לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דנה גולן

יבוא בגדים מסין לישראל

יש לי חנות לבגדי נשים וכיום אני מוכרת בגדים של מעצבות ישראליות. אני רוצה להתחיל לייבוא בעצמי בגדים מסין ומנסה לבין את התהליך ואת העלויות שקשורים עם יבוא מסין. קיבלתי כאן קצת מידע http://www.chamber.org.il/foreigntrade/1106/asia/china/ בעניין ורציתי לדעת אם יש צורך לעבור תקינה שמדובר בטקסטיל? מהן עלויות המכס אם מדובר בכמויות לא מאוד גדולות ובשילוח ימי? האם זה משהו שאוכל לטפל בו בעצמי או שיש צורך להעזר באנשי מקצוע? אני עסק קטן וכרגע ורוצה לשמור על כדאיות. תודה

עדי יניב

בהנחה ומדובר נקודתית בביגוד. ביגוד משלם 6% מכס. המכס מוטל על ערך מצרפי של עלות סחורה פלוס עלות הובלה. לסוגיית חוקיות ייבוא - לביגוד יש להצמיד תווית על פי חוק הגנת הצרכן - סימון טובין. בכמויות קטנות, סביר להניח שהספק הסיני שלך יסרב לתפור אותן ועל כן תצטרכי לתפור אותן באמצעות אחת המתפרות העובדות במחסני בונדד טרום שחרור ממכס. בהיבט עלויות, אי הרבה הגיון מסחרי בייבוא של כמויות קטנות. ייבוא רווחי הוא ייבוא כמותי. עם זאת, יש לבדוק פרטנית את שווי הביגוד שאת רוכשת, למתחר את עלות ההובלה והמיסוי בכדי לתמחר את הביגוד במחסן שלך. מאחר ומדובר בהליך די מורכב הטומן בחובו מספר רב של סוגיות, החל מאיחור ואימות ספקים, תמחור תובלה, סיווג וכו' שעדיף להיעזר באיש מקצוע שיכול ללוות אותך לאורך התהליך. בהצלחה!

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום יבוא יצוא ומכס