לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יוכי

רשומים דברים לא נכונים בתיק הרפואי בקופ"ח. האם קיים זכות למטופל שישנו טעויות מוחלטות?

עברתי קופ"ח (ממאוחדת למכבי) ורופאת המשפחה הראשונה שראתה אותי רשמה לי אבחון בלי לשאול מה בדיוק הסימפטומים. סה"כ התנצלתי שיש לי קושי לדבר, ו... בלי לשאול איזה קושי ובמה הוא מתבטא רשמה "aphasia", שזאת בעיה קשה בשליפת מילים ובניית משפטים, ולא קשורה אלי בשום צורה. הבעיה היא בשימוש בשרירי הפנים, בכלל, ואני רק סובלת מכך שאני צריכה לאמץ המון שרירים בפנים כדי לדבר אך שולפת מילים יותר טוב מהממוצע באכלוסיה, ביותר משלוש שפות. בהמשך הייתי אצל נוירולוג שלא שלח אותי לאף אבחון ומייד רשם לי תרופה (סוג של קלונקס) וטען שזה "יעשה לי טוב". 😨כשיצאתי מחדרו קראתי שתרופות כאלו גורמות לטשטוש ורדימות ועלולות לגרום לתאונות ובהמשך לדכאון ואף להתאבדות. המסקנה שלי הייתה שאם זה נקרא טוב, אני לא יודעת מה ייקרא שמו בישראל רע ומסוכן... כל מי שיראה אותי יידע מייד שאין לי אפסיה ובקשר לתרופה, אפילו לא קניתי אותה (לא מכניסה סמים מסוכנים לבית). אך בפועל רשום אפסיה ונוטלת באופן קבוע קלונקס על אף ששני משפטים אלו הם שקרים וגרוע מכך, מציגים אותי לא נכון ועלולים לפגוע בי בענייני נהיגה ובענייני עבודה, חלילה. האם זכותי שימחקו את המידע הכוזב? ומה עלי לעשות כדי למחוק שורות אלו? תודה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חוות דעת פסיכיאטרית