דמי היוון + דלק + מושב - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • א

נשלח ע"יא 13:51, 19 באוגוסט 2015

ובכן, המינהל אישר הוצאת משבצת ממושב לצורך הקמת תחנת דלק. תחנת הדלק הוקמה ל-23 שנה כדי שלא להגיע למצב של הקניית בעלות, אך המנהל דורש דמי היוון ל-49 שנים. השאלה - האם מפעילת תחנת הדלק יכולה להגיע למושב ולדרוש ממנו את ההפרש בגין דמי ההיוון שהוטלו מהשנה ה-24 עד ה- 49 ? נאמר לי שיש בנושא פסיקה (למרות שאני סקפטי) ועדיין לא מצאתי שום פסק דין בכיוון אודה על העזרה באיתור אסמכתא לנושא תודה

השב
  • 14:04, 19 באוגוסט 2015

א שלום רב

כדי לענות לך אני צריך לראות את ההסכמים עליהם חתמו הצדדים עם בעלי תחנת הדלק ואז אוכל להשיבך.

יש פסיקות רבות בנושא.

עו"ד רון שוורץ
    מנהל הפורום

תגובה
  • 14:16, 19 באוגוסט 2015

עו"ד שוורץ שלום,

בעצם, מה שאני שואל זה - המנהל רוצה דמי היוון ל-49 שנה.

אך המושב נותן את התחנה למחצית התקופה .... ואחרי זה הוא יפעיל את התחנה לבד ויהנה ממנה בדרך אחרת.

האם זה סביר שמפעילת התחנה תשלם ל-49 שנה בעוד היא נהנית ממנה רק במשך 23 שנה ??

נאמר לי שיש פסיקה בנושא, ואני מחפש לראות פסק דין אחד לפחות לפני שאני בכלל שוקל לפנות לערכאה משפטית

אז לפני שאני "רץ" אלייך למשרד יש אפשרות שתפנה אותי למראה מקום בנושא ??

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.