פיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • טל

    נשלח ע"יטל 22:24, 18 בפברואר 2013

    האם עובד אשר מפוטר ומפרישים לו כספי פיצויים על פי צו הרחבה הכללי זכאי לקבל פיצוי מלא על פי 8.33% כפול שנות העבודה?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

    עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

    22:38, 18 בפברואר 2013

    שלום,

    צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק קובע כי ההפקדות בגין מרכיב פיצויי פיטורים, בשיעורים המפורטים בצו, יבואו במקום תשלום פיצויי פיטורים בהתאם לסעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, בגין השכר, הרכיבים, התקופות והשיעורים בגינם נעשתה ההפרשה בלבד.

    כמובן שאין בכך כדי לפגוע בזכות העובד לתשלום פיצויי פיטורים בגין שכר ו/או רכיבים ו/או תקופות ו/או שיעורים אשר בגינם לא בוצעו הפרשות לפיצויי פיטורים – וחלק זה מהשכר יחושב לפי חוק קרי בהתחשב בשכר האחרון של העובד.

    לפיכך יש לנטרל את החלק היחסי מהשכר בגינו בוצעה ההפקדה, ולגבי יתר השכר לבצע חישוב לפי השכר האחרון.

    בברכה,
    דוד בכור, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.