מכירה חד פעמית של בגדים שתפרתי - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 11:38, 23 באפריל 2013

אני מתכוונת לערוך מכירה חד פעמית של בגדים שתפרתי. המכירה תהיה אצלי בבית יום אחד בלבד לא תהיה מכירה נוספת. האם בכל זאת אני צריכה לדווח על כך?

השב
  • 11:48, 23 באפריל 2013

לדנה החביבה
    התשובה שתקבלי לא תמצא חן בעיניך. האם מדובר במאות ו/או אלפי פריטים? האם מדובר בקונה אחד ו/או עשרות קונים?את החלק האחרון אין לדעת.במה את עוסקת בדרך כלל?
    אם המדובר בהסתברות להרבה מכירות הרי לא רק שזה טעון דווח אלא שכל מכירה-לכל קונה- טעונה רישום.
    אילו "אלטע זאכן" היה חולף ליד ביתך ורוכש במכירה מזדמנת אלף פרטי לבוש ב800 ש"ח הייתמקבלת תשובה אחרת.
    בכבוד רב
    יצחק בורובסקי עו"ד

תגובה
  • 11:52, 23 באפריל 2013

תודה על התשובה המהירה.
    אני שכירה. כפי שכתבתי אני לא מתכוונת למכור כדרך קבע אלא רק פעם אחת ביום אחד מיוחד לזה. האם בכל זאת אצטרך לדווח?

תגובה
  • 13:04, 23 באפריל 2013

איני רוצה להשלות אותך אך מאחר ויש סיכוי שתהיינה מכירות רבות יש צורך לרשום את המכירות.
    קחי לדוגמא עורך דין שהחליט לעבוד יום בשנה.באותו יום מצא לקוח שמשלם לו 1000000 ש"ח שכר טרחה-במה הוא שונה ממך. אילו ידעתי שמדובר בהיקף אפסי,הייתי אומר לך לא לחשוש. בקיצור על אחריותך.
    יצחק בורובסקי עו"ד

תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.