לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מזי בוסקילה

גירושין עם ילד אזרח אמריקאי

היי.. יש לי כמה שאלות נושא קצת מורכב אני מבולבלת מכיוון שלא יודעת לאן לפנות. אני והגרוש שלי התחתנו רבני לפני 5 שנים אך לא נרשמנו ברבנות. נולד לנו ילד אחרי שנה אזרח אמריקאי. הגרוש בעל אזרחות ישראלית ואמריקאית. התחתנו אזרחי אחרי שנה כדי שאקבל את הגרים קארד כמובן שהכל היה אמיתי כי היינו ביחד 8 שנים. הוא בגד בי והתרגשנו עם רב הייתי במשבר כי השאיר אותנו בלי כסף ונעלם לכמה חודשים. הוא ניסח הסכם גירושין ביני לבינו שבהסכם רשום שאני יעלה לארץ עם הילד ואם ארצה לטוס לחו״ל זה לא יעבור 14 יום. הוא מעביר לי כל חודש 1500$ וזהו. אנחנו עדיין נשואים אזרחית אני צריכה לדאוג לניירת שלי מכיוון שאף אחד לא יודע מה יהיה מחר. טסתי עם הילד לארה״ב וראיתי את הילד פורח ושליו אמרתי לו שאנחנו רוצים לעשות מעבר והוא התחיל לאיים שאם הילד לא יהיה בארץ יהיה לי באלגן גדול. חזרתי לא בלב שלם כי אני רוצה את החיים שלי שם. יש לציין שהוא לא אבא פעיל ולא בקשר עם הילד כמעט בכלל שיחת טלפון פעם בשבועיים ולפעמים פעם ב4 חודשים. השאלה שלי האם הוא יכול להכתיב לי את החיים? האם ההסכם בינינו כבעל למרות שנחתם תחת לחץ? האם אני צריכה יצוג של עו״ד בישראל או באמריקה? מקווה שתוכלו לענות לשאלות שלי.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני ארה"ב - מעמד אישי