חקירה במשטרה לצורך מתן עדות - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
  • שון

נשלח ע"ישון 15:55, 21 בפברואר 2016

אם נודע לי דרך גורם חיצוני שהמשטרה מחפשת אותי למתן עדות אך אין להם מספיק פרטים כדי לאתר אותי על מנת להגיש כתב אישום (לא כנגדי)בגין תקיפת שוטרים,מה עליי לעשות במקרה זה?האם אוכל לחכות עד שיאתרו אותי?האם אוכל להסתבך איכשהו בעקבות כך?אין לי רישום פלילי,אני אדם שומר חוק אך מצד שני לא מעוניין להגיע למתן עדות טרם איתור המשטרה אותי.

השב
  • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

11:26, 22 בפברואר 2016

שלום שון,
    מהשאלה שלך אני מבין שהמשטרה זקוקה לך למתן פרטים על אירוע שנכחת בו. האם אתה חשוד או עד בלבד?, אני מציע לך להיפגש עם עו"ד פלילי על מנת שתוכל לקבל ייעוץ על זכויותיך.

הסמכות לדרוש מאדם להתייצב לחקירה נתונה כיום לרשויות חקירה שונות מכח חוקים שונים, ובהם חוק איסור הלבנת הון, התש"ס – 2000, חוק ההגבלים העסקיים, התשמ"ח-1988, וחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981, אך היא אינה מעוגנת במפורש בחוק בהתייחס לחובת התייצבות לחקירה במשטרה.
    אמנם קיימת פרשנות ולפיה הסמכות לדרוש התייצבות לחקירה נתונה למשטרה לפי סעיפים 67 ו-68 לחוק המעצרים, וכן לפי פקודת העדות, אך נוסח הסעיפים אינו מקנה סמכות מפורשת לדרישת התייצבות והוא מוגבל למצבים מסוימים בלבד.

על מנת שלא תיצור מצב בו המשטרה תחשוד בך שלא לצורך, מוצע לך להתייצב כנדרש, אם זומנת כדין.
    הכלל הוא שנחקר חייב להתייצב במקום שנקבע לקיום החקירה, כפי שיורה החוקר; נחקר חייב להימצא במקום כאמור במשך הזמן הדרוש לכך לשם קיום החקירה.

בכבוד רב,

תגובה
  • 22:31, 22 בפברואר 2016

בהמשך לתשובתך
    במידה ואגיע לתחנה כעד לתיחקור/תישאול או מה שזה לא יהיה-האם אוכל לבקש עו"ד מהסנגוריה הציבורית שייצג אותי לפני שבכלל אומר מילה,עקב מצבי הכלכלי הירוד?

תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.