהל המחלקה סירב לבדוק בעיה רפואית שלי אם לא אחתום לו שלא אפגש עם הועדה הפסיכאטרית ושאהיה תחת חסותו והוא יקבע אם לשחרר אותי מאשפוז או לא,וסירבתי לחתום על כך .האם הוא עבר על החוק?ניתן לתבוע? אני חוששת שעיוותו את הרשומה הרפואית וכתבו בתיק שלי מספר שקרים קלים ,האם ניתן לתבוע ?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פסיכיאטריה ואשפוז כפוי