חזרה מחופשת לידה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • גילה

נשלח ע"יגילה 11:12, 11 במרץ 2013

יש לי חנות קטנה. עובדת אצלי בחורה צעירה בתור מוכרת. היא ילדה וחזרה לאחרונה מחופשת לידה. מאז שהיא חזרה היא מבולגנת ולא מרוכזת. אני שוקלת להחליף אותה באחרת. האם מותר לי לפטר אותה בנסיבות שתארתי?

השב
  • 15:13, 11 במרץ 2013

עליך להעסיקה לפחות 60 יום מהמועד שחזרה מחופשת לידה וכן לתת לה הודעה מוקדמת לפני פיטורים בהתאם לחוק. כמובן שלפני שתחליטי לפטרה עליך לעשות לה שימוע ולומר לה מה טענותיך כלפיה ולמה את שוקלת לפטרה. עליך לאפשר לה להשיב לטענותיך ולשמוע מה יש לה לומר ואם אחרי שתשמיעי ותשמעי תחליטי לפטרה תוכלי לפטרה אחרי שתתני לה הודעה מוקדמת כמחוייב בחוק.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.