נפילה בחוף הים בגלל יתד שהייתה שקועה בחול - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

 • גילה נשלח ע"יגילה 18:56, 14 בינואר 2013

  שלום רב, בקיץ האחרון ביליתי בשמורת חוף הבונים עם משפחתי. במהלך ההליכה על החוף נתקלתי ביתד שהיתה שקועה בחול ונפלתי על הרצפה ונפצעתי. מה ניתן לעשות?

  השב
 • עו"ד ארז גרייבסקי

  10:08, 16 בינואר 2013

  גילה שלום,

  חוף הבונים מוגדר כשמורה סגורה שהחזקתו מסורה בידי רשות שמורות הטבע והגנים. כחלק מאחריות הרשות, עליה גם לדאוג לניקיון החוף ולהסרת מפגעים. יתרה מכך, במידה והיתד בו נתקלת שימש להקמת אוהל או שמשיה, כי אז יש משמעות לשאלה האם זו הוקמה באזורים המוקצים בחוף ללינת מטיילים (ככל שישנם כאלה) ובמידה והדבר חרג מהאזורים המוקצים, הרי שהרשות כשלה בחובת הפיקוח שלה על פעולות המטיילים בחוף.

  את מוזמנת לפנות למשרדנו בשאלות נוספות ואנו נשמח לסייע לך באופן פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

מנהל הפורום: עו"ד חוסאם מארון

בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפט ובריאות באוניברסיטת חיפה, וכן בוגר תואר ראשון ברפואה באוניבר
למידע נוסף

077-2305454 חיוג
הודעה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם