לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אור

האם המאבטח חרג מסמכותו?

שלום רב, 1.עבדתי באוניברסיטה מטעם חברת שמירה ואבטחה. 2.בכניסתי לשער האוניברסיטה התבקשתי להציג תעודה מזהה והצגתי אותה במרחק מסויים מהמאבטח בגלל שנאלצתי למהר עקב איחור.הוא ביקש ממני לבדוק את התיק והמשכתי ללכת במהירות.הוא רץ לעברי התנפל עלי כאשר אני מנסה להשתחרר ממנו בכח,אבל עמדתי במקום בלי להתקדם. 3.הוא החל לצעוק שאני מתקיף אותו והוא מזמין משטרה אמרתי לו שיזמין כי הוא הולך להסתבך.חשוב לציין שהכל לעיני העוברים ושבים הוא התקשר לסייר שהגיע כעבור כמה דקות. 4.הסייר הגיע חקר אותי ואמרתי לו שההתנהגות של המאבטח לא הולמת-הוא קפץ עלי וזה לא תקין בניגוד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. 5.הסיירים עקבו אחרי ברכבם נכנסו למקום עבודתי ודיברו עם הממונה עלי. סוכם בינהם שתהיה צפייה במצלמה על שהתרחש ולפי כך יוחלט. 6.מאוחר יותר התקשר אלי המפקח ואמר לי שלאחר צפייה במצלמה נמצא שלא נהגתי כראוי והוחלט למנוע ממני להכנס לאוניברסיטה. 7.חשוב לציין שחוץ מהזכות לכבוד נמנעו ממני כל הזכויות כגון בקשת פרטיו של המאבטח כדי להתלונן עליו,זכות השימוע. כמו כן הצילום כידוע נעדר שמע,בו לו נשמעו זעקות השווא של המאבטח בראש חוצות על כך שהוא מזמין לי משטרה על לא עוול בכפי.הוא לא הזמין משטרה ואחרי הכל גם לא בדקו לי את התיק. שאלותי: 1.האם המאבטח חרג מסמכותו בניגוד לחוק היסוד כבוד האדם וחירותו וחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, התשס"ה-2005? 2.מה ניתן לעשות עוד כדי לבטל את החלטת הקב"ט לאסור עלי כניסה לאונ'-מקום עבודתי? חשוב לציין כי ידועה לי המשמעות לפי סעיף7(א)(1)לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור,אבל לדעתי האיזון בין הביטחון הציבורי לבין הזכות לכבוד האדם לא נשמרה במקרה זה ולכן אבקש שתתמקדי בזה בתשובתך.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תלונות שווא