לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ציפי

ערעור על צו קיום ירושה

שלום יש לי שתי שאלות האחת, האם אפשר לערער על צו קיום צוואה לאחר שנתיים. השנייה-לכבי צוואה הדדית אבי ז"ל כתב צוואה האומרת שכהוא מוריש את כל רכושו לאשתו (אימי) והיא רשאית לעשות ברכוש כפי הבנתה ורצונה. במידה ואימי תמות לפניו הוא מוריש את כל רכושו וכספו לי ולאחי.. אני מניחה שאימי כתבה אותה צוואה. אבי נפטר לפני אימי וכמובן שכל רכושו עבר אליה. אימי נפטרה ולתדהמתנו היא הורישה נכס מאוד יקר לאחיינתי. לאחרונה נודע לי שאסור לשנות צוואה הדדית. שאלתי היא האם זה נכון אפילו שכתוב שהיא רשאית לעשות ברכוש כרצונה. האם לאחר שנתיים מצו קיום הירושה אפשר לערער על זה והאם בכלל יש פה קייס. תודה רבה ציפי

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

צו ירושה או צו קיום איננו פסק דין. לפיכך אין אפשרות לערער עליהם. סעיף 72 לחוק הירושה מכיר באפשרות מצומצמת לבקש ביטול של צו קיום. את הבקש יש להגיש לגורם שנתן את צו הקיום . יש לשאוף שמרחק הזמן בין מועד מתן צו הקיום למועד הגשת הבקשה לביטול יקטן מאוד. התיקון לחוק המגביל שינויים בצוואה הדדית חל רק על צוואות שנעשו אחרי אוגוסט 2005. על צוואות שנעשו לפני כן חל הדין הקודם שהתיר לשנות צוואה הדדית גם אחרי מותו של אחד הצדדים, אלא אם נאסר השינוי במפורש.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות