לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יערה

חשש שהבעל לשעבר של אמי ייקח איתו את הילדים בפרידה

לאימא שלי יש בן זוג ויש לה 2 ילדים איתו שהם האחים שלי. היא והבן זוג שלה החליטו להיפרד והוא רוצה לעזוב את הארץ והוא רוצה שהילדים יסעו איתו. הוא כבר לא גר בבית. אני ואימי לא רוצים שהוא יקח איתו את הילדים. הבן זוג לשעבר של אימא שלי איש אמיד מאוד ויש לו נכסים באמריקה וגם עסק שם. אימא שלי עקרת בית ואין לה מקצוע. האם הסיכוי שבית המשפט יחליט לתת לבן זוג לשעבר של אימא שלי את הילדים בגלל שהוא יכול לפרנס אותם יותר טוב מאימא שלי והאם הוא חייב לתת לה מזונות למרות שהם לא נשואים? אין לנו בארץ משפחה גדולה ולו יש משפחה גדולה הוא מאיים על אימא שלי שהוא ינצח אותה בבית משפט ויקח את הילדים לאימא שלי אין כסף לעו"ד אז מה יש לה לעשות?

עו״ד ניר פייטלוביץ

יערה שלום, ראשית אין כל קשר בין נישואים לבין תשלום מזונות קטינים ככלל אצל יהודים החובה למזונות קטינים חלה על האבא כאשר גובה המזונות נקבע מהרבה משתנים כגון גיל הקטינים, רמת החיים לה הורגלו, הכנסות ההורים, צרכי הקטינים ועוד בנוסף משמורת קטינים אינה נקבעת בהתאם למצב כלכלי ולכן העובדה שהבן זוג של אמא שלך בעל אמצעים גדולים יותר מאלו של אימך אינה סיבה המצדיקה לקבוע כי הילדים יהיו במשמורת שלו בכל מקרה אני ממליץ לכן לקחת יעוץ משפטי בהקדם בטח בסיטואציה בה הבן זוג מאיים כי הוא יעבור עם הקטינים לחו״ל

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכים במשפחה