לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גלית א

מחיקת אבחנה פסיכיאטרית

אני בת 21.6. בכיתה ט' הייתי מאושפזת בנס ציונה(פסיכיאטרי). היו לי חרדות קשות, הזנחה, ובעקבות כך דלוזיות(מחשבות שווא). לא היו לי הלוצינציות(הזיות). בבית החולים, עברתי התעללות מהצוות(בערך..). ברור לי, שזה לא היה בכוונה רעה, אבל זה השאיר לי הרבה קשיים רגשיים. האבחנה שקבלתי: סכיזופרניה. אחר כך למדתי בתיכון לנוער עם קשיים נפשיים. שם הייתה לי קפיצת דרך, וברוך ה' מאז רק עליה. היום אני מורה וסטודנטית לחנוך מיוחד. הורידו לי את הטיפול התרופתי משמעותית(כמעט וזהו). אני מקפידה ללכת לטיפול רגשי, וגרה במדרשה חרדית. הבנתי, וכך גם המטפלת הרגשית אומרת, שפשוט הייתה פה טעות באבחון. היו לי חרדות וקושי רגשי זמני, אבל ממש לא סכיזופרניה, זה מוגזם. הרופאה אמרה שאי אפשר למחוק את זה מהתיק הרפואי, וזה פוגע לי בתדמית האישית וגם בשידוכים. אני גם רוצה להפסיק עם התרופות ותופעות הלוואי... מה אפשר לעשות?

ד"ר אואנה קרטה

שלוב רב, אני מבינה שבעבר כן סבלת ממצב פסיכוטי בעקבותיו היה צורך באשפוז. לגבי האבחנה , נכון , זה קשה למחוק וככל הנראה הייתה סיבה לרשום אותה. זאת לא אבחנה שנותנים במהירות רבה. זה חשוב לפנות לרופא פסיכיאטר מטפל לשוחח על כך כיוון שהוא מכיר את ההיסטוריה שלך ולהתייעץ איתו.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חוות דעת פסיכיאטרית