לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מייקל

אישור גירושים

שלום רב, אני וגרושתי נישאנו בארצות הברית לפני מספר שנים, ולאחר שעלינו לארץ התגרשנו. קיבלנו גט מהרבנות, וגרושתי חזרה לחיות בארצות הברית. קיבלתי עכשיו הודעה שהגירושין לא רשומים בארצות הברית (גירושים אזרחיים), כי גרושתי לא חותמת על המסמכים. האם ניתן לבצע את הגירושין מהארץ או שעליי לנסוע לארצות הברית ולבדוק אם ניתן לאלץ אותה משפטית לחתום על המסמכים? האם עורך דין בישראל יכול לטפל בזה ומה הפרוצדורה הכרוכה בכך? תודה רבה מראש

item.Author מנהל הפורום דפנה זיס - משרד עו"ד

שלום מייקל, הגירושים שלכם ברבנות בישראל אמורים ל"תפוס" ולהיות ברי תוקף כלפי כל העולם לרבות ארה"ב ואין צורך לבצע הליך נוסף של גירושין בארה"ב. לא ברור לי לאיזו מטרה אתה מעוניין ל"רשום" את הגירושין שלכם בארה"ב (לצרכי מס הכנסה? לצרכי קיצבאות? באופן כללי?) אבל בעיקרון, לצורך כך אתה יכל לשלוח לרשות המסויימת בארה"ב בה שאתה רוצה להיות מוכר/רשום כגרוש , העתק מתורגם ומאושר של תעודת הגירושין מהרבנות. זה אמור ל"תפוס" גם שם. במידה ואתה זקוק להבהרות נוספות או לעו"ד ישראלי שיטפל בכך הרי שאתה מוזמן לפנות למשרדנו או לכל משרד עו"ד אחר העוסק בדיני המשפחה של ישראל ושל ארה"ב . במידה ויש הכרח בביצוע הליך של גירושין בארה"ב, (לא ברור לי למה....)משרדנו יכל לטפל גם בכך. בברכה ובהצלחה, דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני ארה"ב - מעמד אישי