לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
בר וינוגרד

התעניינות במקצוע עריכת פטנטים

שלום, אני מתעניינת לגבי עבודה בתחום אשמח לדעת האם בוגר תואר ראשון בלבד בכימיה יכול להתקבל ישר לאחר סיום לימודיו להתמחות בעריכת פטנטים? או שיש צורך בתארים מתקדמים? בנוסף הבנתי שאחת הדרישות היא אנגלית ברמה גבוהה אשמח להבין מהי רמת האנגלית הנדרשת ולמה היא משמשת בתפקיד? יש לי אנגלית שנחשבת טובה הכוונה 5 יחידות בגרות בציון מאד גבוה. אבל השאלה אם יש צורך לרמה גבוהה יותר מעבר לזה? דיבור שוטף ואוצר מילים מאד גדול יותר לכיוון של רמת שפת אם? אני מנסה להבין אם האנגלית זאת נקודה שיכולה מראש להפיל את כל הרעיון של עבודה כעורכת פטנטים

item.Author מנהל הפורום גד בנט

שלום בר, ברמה העקרונית, הדרישות בחוק הן תואר ראשון לפחות במקצוע מדעי או טכנולוגי, כך שתואר ראשון עונה על דרישות החוק. ברמה המעשית, במדעי החיים (ביולוגיה, כימיה) מרבית עורכי הפטנטים הם עם תואר שלישי או שני לפחות, כך שעם תואר ראשון יהיה לך קשה יותר למצוא משרד להתמחות בו. הרמה של האנגלית היא בכתב בלבד. כל בקשות הפטנטים (כולל בארץ) מוגשות באנגלית, ורוב העבודה היא כתיבת בקשות פטנט באנגלית או התכתבות עם עמיתים בחו"ל ומתן תשובות לדוחות בחינה באנגלית. בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פטנטים