לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אחינועם

השפעות של מעשן כבד עליו ועל הסביבה שלו

חבר שלי מעשן חשיש מבקבוק מאז 16 שנה. אני היכרתי אותו לפני חצי שנה מעשן כמובן. הוא מעשן 3 פעמים ביום ולפעמים יותר. נראה שזה לא משפיע עליו לרעה בחיי היום יום אבל רציתי לדעת עד כמה זה יפגע בו ובי בעתיד בטווח הארוך כשהוא יהיה יותר מבוגר ואולי יהיו לנו ילדים... אם לא ירצה להפסיק לעשן זה יכול לפגוע גם בי כמעשנת פאסיבית ובילדים שנמצאים בסביבה שלו ונולדים למעשן כבד?

עמיר פירני

אחינועם שאלתך טובה ומורכבת מכמה שאלות. הייתי אומר כך, א. עישון פאסיבי ידוע כעישון מזיק ועישון פאסיבי של גראס משפיע גם כן. גם כלב הנמצא בבית של מעשני סמים יכול להיות מושפע כמעשן פאסיבי, מכאן שסביר להניח שילדיכם העתידיים יושפעו גם כן . ב. לא כתבת כמה שנים אתם מכירים, אבל הייתי שואל אותך האם חברך מבטא את האופטימום של יכולותיו או שלא. להערכתי עישון כבד של סמים משפיע קשות על מימוש הפוטנציאל ההשכלתי, השכלי והתפקודי שלו. ג. עישון, במידה ומדובר על גראס/מריחואנה, משפיע בין היתר גם על קורדינציה ורפלקס, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בתגובות מאוחרות בנהיגה - לפיכך גם הוא גורם סיכון לך ולמשפחתך העתידית. הייתי ממליץ לך לפנות לייעוץ מקצועי שיסייע לבן הזוג שלך להיגמל מהעישונים.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול