ביטוח סיעודי - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 11:41, 13 בינואר 2013

ברצוני לדעת אני שנתיים לאחר תאונה שנפצעתי ביד בבית ולאחר התאונה במצב סיעודי רק זמן סמוים ועכשיו שמתי לב שיכולתי לתבוע את הפוליסה האם אני אוכל לתבוע את הפוליסה עדיין לגבי אותו פרק הזמן שהייתי במצב סיעודי לפי המסמכים של בית החולים? שרשום שם שחתכתי 2 עורקים ו2 עצבים האם הביטוח יתן לי רטרו על הזמן הזה?

השב
  • 12:19, 13 בינואר 2013

אבי שלום,
    תביעה לתשלום תגמולי הביטוח מתיישנת תוך שלוש שנים מקרות מקרה הביטוח, כך שיש ביכולתך להגיש תביעה. שים לב רק הגשת תביעה לבית המשפט עוצרת את ההתיישנות, כך ששים לב למועדים.
    לגוף התביעה, על פי חוק חוזה הביטוח עליך ליתן הודעה מיידית לחברת הביטוח על קרות מקרה הביטוח ואם לא עשית כן חברת הביטוח יכולה לטעון להכשלת ברור החבות.
    ואולם, אם המסמכים הרפואיים מדברים בעד עצמם אז לא צפויה בעיה.
    בהצלחה,
    ורד פרץ פרידמן, עו"ד

תגובה
  • 14:26, 14 בינואר 2013

אבי,
    כפי שציינתי קודם, אם ניתן להסיק מהמסמכים הרפואיים כי היית סיעודי באותה התקופה אז תוכל לתבוע.
    אתה תמיד יכול להביא גם חוות דעת רפואית לעניין זה, אם כי כאשר מדובר בתקופת סיעוד קצרה לרוב
    הדבר אינו משתלם.
    ורד פרץ - פרידמן, עו"ד

תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.