תביעה על גרימת שריטה עמוקה והיעדרות מעבודה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

 • רונית נשלח ע"ירונית 11:23, 27 בפברואר 2013

  שלום ערכנו חגיגת יום הולדת למס' תושבים בישוב שלנו המסיבה נערכה במתנ"ס של הישוב. אחת הבנות שעזרה לסדר את האירוע דחפה את אחד השולחנות והפינה החדה שלו פגעה לי בשוק של הרגל ושרטה אותי שריטה גדולה. ירד לי דם וסבלתי מכאבים. חבשו לי את הרגל במקום אבל למחרת לא הלכתי לעבודה בגלל זה. האם יש עילה לתביעה?

  השב
 • עו"ד ארז גרייבסקי

  12:35, 27 בפברואר 2013

  שלום רונית,

  התשובה לשאלתך תלויה במספר גורמים, והעיקרי שבהם הוא זהותו של מארגן האירוע ובעלי השולחן שגרם לפגיעתך. כמו כן, יש משמעות לשאלת זהות המעביד של הבחורה שגרמה לתאונה (אשר יכול לחוב באחריות שילוחית למעשיה).

  הכדאיות שבהגשת תביעה משפטית היא גם פקטור שיש לשים אליו לב, לאור אופיו של הנזק המתואר בשאלתך. כמובן שככל שהפגיעה לא חלפה מאליה בתוך זמן קצר, או במידה ונותרה צלקת, כי אז הדברים הם שונים.

  אוכל לסייע לך יותר במידה ותספקי פרטים נוספים כמפורט לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

מנהל הפורום: עו"ד חוסאם מארון

בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפט ובריאות באוניברסיטת חיפה, וכן בוגר תואר ראשון ברפואה באוניבר
למידע נוסף

077-2305454 חיוג
הודעה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם