אי החזר כספי מביטוח בגלל דיווח מאוחר - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 10:15, 23 באוקטובר 2013

  שלום טיילתי באוסטרליה ונזקקתי לטיפול רפואי בגלל קלקול קיבה חמור שהיה לי. במשך שלושה ימים לא הפסקתי להקיא ולשלשל והייתי חלשה מאוד. חברים שגרים שם לקחו אותי לרופא משפחה שלהם ושם קיבלתי זריקה ואחרי הזריקה הרגשתי טוב מאוד. הטיפול עצמו עלה לי 50$ ושילמתי במזומן. לפני שיצאתי מהארץ עשיתי ביטוח של קופ"ח. יש לי את הקבלה. שכחתי את המקרה ונזכרתי בו רק 3 חודשים אחרי שחזרתי לארץ. פניתי לשירות לקוחות של הקופ"ח והם אמרו שמכיוון שלא דיווחתי על כך סמוך למקרה הרפואי שלי לא אקבל החזר. האם זה תקין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  16:18, 23 באוקטובר 2013

  מירי שלום

  הגם שזה לא נושא הפורום, הרי שעל פניו התשובה לא נראית תקינה. אם יש לך תעוד אותנטי על הטיפול הרפואי וקבלה מקורית - אין סיבה שלא תקבלי החזר על פי תנאי הפוליסה ובהתחשב בתקופת ההתיישנות העומדת על שלוש שנים.
  עם זאת קחי בחשבון כי במרבית פוליסות הנוסעים לחו"ל קיימת השתתפות עצמית של 50 דולר ארה"ב, כך שקיים ספק האם בכלל ישנה כדאות בתביעה.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד ערן יעקובוביץ'

בעל תואר ראשון (בהצטיינות) ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב. התקבל כחבר בלשכת עורכי הדין בשנת
למידע נוסף

053-9378376 חיוג
הודעה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.