ערוצי הספורט SPORT1 עם YES מחרפנים אותתיי - פורום התנהלות צרכנים מול חברות תקשורת

שאלה חדשה
  • ראובן

נשלח ע"יראובן 12:48, 16 בדצמבר 2012

אסף שלום, הזמנתי לפני כמה ימים את ערוץ SPORT1 כי רציתי מאוד לראות משחק מסוים. במסך היה רשום 50 שקל לחודש ו- 10.80 ליום אחד. הקטע הוא שאם אתה רוצה לבטל, זה לוקח עד שני ימים עסקים חוץ מיום הפניה עצמה לביטול. כלומר 40 שקל ליום אחד שלאחריו אתה מבטל - או 50 שקלים לחודש. האם זה הגיוני...? יש מה לעשות בנדון? תודה מראש

השב
  • 12:56, 16 בדצמבר 2012

שלום ראובן,

אם אתה מבטל באמצעות השלט, האם הביטול לא מתרחש לאלתר? במקרה כזה אתה אמור לשלם עבור אותו יום בלבד. אין כל הצדקה לשלם עבור 3 ימים.

לא לגמרי ברור מהשאלה אם שילמת 40 ש"ח או שאתה חושש שזה יקרה.

לאחר בירור כל העובדות ניתן יהיה להמליץ על דרך פעולה נאותה.

תגובה
  • 11:02, 17 בדצמבר 2012

היתה תקלה בהזמנה באמצעות שלט ולכן הזמנתי טלפונית באמצעות מענה קולי. נאמר במפורש שהביטול לוקח עד 2 ימי עסקים לא כולל יום הביטול.

תגובה
  • 12:40, 17 בדצמבר 2012

אם זה נעשה באמצעות מענה קולי, וישנה סיבה טכנית מדוע הניתוק אורך יומיים (לא שהסיבה מובנת לי), ובפועל אכן הייתי מחובר 3 ימים, לא נראה לי שיש הרבה מה לעשות. מה שמכונה: מסריח אבל כשר.

תגובה

ההתנהלות מול חברות התקשורת אינה נעימה לרובנו: היא מצריכה הרבה סבלנות ("יו, עד שעונים בשירות הלקוחות שלהם!"), קפדנות לגבי החשבון ("מה זה 14.90 ₪ עבור "שירותי תוכן"?") ורוגע ("זה לא מה שסוכם עם הנציג שלכם!!") - כל אלה לא תמיד קיימים אצלנו.

מטרתו של פורום זה היא לנסות ולאזן את חוסר השיוויון בין "הצרכן הקטן" לבין חברות התקשורת: לתת מענה בדבר הזכויות הנתונות לצרכנים ובדבר הדרכים האפקטיביות לפעול כדי לשמור עליהן (לצעוק על נציג השירות זו לא דרך מומלצת, למשל).