האשימו אותי בקטטה במקום ציבורי - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
  • יוני

נשלח ע"ייוני 16:26, 24 בפברואר 2014

הגישו נגדי כתב אישום בבית משפט בראשל"צ על תגרה במקום ציבורי, אני הותקפתי ע"י אדם אחר שנאשם גם הוא איתי בכתב האישום. במהלך חילופי דברים על חסימת נתיב, ירד השני ודחף אותי מספר פעמים. בתגובה, הרמתי גריקן של מי שמשות והתחלתי לרדוף אחריו. בכל אותה העת ניסו חברי למנוע ממני להתקוטט איתו. אני הודיתי בכל במשטרה וגם אמרתי שקיללתי אותו אולם אני לא הרבצתי לו ולא נגעתי בו. הסנגור שלי אירגן לי הסדר שאני אודה ויתנו לי עונש קל. אני מחפש את האמת, גם השני לא אומר שהרבצתי לו. השאלה שלי האם זו קטטה? או תגרה?.

השב
  • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

16:34, 24 בפברואר 2014

שלום יוני,
    ראשית אני מבין שיש לך סנגור וטוב שתתייעץ איתו מאחר והוא ראה את כל חומר החקירה.
    שנית אני אתייחס אך ורק לקטע המשפטי של התגרה.
    עליך לדעת שעל מנת שתתגבש עבירת התגרה, יש צורך במעשה כלשהו שיש בו אלימות פיזית ממשית כלפי גופו של אחר. כפי העולה מתוך העובדות המפורטות לעיל, הרי שכל המעשים המיוחסים לך, אין בהם פגיעה פיזית ממשית בנאשם השני.
    חובתה של התביעה להראות כי בבסיס העובדתי של כתב האישום נעשה שימוש בכוח פיזי על ידיך. הפגנת כח בלבד, גם אם באמצעות רדיפת הנאשם השני או הנפת הג'ריקן, אין בהם כד להביא לידי עבירת התגרה.
    אם אין ראיה שאתה הפעלת כח אין סיכוי שבית המשפט ירשיע אותך בתגרה.
    בהצלחה
    עו"ד יאיר רגב

תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.