נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

מעסה בספא הורשע בביצוע עבירות מין, כולל אונס

ביהמ"ש המחוזי בחיפה הרשיע מעסה בספא יערות הכרמל באינוס, מעשה סדום ומעשים מגונים תוך כדי טיפול בתושבת ארה"ב

מאת: מערכת משפטי| | 3
מעסה בספא הורשע בביצוע עבירות מין, כולל אונס

ביהמ"ש המחוזי בחיפה הרשיע עתה את סמיון רייטבורג, יליד 1975 ותושב חיפה, בעבירות בהן הואשם - אינוס מעשה סדום ומעשים מגונים במתלוננת, ילידת 1964 המתגוררת בארצות הברית, כאשר התארחה בבית המלון "יערות הכרמל" שבחיפה, תוך כדי עיסוי בספא, בו עבד כמעסה.

רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום פלילי

עפ"י כתב האישום, המתלוננת שהתה ביחד עם בעלה במלון יערות הכרמל, וכאשר הגיעה ב-  3.8.11  לספא שבבית המלון כדי לקבל עיסוי,  בצע בה הנאשם במהלך הטפול את העבירות הנ"ל.

המתלוננת טענה שהנאשם הניח את ידה על איבר מינו ושפשף עם ידה את איבר מינו, שלא בהסכמתה החופשית ולשם גירוי וסיפוק מיניים. עוד טענה המתלוננת, כי תוך כדי המעשים הנ"ל , הנאשם הוריד את מכנסיו ותחתוניו.
הנאשם לעומתה טען, כי המגע המיני היה ביוזמתה של המתלוננת בכך ששפשפה בידה את איבר מינו, ללא הסכמתו. כן כפר בשתי ההתרחשויות הנוספות להן טענה המתלוננת, כי הוא משך בשערותיה והחדיר את איבר מינו לפיה שלא בהסכמתה החופשית, וכי בהמשך הכניס את איבר מינו לאיבר מינה מספר פעמים שלא בהסכמתה החופשית. הנאשם כפר, וטען כי לא היו דברים מעולם.

הרכב השופטים בראשות אב בית הדין, סגן הנשיאה יוסף אלרון, והשופטים עודד גרשון ואברהם אליקים הכריע את דינו של הנאשם, והשופט גרשון  אשר כתב את הכרעת הדין ציין, כי לאחר שבחן את חומר הראיות ואת יריעת המחלוקת ביסודיות, ולאחר ששקל את טענות ב"כ הצדדים בכובד ראש, העדיף, ללא ספק וללא כל פקפוק, את גרסתה של המתלוננת. השופט דחה את גרסת הנאשם וקבע שהיא לא מהימנה, לא הגיונית, לא סבירה ובלתי מתקבלת על הדעת בנסיבות העניין.

השופט הוסיף, כי הוכח שהמתלוננת הגיעה לספא של בית המלון כדי לקבל עיסוי, וכי לא הביעה הסכמה כלשהי לקיום יחסי מין עם הנאשם, וכי מעשיו נעשו בניגוד לרצונה ועל אף אי רצונה. העובדה שהיא לא התנגדה התנגדות פיזית, לא צעקה ולא נאבקה בכוח  אלא קפאה במקומה, אינה יכולה להחשב כהסכמה לבעילה.

קיפאון - תגובה אפשרית של קורבנות עבירות מין
השופט גרשון הבהיר, כי עיון בפסיקה מראה, כי תגובה של קיפאון היא תופעה אפשרית אצל קורבנות עבירות מין. בתי המשפט הכירו לא אחת במצבים בהם קורבן העבירה לא התנגדה ולא צעקה לעזרה בשל פחד וחוסר אונים , וכי במקרים שכאלה יש לקחת בחשבון גם את ניסיון חייה של המתלוננת ואת נסיבותיה האישיות.

בנסיבות המקרה- המתלוננת הסבירה כי מנגנון הקיפאון וההתנתקות מופעל אצלה כמנגנון הגנה לאחר שחוותה התעללות רגשית ופיסית בילדותה, הן מאביה והן מדמות גברית נוספת עימה ניהלה אמה מערכת יחסים.
עוד הבהיר השופט, כי גרסת המתלוננת קבלה חיזוק נכבד ביותר בכך שפנתה להתלונן על הנאשם מיד בתום הטיפול. מיידיות זו של התלונה סותרת לחלוטין את גרסת הנאשם כי היא זו שהושיטה את ידה לעבר איבר המין שלו. בנוסף, נתמכה גרסתה ע"י מצבה הנפשי  הקשה בסמוך לאירוע. כן סייעו לחזק גרסתה תוצאות הדי.אן.אי..
לבסוף, קבע השופט גרשון כי המדינה הרימה את הנטל המוטל עליה לשכנע את בית המשפט מעבר לכל ספק סביר כי הנאשם אכן ביצע את העבירות המיוחסות לו בכתב האישום.

סגן הנשיאה אלרון והשופט אליקים הצטרפו לקביעות השופט גרשון, ומשכך הנאשם הורשע בכל העבירות שיוחסו לו.

התיק נדחה לטיעונים לעונש לצורך שמיעת המתלוננת קורבן העבירה והכנת תסקיר הנאשם.

(תפ"ח 19586-08-11 מדינת ישראל נ' רייטבורג)

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
עבירות מין כתב אישום עבירה פלילית
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא