הלשינו עליי למשטרה - פורום עבירות סמים

• שלומי נשלח ע"ישלומי 13:11, 16 בדצמבר 2013

חיפשו אצלי בבית ולא מצאו. אני לא מבין מי הלשין עליי למשטרה ולמה. אין לי נגיעה לסמים. שאלתי את השוטרים מי אמר להם שיש אצלי סמים והם לא ענו. האם לא מגיע לי לדעת מי הלשין עליי? איך אני מברר את זה?

השב
  • עינת סופר בסרגליק עו״ד

16:47, 16 בדצמבר 2013

מידע מודיעיני כשמו כן הוא ומאחר והמשטרה מעוניינת לעודד שיתוף פעולה עימה אין שום היגיון בלחשוף את המקור. אין לך דרך לדעת לפחות לא בשלב שבו אתה נמצא היינו שלב החשדות בלבד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.