הפרשה לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • ליאל

    נשלח ע"יליאל 09:29, 24 בדצמבר 2012

    התחלתי לעבוד לפני חודשיים בתור מזכירה במשרד אדריכלים. האם הבוס שלי חייב להפריש לי חלק מהמשכורת לפנסיה? ואם כן- איזה אחוז מהמשכורת? תודה רבה מראש.

    השב
  • 19:34, 25 בדצמבר 2012


    בהעדר הסכם אישי או הסכם קיבוצי החל על ענף העבודה בו את מועסקת, חל צו ההרחבה לביטוח פנסיוני ('פנסיה חובה') הקובע חובה על מעסיק לבטח את עובדו בביטוח פנסיוני. חובת הביטוח הפנסיוני היא החל מהחודש השישי לעבודתו של העובד (אא"כ העובד הינו 'מבוטח פעיל' בביטוח פנסיוני בעת תחילת עבודתו במקום העובדה החדש, שאז חובת הביטוח הפנסוני היא מחודש העבודה הראשון של העובד).

    שיעורי ההפרשות לביטוח הפנסיוני קבועים בסעיף 6 לצו ההרחבה והם משתנים משנה לשנה (בשנת 2013 5% תגמולי עובד; 5%- תגמולי מעסיק; 5%- רכיב פיצויים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.