לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מתן לוי

נהג דרס אותי במעבר חצייה והגיש נגדי תלונת שווא

לפני כשבועיים עשיתי אימון ריצה. בזמן האימון חציתי כביש במעבר חציה. כשחציתי את הכביש מכונית אחת שנסעה בכביש לא עצרה לפני מעבר החציה ופגעה בי. התקשרתי למשטרה ודיווחתי על האירוע. השוטרים שבאו למקום רשמו את פרטי המקרה, דיברו איתי ועם הנהג הפוגע, ושאלו אותי אם אני מעוניין להגיש תלונה. שקלתי את העניין והחלטתי שלא להגיש תלונה נגד הנהג, כי חשבתי שעצם ההגעה של השוטרים למקום האירוע ורישום פרטי האירוע היה בהם די כדי ללמד את הנהג לקח. כעבור שבועיים קיבלתי טלפון מפתיע מהמשטרה. המשטרה ביקשה לזמן אותי לחקירה. השוטרים סירבו לומר לי בשיחה הטלפונית מהי סיבת הזימון. כשהגעתי לתחנת המשטרה התברר לי שהנהג שדרס אותי במעבר חציה הגיש נגדי תלונה שקרית על "קבלת דבר במרמה". הטענה של הנהג הייתה שאני "קפצתי" לכביש על מנת להידרס, כדי שיהיה לי תירוץ לסחוט ממנו כספים. הנהג טען שהוא מעולם לא פגע בי ושאני התחזתי לאדם שנפגע כדי לסחוט ממנו כספים. שקרים שקרים ועוד שקרים... הנהג (כמובן) לא הביא ראיות שתמכו בגרסה שלו, כי אין ראיות כאלה. הנהג טען שיש עד ראיה שראה אותי "קופץ על מכסה המנוע של המכונית". זה שקר מוחלט. אמרתי לחוקר שזוהי תלונת שווא, ונתתי את הגרסה שלי. לצערי, אני לא יכול להביא ראיות שמוכיחות שאני חף מפשע, כי לאימון הריצה לא לקחתי את הטלפון השלי. עובר אורח שהיה במקום וראה את מה שקרה נתן לי את הטלפון שלו כדי שאוכל אתקשר למשטרה, אך לא שמרתי את הפרטים של עובר האורח. במקום האירוע לא היו מצלמות של העירייה. למעשה, זאת המילה שלי נגד המילה של הנהג ועד השקר שמסייע לו להפליל אותי. בחקירה הגשתי תלונה נגדית נגד הנהג בגין תאונת הדרכים ובגין הגשת תלונת שווא. ב - 30 שנות חיי עשיתי *הכל* כדי לא להסתבך עם החוק, אני אדם נורמטיבי לחלוטין ומעולם לא היו לי בעיות עם המשטרה. עכשיו אני מרגיש שהעתיד שלי בסכנה ממשית בגלל תלונת שווא של נהג נקמן שרוצה להרוס את חיי. אבקש לדעת איך להתנהל נכון בסיטואציה הקשה הזאת. האם יש לי סיבה ממשית לחשוש מהשלכות כלשהן לגבי העתיד שלי?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תלונות שווא