ערעור על סירוב בקשה וגירוש - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 11:53, 6 בינואר 2014

  היי, הגשתי בקשה להסדרת מעמד מאחר והתחתנתי עם אזרחית זרה, וסירבו לי והגשתי ערר השבוע ופתאום אמרו לי כי הערעור שלי לא מעכב גירוש שלה, מה קורה פה? איזה מדינה זו שנותנים לי להגיש ערעור ואומרים שיכולים להגיש ערעור ואומרים שיכולים לגרש אותה, מה לעשות?

  השב
 • 12:25, 6 בינואר 2014

  היי אני מניח שהגשת בקשה להסדרת מעמד לבן זוג זר עקב נישואין לבן זוג, מבלי להכנס לעומקו של העניין אציין כי משרד הפנים אכן עדכן את הנוהל הכללי לבקשות ועררים לרעה באופן כזה שכיום "כל בקשה המוגשת במשרד הפנים בעניינים אלו לא מעכבת גירוש ואכיפה והכוונה למעצר".
  אציין כי זוהי שינוי מדיניות בעייתית תוך התנהלות שרירותית וקלוקלת ובוודאי בלתי מובנת שנועדה לפגוע בזרים ותו לא,
  אבהיר כי לפני כחודש ימים בקירוב משרדנו תקף את הנוהל החדש הזה בהליך מתאים בביהמ"ש המוסמך (למרות שעקרונית על כל החלטה של רשות יש להגיש ערר קודם, אך במקרה דנן רק ביהמ"ש מוסמך לעכב גירוש).
  ומכאן באם אתה בחשש עקרונית באם הרשות מסרבת לציין בפניה כי ינקטו פעילות גירוש ומעמצר כנגד בת זוגתך - אין מנוס אלא מלהגיש עתירה ובכללה בקשה לצו ביניים לעיכוב הרחקה/גירוש/מעצר.

  בברכה
  דוד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.