חלקי בעסק שהוקם אחרי הנישואין - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
  • אושרת

נשלח ע"יאושרת 13:06, 27 בינואר 2015

שלום, כשהכרתי את בעלי הוא היה שכיר. הוא חסך הרבה כסף כרווק ואחרי שהתחתנו הוא הקים עסק עם עזרה כספית קטנה של הוריו. העסק עובד ומשגשג די מההתחלה כבר 6 שנים. אני מדי פעם עוזרת והייתה תקופה שהוא "העסיק" אותי עם משכורת. אני חושבת על גירושין ורוצה לברר לפני שאני פועלת אם חלק מהעסק שייך גם לי למרות שלא השקעתי בו כסף משלי (כסף מלפני החתונה)?

השב
  • 22:12, 27 בינואר 2015

שלום אושרת, מתיאור המקרה עולה כי בעלך השקיע ועובד בעסק שהוקם במהלך החיים המשותפים, אין ספק כי יש לך חלק בעסק, ע"מ להשיב באופן מדוייק יותר, נצטרך לבחון את הכנסתך שלך ואת פערי ההשתכרות בינך ובין בעלך, מומלץ להגיש תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה ולהתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום, בהצלחה.

תגובה
  • 09:41, 2 ביוני 2016

בעלי ואני בהלכים יש לנו עסק ולי יש 1% מתוך 99% במניות נודע לי כי בעלי רוצה להכניס את הבן למנייה . מה הדיין אם הוא יכל לעשות דבר כזה לאחר שכבר התחלו ההלכים

תגובה
  • מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

ד"ר רון קדם,מנהל הפורום

16:24, 23 ביולי 2016

גלית שלום. נדרשים יותר פרטים על מהות העסק. האם הוקם לפני או אחרי הנישואים ומדוע ואיך נקבע כי מגיע לך 1% ממנו. כמה אחוזים יש לבעלך ? מהי תרומת חיי השיתוף לעסק ? ועוד. מדוע אינו נותך לבן אחוזים מחלקו בעסק ולמה ממך ? אם נתן לך 1% באיזו סמכות הוא יכול לחלק חלק השייך לך ?
    לשאלות גם היבטים משפטיים וגם אקטואריים. גם כאשר עסק קם לפני נישואים - יש חלק לבת הזוג בעליית ערכו מבחינת שוויו לפי תזרים המזומנים והמוניטין. יהיה עלייך לפנות עם הנתונים הנדרשים לעו"ד ולאקטואר / רו"ח העוסקים בהערכת שווי חברות כדי לבחון את כל ההיבטים.

תגובה
מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.