החברה מתפרקת - פורום זכויות עובדים לאחר סגירת מקום העבודה

שאלה חדשה
  • סיגל

נשלח ע"יסיגל 11:21, 12 באוגוסט 2012

שלום עד לפני שבועיים עבדתי כמנהלת אדמיניסטרציה בחברה קטנה מאוד. עבדנו אני ועוד עובדת והבוס שלנו שהוא המנכ"ל כמובן. המנכ"ל חלה מאוד והוא מאושפז בבי"ח. כרגע אין מי שיחליף אותו ולכן החברה בעצם לא מתפקדת כ"כ. אשתו מגיעה מדי פעם לבדוק אבל היא אמרה שכנראה שאנחנו נצטרך להתחיל לחפש עבודה חדשה כי הסגירה של החברה כנראה קרובה מאוד. מצד אחד אני מבינה מאוד את הבעיה ועצוב לי מאוד עליו מצד שני כעובדת שעובדת בחברה שמונה חודשים בסך הכל האם אני אמורה לקבל מהם פיצויים למרות שעבדתי אצלם פחות משנה או שבגלל המחלה הוא פטור מלתת לי?

השב
  • 11:49, 12 באוגוסט 2012

סיגל שלום. בנסיבות המתוארות בהן את עובדת במקום רק 8 חודשים, אינך זכאית לפיצויי פיטורים (אלא אם כן עד שהחברה תיסגר יעברו עוד כ- 4 חודשים בהם תעבדי ובמקרה שכזה אין קשר למחלתו של בעל העסק).
    בלי קשר יש לבחון האם בעת סיום יחסי העבודה תהיי זכאית לכספים בגין פדיון ימי חופשה, הפרשות לקרן פנסיה וכו'.

תגובה
עובדים רבים נקלעים למצוקה כאשר המעביד שלהם פושט רגל או נעלם מבלי לשלם להם את הכספים המגיעים להם וחושבים כי אין באפשרותם לעשות דבר. אך לא זה המצב, שכן החוק מקנה לעובד שכזה כלים להתמודדות על מנת שיוכל לקבל כספים להם הוא זכאי כגון שכר עבודה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה, פדיון חופשה, דמי הודעה מוקדמת, דמי נסיעות, שעות נוספות, קרן פנסיה ועוד.
במקרים רבים אף מדובר בכספים בטוחים אותם יכול העובד לקבל מהמוסד לביטוח לאומי.
פורום זה יעזור לעובדים שכאלו לממש את זכאותם ולקבל את הכספים המגיעים להם כחוק.