לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שלו ויזמן

הליך לא תקין בטיפול בפסילה

שלום רב, אני טוען לרשלנות מקצועית של משרד החינוך כלפיי בנושא פסילת בגרות ועקב כך אי זכאות לבגרות. במועד קיץ 2018 ניגתשי לשלושה שאלוני פיזיקה, חודשים לאחר מכן יצרתי קשר עם בית הספר בו למדתי על מנת להירשם לבגרויות חורף ובשיחה זאת (שאני יזמתי אותה) נאמר לי לראשונה שהבחינות שלי פסולות עקב העתקה. יש לציין, כי המידע נודע לאחר המועד האחרון להגשת ערעור. לאחר מכן ניגשתי פיזית למשרד החינוך שם נאמר לי שהדרך היחידה ל"שחרור" תעודת הבגרות היא על ידי כך שאגש לבחינה פעם נוספת במועד קיץ 2019, ומכן כך בניתי את מסלול חיי, ניגשתי לבגרויות שונות במועד החורף למדתי קשה לפיסיקה ודחיתי בשנה את לימודיי. כחצי שנה לאחר מכן נאמר לי מאותה פקידה במשרד החינוך שאני מעוכב להיבחנות במשך שנתיים, מה שמשנה לחלוטין את מסלול חיי ובעצם בזבז לי בין חצי שנה לשנה מחיי. חודשים רבים של עמל רב בוזבזו בעקבות המידע הכוזב שניתן לי ובעקבות הליך לא הוגן לכאורה שנעשה בי. הנקודות החשובות: *לא ניתנה לי הזכות לערער. *ניתן לי מידע כוזב מהגורמים המקצועיים במשרד החינוך שעל פיו פעלתי במשך חודשים רבים. *אלמלא יצרתי קשר עם הגורמים, ייתכן ועד ליום זה לא הייתי יודע שבחינתי נפסלה. יש לציין, כי פניתי לכלל הגורמים הרלוונטיים באגף הבחינות במשרד החינוך וכל פניותיי עלו בתוהו. אשמח אם תחזירו לי תשובה באשר להיתכנותה של תביעה בנושא או הליך משפטי אחר. תודה מראש, שלו ויזמן.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני חינוך