פנסיה רטרואקטיבית למטפלת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • יוסי

    נשלח ע"ייוסי 10:00, 10 ביולי 2014

    שלום, המטפלת סיימה לעבוד בביתי. מכיוון שלא ידעתי, התברר שאני צריך להפקיד עבורה כספים לקרן הפנסיה. היא עבדה בביתי 10 חודשים ולכן לא מגיע לה פיצויי פיטורין. אני רוצה לפתוח עבורה קופה ולפקיד את הכספים של חלק העובד והמעביד - ללא דמי הפיצויים. האם ניתן לעשות זאת ? חברת הביטוח מחייבת אותי להפקיד את כל הכספים ואז למשוך חזרה את דמי הפיצויים שאינם מגיעים לה. האם ניתן לבצע זאת אחרת ? האם על משיכת כספי הפיצויים משלמים מיסוי כלשהו ? תודה.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

    עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

    10:13, 10 ביולי 2014

    שלום רב,

    ככל ומדובר בהפקדות המבוצעות מכוח הוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, הרי על מרכיב פיצויי הפיטורים חלות הוראות סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, המקנות לעובד הזכות לקבלם גם במקרה של התפטרות אשר איננה מזכה בפיצויי פיטורים ע"פ חוק.
    בנסיבות אלו, ספק אם הנך רשאי למשוך חזרה הכספים.

    בברכה,
    דוד בכור, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.