לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
חן

מיסים על משלוחים לארה"ב מהארץ

יש לי עסק קטן משלי בארץ ויש לי חנות מקוונת באתר אמריקאי יש לי כמה הזמנות מלקוחות בארה"ב. האם אני צריכה לשלם מס הכנסה או מס אחר בארה"ב אם אני יושבת בארץ ושולחת חבילות?

מאיר פוקס

לחון שלום, עסק שנמצא בבעלותו של תושב ישראל והעסק מנוהל בפועל מישראל על ידי אותו תושב ישראל כי אז משלמים מס רק בישראל. אם קיימת לעומת זאת פעילות פיזית בארצות הברית כי אז גם ארצות הברית יכולה לטעון למס על ההכנסה המשויכת לפעילות זו בארה"ב. אמנת המס בין ישראל לארה"ב, קובעת שרק כאשר יש לעסק ישראל "מוסד קבע" בארה"ב יכולה ארה"ב לגבות מס. " מוסד קבע "בארה"ב נחשב בדרך כלל לכל סוג של ייצוג של העסק בארה"ב, כגון משרד המבוסס בארה"ב, אדם בארה"ב שיש לו הסמכות לחתום על עסקות ולייצג אותך למטרות מסחריות. המכירה בלבד של מוצרים או פריטים דרך האינטרנט אינה נחשבת נוכחות בארה"ב. חשוב לציין עוד שאם מקור המוצרים הנמכרים הוא בארה"ב שגם אז רשאית ארה"ב לגבות מס. שאלה נוספת הנשאלת היא היכן נמצא הסרבר ומי הבעלים שלו. נושא נוסף שיכול להתעורר הוא הנושא של מסי מכירה Sales Tax/ כמובן שאלה תשובות כלליות ואת צריכה תמיד להתייעץ עם יועץ מס מקצועי על בסיס כל העובדות הרלוונטיות, שתפרטי בפניו/ה,

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ארה"ב-דיני חברות ומסחר