לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אתי

שמירת הריון

שלום רב, לפני שנתיים וחצי עברתי ת"ד קשה. תבעתי את חב' מבטחים ואכן הוחלט כי שנה ראשונה אקבל 100% פנסיית נכות ולאחר מכן 50% נכות למשך 3 וחצי. למרות ההחלטה מצבי הרופאי לא מאפשר לי לחזור לעבוד. היום אני בהריון מתחילה את השליש השלישי להריון ובעקבות פציעתי רופאת הנשים עפ"י חוו"ד המנתח האורטופדי החליטה על שמירת הריון מלא עבורי. שאלתי, האם אני יכולה לתבוע שמירת הריון על החלק היחסי (50%) שלא אושרו לי? אודה לתשובתכם. בברכה, אתי

אבנר בן חיון

אתי שלום ראשית, לתשומת ליבך, עי קיימות שתי קרנות פנסיה הנושאות את השם 'מבטחים': 1. 'מבטחים הוותיקה' (מנוהלת על ידי חברת 'עמיתים' יחד עם הקרנות ההתסדרותיות הוותיקות הנוספות)- בה מבוטחים עמיתיםי שהצטרפו לקרנות פנסיה עד שנת 1995. 2. 'מבטחים החדשה'- שמנוהלת תחת חברה פרטית בשם 'מנורה מבטחים'- והיא קרן פנסיה חדשה- המנהלת את קרן הפנסיה 'מבטחים יותר'. קיימת חשיבות לעניין זה הואיל וכידוע זכויות עמית/מבוטח בקרן פנסיה נקבעות בהתאם לתקנון הקרן בה הוא מבוטח. ואלו כידוע שתי קרנות פנסיה נפרדות לחלוטין, עם תקנונים שונים. אציין כי במקרה שאת מתארת צריך לבוא לידי בחינה פרטנית, על פי נתוניו. בכל מקרה, באופן כללי, כשמבוטח/עמית בקרן פנסיה מקבל פנסית חלקית (50% בענינך) עליו, באם הוא רוצה, לדאוג לביטוח פנסיוני בגין החלק שלא הוכר בכנכות ולשלם בגינו דמי גמולים, בין באופן עצמאי ובין ממקוום עבודה. ככל שלא משולמים דמי גמולים בגין החלק שאינו מוכר בנכות- אזי לא חלק זה - אינו מכוסה בביטוח פנסיוני, ולרבות לענין פנסיית נכות, ככל שנגרם בחלק זה. יחד עם זאת, יתכן מצב ובו תוכר 'החמרה' במצב הנכות הקיים, כתוצאה מאותה סיבת נכות ולשם כך יש לפנות אל קרן הפנסיה בבקשה להכרה בנכות בגין ההחמרה. כאמור לעיל, יש לשים לב שהואיל וזכויות המבוטח/ העמית - נקבעים בהתאם לתקנון הקרן, הרי שעניין זה כולל גם את הזכאות להגשת בקשה כזו וכן את הפרוצדורה ולרבות הזכות לערעור על החלטת רופא הקרן/וועדה רפואית, תלוי כאמור בסוג הקרן, וכן המועדים לכך. הצלחה רבה ובריאות איתנה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום קופות גמל ופנסיה